Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

Kariyerinizde sizin en güçlü dayanağınız olacak olan CV’nize çok güçlü bir koz eklemenin yolu Amerika’da yüksek lisans yapmaktan geçiyor. Dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran Amerika yüksek lisans konusunda da oldukça iddialı bir konumda. Lisans eğitiminizin ardından dilediğiniz alanda Amerika’da master seçeneklerini değerlendirebilir, eğitim hayatınızda çok güçlü bir adım atabilirsiniz.

Amerika’da Yüksek Lisans Yapmak Kariyerinize Çok Büyük Bir İvme Kazandıracak

Herhangi bir iş başvurusunda binlerce aday arasından sıyrılmanızı sağlayacak en önemli şey; özgeçmişiniz. Özgeçmişinizde Amerika’nın prestijli üniversitelerinden alınan bir yüksek lisans eğitimi alanının bulunması size çok büyük avantajlar sağlayacak. Her alanda olduğu gibi eğitimde de en yüksek çıtayı belirleyen Amerika, yüksek lisans konusunda en sık tercih edilen ülkelerin başında geliyor.

Amerika’da 5 bine yakın üniversite bulunuyor. Her bir üniversitesinde belirli bir standartın üzerinde eğitim vermeyi bir devlet politikası haline getirmiş olan Birleşik Devletler, yabancı öğrencilere kapısını aralıyor. Amerika’da yüksek lisans yapmak için aranan şartlar arasında ilk olarak belirli bir İngilizce seviyesi geliyor. Bunun haricinde okuldan okula değişiklik göstermekle beraber lisans mezuniyet ortalaması ve diğer sosyal başarılar da yüksek lisans kaydında önemli roller oynuyor.

Şartlı Kabul ile Amerika’da Master

Amerika’da yüksek lisans yapmak için sunulan bir diğer fırsat ise şartlı kabul sistemi. Üniversitelerin talep ettikleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmayan adaylar için uygulanan sistemde; öğrenciler öncelikle bir süre dil eğitimi alıyor daha sonra diledikleri bölümde yüksek lisans programına başlıyor. Şartlı kabul sisteminde üniversiteye yerleşme garantisi bulunuyor. Böylece talep edilen düzeyde İngilizce bilmiyor olsanız bile Amerika’da master yapma şansını elde edebilirsiniz.

Amerika’da Yüksek Lisansta Burs İmkanları

Yüksek lisans süresince öğrencinin faydalanabileceği birçok burs imkanı da bulunuyor. Hem Amerika’da hem de ülkemizdeki birçok kurum ve kuruluş Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere çeşitli destekler sağlıyor. Bu destekler ve desteklerden yararlanma şartları için Westline International’dan bilgi alabilirsiniz.

Siz de dünyada eğitimin lider ülkesi Amerika’da yüksek lisans yapma şansını elde etmek istiyorsanız hemen Westline International ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadrosu ve profesyonel danışmanlık hizmetiyle Westline International, size Amerika’da master yapmanın kapılarını aralıyor.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader