Yaz Okulları

Sık Sorulan Sorular

Yurtdışı yaz okulları hakkında merak ettiğiniz her detaya aşağıda bulunan cevaplardan ulaşabilirsiniz. Kafanızdaki yaz okulu macerasını tam anlamıyla hayata geçirebilmek için seyahat ve eğitiminizin tüm ayrıntılarını önceden planlayabilir, kafanızda soru işaretleri oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Yurtdışı Yaz Okulu Programlarının Süresi Nedir?

Yaz okulu eğitiminizin süresi seçeceğiniz okul ve destinasyona göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel bir bilgi vermek gerekirse programların birçoğu 1 hafta ile 8 hafta arasında değişen sürelerde uygulanır.

Yaz Okulu Programları Ne Zaman Başlar?

Yine tercih edeceğiniz okula göre değişkenlik göstermekle beraber birçok program, Haziran ortasında başlayıp Ağustos sonuna kadar sürmektedir.

Yaz Okulu Programları Ne Tür Eğitimleri İçerir?

Yaz okullarının birçoğu yabancı dil eğitimi odaklıdır. Ancak dil eğitimi haricinde çeşitli sosyal aktiviteler, sportif ve sanatsal faaliyetler de öğrencilere sunulur. Ayrıca spesifik alanlara odaklanmış yaz okulları da bulunmaktadır.

Ulaşım Nasıl Gerçekleşecek?

Westline International’dan alacağınız hizmetlere yaz okuluna ulaşımınız da dahildir. Anlaşmalı firmaların tarifeli uçuşlarıyla tercih ettiğiniz okula ulaşabilirsiniz.

Yaz Okulu Programı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yaz okulu program seçimi konusunda en önemli unsur talep ve ihtiyaçlarınızdır. Çeşitli ülkelerde farklı imkanlar sunan yaz okulları bulunduğu için alternatifler arasından size en uygun olanı seçmeniz yararınıza olacaktır. Eğitim süresi, ülke, konaklama imkanları veya sosyal aktiviteler gibi birçok konuyu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Konaklama Nasıl Olacak?

Okul ve ülkeye göre değişkenlik göstermekle beraber, genellikle yaz okulları öğrencilere iki tip konaklama konsepti sunmaktadır. Aile Yanı Konaklama ve Yurt Tipi Konaklama arasından size ve bütçenize hitap edeni seçebilirsiniz. Konaklama konusunda karar verirken beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Öğrencilerin Beslenmesi Nasıl Sağlanıyor?

Hem aile yanı hem de yurt tipi konaklama konseptlerinde öğrencilerin günlük öğünleri fiyata dahildir. Yurtlarda genellikle açık büfe sistemi mevcutken, aile yanı konaklamada öğrenciyi misafir eden aile tarafından yemekler hazırlanır. Bu yemekler hazırlanırken öğrencilerin yeme içme alışkanlıkları da göz önünde bulundurulur. Domuz eti gibi ürünlerin kullanılmaması konusunda aile bilgilendirilir.

Öğrencilerin Güvenliği İçin Ne Tür Önlemler Alınır?

Yaz okullarının tümü en güvenli merkezlerde ve çoğunlukla üniversite kampüsleri içerisinde bulunur. Okullar, öğrencilere tüm etkinlikler boyunca yanlarında olacak bir yönetici atar. Hem kampüs içi hem de kampüs dışı etkinliklerde yaz okulları tarafından görevlendirilen sorumlu kişiler öğrencilerin güvenliği ve huzurunu tesis eder. Yaş grubuna göre değişmekle birlikte; genellikle her 8-10 öğrenci için birer adet gözetmen bulunur.

Yaz Okulları ile İngilizce Öğrenilebilir mi?

Yalnızca tek bir yaz okulu programı ile sıfırdan İngilizce öğrenmek çok kolay olmamaktadır. Ancak kendi okulundan belli bir altyapısı olan öğrenciler yaz okulları ile çok önemli bir ölçüde ilerleme kaydedebilirler.

Yaz Okulu Sınıfları Nasıl Oluşturulur?

Okullar, program süreci başlamadan önce öğrencilerin yabancı dil seviyelerini tespit etmek için bir sınav uygularlar. Bu sınavlar sonucunda öğrenciler kendi seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Ayrıca yaz okullarının birçoğu sınıflarda farklı milletlerden öğrenciler olmasına özen gösterir. Böylece kültürlerarası etkileşim artırılmış olur.

Yaz Okulu Kaydı Ne Zaman Yaptırılır?

Yaz okullarındaki kontenjan durumundan etkilenmemek için kaydınızı olabildiğince erken yaptırmanız önemlidir. Aralık aylarından itibaren kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sınıflar Kaç Kişiden Oluşur?

Yaz okulu sınıfları genellikle 10-12 kişiden oluşur. Bu sayı okul ve kontenjan doluluğu durumuna göre 15’e kadar yükselebilir.

Yaz Okulları Ne Tür Sosyal Aktivite ve Gezilere Yer Verir?

Yaz okullarında çok çeşitli etkinlik imkanı bulunmaktadır. Futbol, basketbol, tenis veya yüzme gibi çeşitli spor dalları haricinde resim, müzik veya dans gibi sanatsal faaliyetler de öğrencilere sunulur. Ayrıca ders saatlerinden sonra okulun yakınlarında bulunan mekanlara çeşitli geziler de düzenlenir. Yaz okulları sosyal aktivite açısından oldukça zengindir.

Öğrenciler Yaz Okullarına Giderken Yanlarına Neler Almalıdır?

Yaz okulları bir yandan bir yaz tatili konseptinde de sürdürüleceği için öğrencilerin yanlarına çok sayıda spor kıyafet ve iç çamaşırı almasında fayda vardır. Ayrıca tercih edilen destinasyonun iklim şartlarına uygun kıyafetlerin de öğrencilerin yanında bulunması önemlidir. Bunlar haricinde bireysel temizlik malzemeleri de öğrencilerin bavulunda olmalıdır.

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader