Macaristan Dil Okulları ve Macaristan Dil Okulu Fiyatları

Macaristan'da Dil Okulları

Macaristan Dil Okulları ve Macaristan Dil Okulu Maliyetleri

Tarihi geçmişimizin ortak bir noktada kesiştiği Macar halkının bugünkü toprakları olan Macaristan ülkesi, Orta Avrupa’da bulunuyor. 10 milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın tenha ama köklü bir ülkesi konumundaki Macaristan’da Macarca eğitimi alabilir, kendinize yepyeni bir dil kazandırabilirsiniz.

Tanıdık Sözcüklerle Dolu Bir Dil: Macarca

Macarca, dünyada yaklaşık 15 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil. Ortak geçmişimizin de katkısıyla Macarca içerisinde Türkçeden geçmiş birçok sözcük bulunuyor. Ural dil ailesine mensup olan Macarcayı öğrenme serüveninizde bu sözcüklerle karşılaşmanız oldukça olası.

macaristan dil okulu

Macaristan’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Macarca Bilmenin Ayrıcalıkları

Yabancı dil öğrenimi konusunda Macarca çok sık tercih edilen bir dil konumunda değil. Bu durum sayesinde Macarca bilmeniz size az bulunan önemli bir özellik olarak artı değer katabilir.

2- Avrupa’yı Kolayca Gezebilme Avantajı

Macaristan Orta Avrupa’da birçok önemli ve ilgi çekici Avrupa ülkesinin arasında bulunuyor. Avusturya, Sırbistan, Hırvatistan veya Slovakya gibi çok sayıda komşusu olan ülkede geçireceğiniz eğitim süresi boyunca Orta Avrupa’yı rahatça gezebilir, çok sayıda ülke görmenin avantajını yaşayabilirsiniz.

3- Dünyanın En Güzel Şehirlerinden Birine Sahip

Macaristan’ın başkenti Budapeşte dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olarak kabul ediliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan birçok tarihi yapıya sahip olan şehir, kültürel açıdan büyük zenginlikler sunuyor.

4- Uygun Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Macaristan, Avrupa’da uygun maliyetlerle yaşamanın mümkün olduğu ülkelerden bir tanesi. Macaristan dil okulu fiyatları, kurumlara veya program sürelerine göre değişiklik gösterse de ülkede ekonomik bütçelerle hayatı sürdürebilmek mümkün.

5- Turizm Ülkesi

Ülke, özellikle başkent Budapeşte sayesinde Avrupa’nın en çok turist çeken yerlerinden bir tanesi. Turizmin önde gelen merkezlerinden Budapeşte’de her milletten insanla tanışabilir, unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz.

Macaristan’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Macaristan dil okulu kuruluşlarının birçoğu başkent Budapeşte’de bulunur.
  • Macaristan dil eğitimi konusunda öğrencilere farklı sürelerde çeşitli program olanakları sunmaktadır.
  • Ülkede konaklama açısından yabancı öğrencilere çeşitli seçenekler sunulur. En uygun bütçelerle sunulan ve sıklıkla tercih edilen aile yanı konaklama seçeneğinin yanı sıra, ülkede öğrenciler için birçok yurt, otel ve hostel de bulunmaktadır.
  • Macaristan halkı, ortak geçmişimizin de katkısıyla Türk turistlere oldukça sıcak yaklaşmaktadır. Ülkede çok sayıda Türk olduğu gibi, eğitiminiz süresinde yaşayacağınız herhangi bir problemde size seve seve yardımcı olabilecek bir Macar bulmanız da oldukça olasıdır.
  • Macaristan’da birçok Avrupa ülkesinin aksine Euro kullanılmamaktadır. Macaristan’ın para birimi olan Macar Forinti, Türk Lirası’na oranla oldukça düşük bir değere sahiptir.

Macarca eğitimi için şüphesiz en ideal rota olan Macaristan’da dil eğitimi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde konaklama, okul ve program seçimi gibi çok çeşitli konularda yardım alarak, yurtdışı dil eğitiminizi keyifle gerçekleştirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Macaristan dışında, İngiltere, Kanada veya Fransa gibi farklı ülkelerdeki dil okulu seçeneklerine de web sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader