Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları ve Malta Dil Okulu Fiyatları

Eğer bu sayfada geziniyorsanız muhtemelen İngilizce dil eğitimi almak için size en uygun olan ülkeyi ve dil okulunu arıyorsunuz ya da tercih konusunda Malta dil okulları ile diğer ülkeler arasında kaldınız ve karar veremiyorsunuz. Bu sayfada Malta dil okulları ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorulara ve aynı zamanda sizin için en doğru tercihin ne ve neden olacağını yıllardır yaşamış olduğumuz tecrübeler ışığında belirteceğiz. Öncelikle bu sayfanın özeti olan ve Malta dil okulu dendiğinde akla gelen  sıkça karşılaştığımız soruları sıralayalım:

 1. Malta dil okulları doğru bir tercih mi?
 2. Malta Adası nerede?
 3. Malta’nın dili İngilizce mi Maltaca mı?
 4. Malta’da Türk çok mu?
 5. Malta’da İngilizce gelişir mi?
 6. Malta vizesi kolay alınabilen bir vize midir?
 7. Yeşil Pasaport ile Malta’ya vizesiz gidilir mi?
 8. Malta’ya vize alırsam diğer Avrupa ülkelerine seyahat edebilir miyim?
 9. Neden Malta Dil Okulları?
 10. Malta’daki Dil Okulları nelerdir?
 11. Malta Dil Okulları fiyatları ne kadar?
 12. Malta Dil Okullarındaki konaklama şartları
 13. Malta dil okulu mu İngiltere dil okulu mu?
 14. Malta’da okul, konaklama ve sosyal giderlerim ne olur?

Malta dil okulları, Türkiye’den her sene binlerce kişinin tercih ettiği İngilizce dil kursu merkezleri arasında yer alıyor. Çünkü Malta’da İngilizce eğitimi hem ekonomik hem de keyifli bir şekilde alınıyor. Özellikle 18-30 yaş arası kişiler İngilizce eğitimlerini Malta’da alıyor. En çok rağbet gören dönem ise Mayıs ve Ekim ayları arasında. Çünkü Malta, özellikle yaz aylarında dünyanın dört bir yanından gelen ve İngilizce öğrenmek isteyen her yaştan insanla kalabalık ama küçük bir ada ülkesi.

malta dil okulu

Peki Malta’nın dili İngilizce mi? Hemen cevap verelim; Malta’nın iki resmi dili var ve bunlar İngilizce ile Maltızca. Ancak adada hakim olan dil İngilizce. Her iki dili kullanan bu küçük ama sıcak ada ülkesi genelinde ise İngilizce dili hakim. Nüfusu zaten 400.000 olan ülke yaz aylarında eğlenmek ve İngilizce öğrenmek için gelen kişilerle birlikte 2.500.000’a ulaşıyor. Yani Malta Adası kapılarını nüfusunun 6 katından fazlasını Malta dil okulları İngilizce eğitimi almak isteyen kişiler için açıyor. Bugün Malta’nın en büyük gelir kaynaklarından birisi de dil eğitim merkezleri olan dil okullarıdır. 

Malta, dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden birisidir; çünkü:

 • Malta’da eğitim dili İngilizce’dir.
 • Malta’da dil okulları ekonomiktir.
 • Malta’da konaklamalar da ekonomiktir ve daha çok aile yanında değil apart ya da otellerdedir.
 • Günlük yaşamsal ve sosyal harcamalarınız diğer ülkelere nazaran daha azdır.
 • Malta’da ulaşım mükemmeldir; örneğin ülkenin bir yanından diğer yanına gitmek araba ile 1,5 saatinizi alır.
 • Malta vizesi en kolay alınabilen vizelerden birisidir. Malta’da dil okulu ile İngilizce öğrenmek istiyorsanız vize için size sponsor olacak aile fertlerinize ait onlarca evrak ile gelirinizi kanıtlamak ve her birini açıklamak zorunda değilsinizdir.
 • Ayrıca Malta bir Schengen bölgesidir. Yani Malta’ya alacağınız vize sonrası Malta üzerinden onlarca Avrupa ülkesine rahatça seyahat edebilirsiniz.
 • Malta, güneşi içinize çekebileceğiniz bir Akdeniz iklimine sahiptir. Dışarısı oldukça sıcak ama denizi buz gibidir. Uzaktan kayalık ada gibi gözüken Malta’nın özellikle bazı sahil kenarları tropik hava estirir.
 • Malta, Türkiye’ye uçakla 1,5 saat uzaklıktadır yani oldukça yakındır. Her iki ülke arasında günde en az iki sefer düzenlenir.
 • Yeşil pasaportunuz varsa Malta’ya 90 gün boyunca vizesiz girebilir ve dil eğitimi alabilirsiniz.

Malta Dil Okullarına en çok rağbet gösteren kesim gençlerden oluşuyor

Malta’nın İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek adına güzel bir lokasyon olmasının yanında sosyal hayatının çok hareketli olması özellikle gençleri buraya çekiyor. Okullarda öğrenilen dil kendi başına yeterli olmaz ayrıca öğrenilenleri pratiğe dökmek için sosyal hayatınızın da olması gerekiyor. Malta bu yüzden genellikle 18-30 yaş arası genç grubun tercih ettiği bir ülke. Özellikle üniversite öğrencileri okullarının tatil dönemlerinde 3 aylık dil kursu alırken mezun durumdakiler 6 ya da 9 aylık uzun dönemli dil eğitimi almaktadırlar. Malta’yı diğer en çok tercih eden grup ise çalışanlar oluşturuyor ve bu grup daha çok 4 haftalık dil eğitimi tercih etmektedir.

Malta Adası Nerede?

malta nerede

Güney Avrupa’da Sicilya’nın hemen altında yer alan Malta; Akdeniz’de konumlanmış bir ada ülkesi. Resmi dili İngilizce olan Malta adası, tarihte bir İngiliz sömürgesi olmuş olmanın da etkisiyle hem dil hem de kültür bakımından İngiltere’ye oldukça yakın. Malta’nın coğrafi konumu itibariyle yılın çok büyük bir döneminde misafirlerine oldukça sıcak bir iklim sunması ve sahip olduğu uygun fiyatlı dil okulu seçenekleri, ülkeyi yurtdışında İngilizce eğitimi için oldukça sık tercih edilen bir rota haline getiriyor.

Malta’da Dil Okulu Demek Hem Eğlenmek Hem de İngilizce Öğrenmek Demektir

Özellikle yaz aylarında birçok farklı milletten çok sayıda öğrencinin akınına uğrayan ada, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşama imkanı sunuyor. Aynı anda hem tatil yaparak keyifli zamanlar geçirmek, hem de bu etkileyici adada İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı son yıllarda giderek artış gösteriyor. Bu durum da tabi ki Malta dil okulu seçeneklerinin giderek artmasına, eğitim kalitesinin de aynı oranda ilerlemesine sebep oluyor. Malta’da eğitim tüm bu artan talebe rağmen ana dili İngilizce olan diğer ülkelere oranla çok daha uygun bütçelerle sunuluyor. 

malta dil okulu

İngiltere’de dil okulu mu yoksa Malta’da dil okulu mu diye kendinizce işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa eğer her iki lokasyonun artılarını ve eksilerini tartmanız gerekir. Eğer yaz döneminizi dil öğrenirken ayrıca eğlenerek ve sosyalleşerek geçirmek istiyorsanız aynı zamanda daha ekonomik bir dil eğitimi almak istiyorsanız tercihiniz Malta olmalı. Her ne kadar farklı bir ülke dahi olsa Malta, İngiltere kültürünün hakim olduğu bir ülke. Malta dil okullarındaki eğitmenlerin tamamına yakını ise İngiliz eğitmenlerden oluşuyor. Uzun dönem kalmak gibi bir fikriniz varsa tercihiniz İngiltere olmalı. Çünkü Malta Mayıs ile Ekim ayları arasında yoğun olan bir ülke. İngiltere ise yılın dört mevsimi kalabalık olan ve her daim sosyalleşebileceğiniz bir ülke.

Malta Vizesi ve Malta Dil Okullarına Kayıt Aşamaları

malta öğrenci vizesi

Malta öğrenci vizesi diğer ülkelere nazaran oldukça kolay alınabilen bir vizedir. Malta bir Schengen bölgesidir yani Malta’dan alacağınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Üstelik Ryan Air ve Malta Airlines gibi havayolları Malta’dan İtalya, İspanya, Hollanda gibi ülkelere oldukça ucuz biletler sunuyor.

Malta vizesi için gerekli olan şart sizin Malta’da eğitim alacağınız süre boyunca yapacağınız harcamaları karşılayabilecek bir sponsor göstermenizdir. Malta’da kalacağınız gün sayısı X 48 EU, Malta konsolosluğunun sponsorunuzdan isteyeceği taahhüttür. Yani örneğin 60 günlük bir dil eğitiminiz için vize esnasında sponsorunuzun taahhüt edeceği bedel 60X48= 2880 EU’dur. Bu bedel noter huzurunda taahhüt edilecek bir bedeldir. İlgili taahhüt taslağını öğrencilerimiz için biz hazırlıyoruz.

Malta vizesinde konsolosluğa ibraz edilecek diğer önemli şey ise sponsorunuza ait banka hesap bilgisinde eğitiminize yetecek kadar bir miktarın hesaplarda yer alıyor olmasıdır. Örneğin, okulunuzun 3 aylık eğitim gideri 1200 EU, konaklama gideri 1200 EU, uçak biletiniz gidiş dönüş ortalama 300 EU, vize masrafınız 90 EU ise banka hesabında 1200 + 1200 + 300 + 90= 2790 EU. Bu bedele ayrıca günlük 48EU’luk Malta konsolosluğunun istediği bedel yansıtılarak toplam bedel çıkarılır. Yani 12x48x7=4032 + 2790EU= 6822 EU tutarı ya da TL karşılığı bankada gösterilmesi gerekmektedir.

Peki Malta’da 48 EU günlük harcama normal midir? Değildir. Bu üst harcama sınırıdır. Eğer her gün değişik eğlence mekanlarında olma gibi bir planınız yoksa ya da yiyeceklerinizi her zaman dışarıdan yemek gibi bir düşünceniz yoksa bu bedel üst bedeldir. Ortalama olarak öğrencilerin Malta’daki haftalık harcama miktarı 150 EU’dur. Bu da aylık 600EU ve 3 aylık 1800 EU’dur. Arada çok far var değil mi?

Yeşil pasaportunuz varsa 90 güne kadar alacağınız eğitimler için vize almanız gerekmiyor! Yani vize ücretini ödemeniz de gerekmiyor.  

malta dil okullari

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta’daki dil okulu fiyatları bir birine çok benzerdir ancak yine de fiyat farkları mevcuttur. Bu fark okulların konumlarına göre çıkmamaktadır. Tamamen okulların kendi politikaları ve ayrıca eğitim kalitesine göre değişmektedir. Çünkü Malta adası zaten küçük bir ülkedir ve tüm okullar birbirine yakındır. Okulların bazıları 8 haftalık ve 12 haftalık eğitimler için okul ücreti, konaklama ücreti ve uçak bileti gibi değişkenleri tek bir paket altında sunmaktadır. Biz de öğrencilerimize bunu tavsiye ediyoruz çünkü ekonomik olan dil eğitimini daha da ekonomik hale getiriyor. Malta Dil Okulu Fiyatları sayfamızdan Malta’daki dil okullarımızın fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Resmi Temsilcisi Olduğumuz Malta’daki Dil Okulları

Okul AdıLokasyonAçıklama
ESE MaltaSt. JuliansMalta'nın eğitim kalitesi açısından en popüler okullarından birisidir.
EC English MaltaSt. JuliansDünyaca ünlü EC'nin Malta'daki Şubesi
LAL - IELS MaltaSliemaKaliteli eğitmen kadrosu ile revaçta
ACE MaltaSt. JuliansDiğer kurumlardan kaliteli eğitmenleri transfer ederek dikkat çeken bir kurum.
AM Language MaltaSliemaUzun süreli eğitimlerden avantajlı fiyatlara sahip.
Club Class MaltaSwieqiSabit kur politikası ile oldukça revaçta.
Linguatime MaltaSliemaSahil kenarı lokasyonu ile en popüler okullardan.
Chamber College MaltaGziraEn köklü ve ekonomik okullardan biri
LSC MaltaValettaLondra merkezli ünlü okulun Malta şubesi de popüler.
GV MaltaSt. Paul's BayHem ekonomik hem de sosyal açıdan zengin bir okul.
Sprachcaffe MaltaSt. JuliansDünyaca ünlü zincir dil okulu Sprachcaffe, tatil köyü formatındaki merkeziyle öğrencilere hem unutulmaz bir yaz tatili hem de yabancı dil eğitimi vadediyor.
Gateway School of English MaltaSt. Paul's Bay2002 yılından beri hizmet veren okul St Julian’s şehrinde konumlanıyor.
Atlas Malta Dil OkuluSt. JuliansTecrübeli kadrosuyla Atlas Language School Malta da açıldı.Kaliteli bir eğitim ve güzel bir Malta deneyimi için ideal bir okul.
BELS MaltaSt. Paul's Bay20 yılı aşkın tecrübesiyle yüksek standartlarda eğitim veren Bells Malta ,uygun fiyatlarıyla öğrencilerini bekliyor.
Cavendish MaltaVallettaCavendish School Birleşik Krallık ve Malta'da sahip olduğu dil okullarıyla yabancı dil eğitimi vaadediyor.
ELA Malta Dil OkuluTas-Sliema1988 yılından beri öğrencilerine kapılarını açan ELA Malta lider kadrosu ve profesyonel hocalarıyla yurtdışı eğitim için güzel bir deneyim ortamı sağlıyor.
Eurocentres MaltaMsidaPlajlara yakın oluşu ve uzman eğitimcileriyle birlikte yabancı dili zevkli hale getiriyor.
IH MaltaSt. JuliansIH MALTA, İngilizceyi ana dili ingilizce olan bir ülkede,yerel hocalarıyla öğrenme imkanı sunuyor.

Malta’da İngilizce Kursu Alırken Konaklama Opsiyonları

Malta’da konaklamalar daha çok paylaşımlı öğrenci evlerinde, yurtlarda, otellerde ya da hostellerde ayarlanır. Aile yanı konaklama opsiyonları da mevcuttur ancak Malta’ya giden öğrenciler bu opsiyonu çok fazla değerlendirmezler. Ancak yine de bütçenize göre konaklama şekliniz farklılıklar gösterecektir.

Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Sıcak İklimiyle Tam Bir Turizm Ülkesi

Ülkemizin güney bölgelerini andıran iklimiyle Malta, kocaman bir turizm merkezi olarak değerlendiriliyor. Kış aylarında dahi 15 derecenin altına düşmeyen iklimi, ada ülkesinin yılın her döneminde hareketli bir turizm sezonu yaşamasına olanak sağlıyor. Malta’da yabancı dil eğitimi amacıyla bulunan öğrenciler de bu sayede, eğitimlerini sürdürürken bir yandan da tatil yapabilmenin keyfini doyasıya yaşayabiliyorlar.

2- Ekonomik Yaşam ve Eğitim Seçenekleri

Ana dili İngilizce olan ülkeler arasında hem dil okulları hem de yaşam giderleri açısından oldukça uygun fiyatlar sunan Malta, bu özelliğiyle de son yıllarda oldukça tercih edilen rotalardan biri halinde. Malta dil okulları fiyatları oldukça makul denebilecek seviyelerde seyrediyor. Ülkenin adeta bir dil eğitimi merkezi haline gelmesinin de etkisiyle artan dil okulu seçenekleri, her bütçeye ve ihtiyaca uygun eğitim imkanı bulabilme fırsatı sağlıyor.

3- Yalnızca 3 Saat Uzaklıkta

Akdeniz’in ortasında bulunan ada ülkesi, ülkemize olan yakınlığıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye’den yalnızca 3 saatlik bir uçuşla ulaşabileceğiniz ülkeye dil eğitiminiz boyunca kolayca gidip gelebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’deki hava yolları da Malta’ya her gün uçak seferleri düzenliyor. Ülkemizle Malta arasındaki saat farkı ise yalnızca 2 saat. Malta ülkemizden 2 saat geride bulunan zaman dilimini kullanıyor.

4- Eğitimde İngiliz Standartları

Malta, tarihinin önemli bir bölümünü İngiliz sömürgesi olarak geçirmiş durumda. Bunun etkisiyle ülkenin her köşesinde İngiliz kültürünün izlerini görebilmek mümkün. Eğitim alanında da İngiliz standartlarını yakalayan ada ülkesindeki dil okulları çoğunlukla İngiliz dil okullarının şubelerinden oluşuyor. Bu sayede öğrencilere, eğitimde İngiliz kalitesini çok daha uygun fiyatlarla yakalayabilme fırsatı sağlanıyor.

5- Doğal Güzellikler ve Sosyal Yaşam

Malta’nın böylesine popüler bir turizm ülkesi haline gelmesinin tek sebebi sıcak iklimi değil elbette. Ülkede, bir ada ülkesi olmasının da etkisiyle çok sayıda doğal güzellik bulunuyor. Plajları, masmavi denizi, yavru adaları ve renkli köyleriyle misafirlerine gezilecek yerler konusunda oldukça cömert davranan Malta’da yapacak sayısız şey bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Malta’da sosyal yaşam yılın her döneminde oldukça hareketli. Başkent Valetta başta olmak üzere adanın her yeri yıl boyunca çeşitli etkinliklere ve festivallere sahne oluyor.

Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Malta dil okullarının birçoğu İngiliz kurumlara bağlıdır.
 • Ülkedeki dil okulları, 2 haftalık kısa eğitimlerden, daha yoğun İngilizce öğrenimi sağlayan birkaç yıllık programlara kadar çeşitli sürelerde eğitim imkanı sunmaktadır.
 • Malta’da iklim yaz aylarında oldukça sıcak, kış aylarında ise yumuşaktır. Yılın büyük bir bölümünde yağış görülmez.
 • Malta’nın başlıca gelirlerinden bir tanesi ülkeye dil öğrenmek amacıyla gelen yabancı öğrencilerdir. Bu sebeple Malta’da dil eğitimi alan kişilere sayısız seçenek sunulmaktadır. Malta’da konaklama çok çeşitli seçeneklerle gerçekleştirilebilmektedir. En uygun bütçelerle sunulanı aile yanı konaklama olsa da, ülkede birçok yurt, otel ve öğrencilere özel rezidanslar da bulunmaktadır.

Hala aklınızda sorular varsa ya da aradığınız bilgiye ulaşamıyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

Malta Dil Okulları fiyat listesine ulaşmak için: Malta Dil Okulu Ücretleri

Malta’da Yaşam ve Sosyal Hayat hakkında ayrıntılı bilgi almak için: Malta’da Yaşam

Malta’daki lokasyonlar hakkında daha detaylı bilgi için: Malta Şehirleri

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader