Florida Work and Travel

Work and Travel Gezilecek Yerler: Florida

Work and Travel Gezilecek Yerler listemizde ikinci durağımız Florida! Bir yanında Altas Okyanusu, diğer yanında Meksika Körfezi bulunan Florida, Amerika’nın en kalabalık 3. eyaleti olarak biliniyor. Amerika ve yaz denildiğinde ilk akla gelen yer çoğunlukla Miami oluyor. Madem durum böyle, Work and Travel Florida planı yapmak için sizce de muhteşem bir fırsat değil mi? O halde Florida’da gezebileceğiniz yerleri birlikte sıralayalım;

Miami Beach

Öncelikle en merak edilen yerden başlayalım; Miami Beach! Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bu turistik yer, şehre ve dolayısıyla eyalete köprülerle bağlanıyor. Bembeyaz kumlar, sınırsız eğlence hayatı ve 24 saat süren hareketlilik dünyanın dört bir yanından turistlerin buraya akın etmesine neden oluyor. Bu nedenle lüks ve pahalı otellerin oldukça fazla olduğu rahatlıkla söylenebiliyor. Ne olursa olsun bu harika plajı görmeden dönmeyin deriz.

Universal Orlando Resort

Adres: 6000 Universal Boulevard, Orlando

Ziyaret Saatleri: Her Gün 08.00 – 00.00

Her yaştan ziyaretçinin keyifli zaman geçirebileceği Universal eğlence parkında roller coaster’a binebilir, su kaydıraklarının tadını çıkarabilir ya da 4-D sinema keyfi yaşayabilirsiniz. En sevilen Universal karakterlerine özel temalarla hazırlanan konseptlerin tadını çıkarabilirsiniz. Universal eğlence parkı Work and Travel Florida gezinizden unutulmaz anılarla dönmenizi sağlayacak!

Harry Potter sevenler de buraya! The Wizarding World of Harry Potter, Hogwarts’ın büyülü dünyasına adım atmanızı sağlıyor. En ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan bölüm, parkın en çok ziyaretçi çeken bölümlerinden biri oluyor.

Kennedy Uzay Merkezi

Adres: State Road 405, Merrit Adası, Titusville, Florida 32899

Ziyaret Saatleri: Her Gün 09.00 – 18.00

1968 yılında kurulan merkez, NASA’nın insanlı uzay araçları için kullanılıyor. Kennedy Uzay Merkezi’nde roket fırlatma platformları gezebilir, yaklaşık 18 ton ağırlığındaki roketleri görebilirsiniz. Ayrıca merkez içerisinde astronot kıyafetlerinin tarihi gelişimini gösteren bir müze de yer alıyor.

Ayda kullanılan araç, uzay kapsülü ve Apollo projesi ile ay yüzeyinden getirilmiş bir taşı da görmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Work and Travel 2020 planınıza bu merkezi eklemeyi, gitmişken uzay mekiği fırlatılışını deneyimlemeyi ve NASA küresinin önünde fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Ernest Hemingway Evi ve Müzesi

Adres: 907 Whitehead Caddesi, Key West

Ziyaret Saatleri: Her Gün 09.00 – 17.00

Work and Travel başvuru işlemlerini gerçekleştirdiyseniz, bir edebiyat devinin ayak izlerini görmek için hazırsınız demektir! Nobel ödüllü yazar Ernest Hemingway’in evi, Work and Travel Florida gezinizde ziyaret edebileceğiniz noktalardan biri. Eyaletin en güney ucundaki adada yer alan iki katlı ev, birçok ölümsüz eserin de yazıldığı yer. Hemingway’in çalışma masası, daktilosu, mutfağı, yemek masası ve yatağını incelerken yazarın hayal dünyasını ve yaşadığı ortamı gözünüzden canlandırabilirsiniz.

Dali Müzesi

Adres: One Dali Blvd, St. Petersburg

Ziyaret Saatleri: Her Gün 10.00 – 17.30

Deli mi yoksa bir dahi mi? Karar vermek zor ama farklı olduğu ve tarihe ismini kazıdığı kesin. Avrupa’nın dışında en fazla Dali yapıtına yer veren müze, inşa edilirken sanatçının tarzını yansıtacak şekilde tasarlanmış. Müzenin her aynında “altın oran” simgesini görebilirsiniz. Bazı bölümlerde oldukça açık sergilenen bu simge, bazı bölümlerde ise gizlenmiş durumda. Dikkatli bakmayı unutmayın!

Ayrıca; Wynwood Duvarı, SeaWorld, Busch Bahçeleri, Lincoln Yolu, Island Dolphin Care ve Hollis Bahçelerini gezi listesine ekleyebilirsiniz.

Amerika’da unutulmaz bir yaz geçirmek için WestLine uzmanlarıyla hemen iletişime geçebilir ve Work and Travel 2021 fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Work and Travel işleri arasından size en uygununu seçmek ve kontenjan dolmadan kaydınızı yaptırmak için acele edin!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader