Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Yurtdışı Dil Eğitimi Konaklama

Yurtdışı dil eğitimi dendiğinde kafaları en çok kurcalayan konular arasında, tercih edilecek olan ülkedeki konaklama seçenekleri ve bu seçeneklerin ortaya çıkarabileceği masraflar yer alıyor. Yurtdışında eğitim sürecinizde hem konfor hem de sosyalleşme olanakları açısından zengin bir konaklama yolu tercih etmeniz ise eğitim sürecinizi çok daha kaliteli ve keyifli geçirebilmenizde önemli bir rol oynuyor. Her ne kadar ülkelere veya şehirlere göre farklılıklar oluşsa da, yurtdışında yabancı dil eğitimi için sunulan çok sayıda konaklama seçeneği yer alıyor.

Yurtdışı Dil Okulları Konaklama Açısından da Alternatiflerle Dolu

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdikten ve rotanızı belirledikten sonra ilk yapmanız gerekenlerden biri, tercih ettiğiniz ülkedeki konaklama yönteminizi belirlemek. Farklı bütçeler veya taleplere göre çeşitlenen konaklama seçenekleri temelde 5 ana başlıkta toparlanıyor:

 • Aile Yanı Konaklama
 • Öğrenci Yurtları
 • Paylaşımlı Öğrenci Evleri
 • Ev kiralama
 • Oteller

Aile Yanı Konaklama

Avantajları:

 • Ekonomik
 • Dil Pratiği Yapma İmkanı
 • Güvenli

Aile yanı konaklama, yurtdışı dil eğitimi almayı seçen kişilerin en sık tercih ettiği konaklama metodu. Oldukça düşük bütçelerle gerçekleştirilebilen aile yanı konaklaması, Amerika ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın bir biçimde uygulanıyor.  Evlerinin kullanmadıkları bir odasını öğrencilere makul ücretler karşılığı kiraya veren aileler sayesinde yabancı öğrenciler, yurtdışı dil eğitimlerini çok daha konforlu bir şekilde ve uygun fiyatlarla tamamlama imkanı buluyor.

Aile yanı konaklama metodu temelde ülkemizdeki ufak aile pansiyonlarına benziyor. Tıpkı bu pansiyonlarda olduğu gibi bu konaklama seçeneğinde de yarım pansiyon veya tam pansiyon gibi çeşitli konsept seçenekleri sunuluyor. Öğrencileri misafir eden aileler tarafından hazırlanan yemekler anlaşma dahilindeki saatlerde servis ediliyor. Ayrıca aile yanı konaklama hizmeti sunan kişilerin tümü devlet denetimi ve güvenlik kontrollerinden geçiyor.

Yurtdışı dil eğitiminizi olabildiğince uygun bütçelerle gerçekleştirmek ve farklı kültürlerin aile yapılarını yakından tanırken bir yandan da gün içinde sürekli dil pratiği yapabilmek istiyorsanız, aile yanı konaklama seçeneği sizin için biçilmiş kaftan.

Öğrenci Yurtları

Avantajları:

 • Sosyalleşme İmkanı
 • Yemek servisleri
 • Konsept çeşitliliği

Yurtdışı dil eğitimi sürecinde tercih edilebilecek konaklama yöntemlerinden bir tanesi; öğrenci yurtları. Tercih edeceğiniz okula göre değişmekle beraber, birçok dil okulu kendi bünyesinde bulunan veya anlaşmalı olduğu yurtlar vasıtasıyla öğrencilere bu konuda imkanlar sunuyor. Yurtdışı öğrenci yurtlarında oda-kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon gibi çeşitli konseptler sunulurken, öğrencilerin kaç kişilik odada kalacaklarını da tercih etme imkanı bulunuyor. Tabi tüm bu çeşitlilik yurt fiyatları açısından da önemli bir rol oynuyor.

Eğer kayıt olacağınız dil okulunun sağladığı yurt imkanından faydalanmak istiyorsanız kayıt tarihlerinde elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Özellikle popüler dil okullarının yurtlarında sezonun yoğun olduğu dönemlerde boş kontenjan bulmak zorlaşabiliyor.

Paylaşımlı Öğrenci Evleri

Avantajları:

 • Sosyalleşme İmkanı
 • Dil Pratiği
 • Kendi Yemeklerini Hazırlayabilme Şansı

Yurtdışında öğrenciler için konaklama seçeneklerinden bir tanesi de paylaşımlı öğrenci evleri. Ortak kullanıma dayalı bu evler genellikle dil okulları tarafından öğrencilere sunuluyor. Mutfak ve banyo gibi alanların ortak kullanıma açık olduğu evler apart otel sisteminde çalışıyor. Bu seçenek dahilinde öğrencilere herhangi bir yemek servisi sunulmazken, öğrenciler ortak kullanıma açık mutfaklarda kendi yemeklerini hazırlayabiliyor.

Ev Kiralama

Avantajları:

 • Yüksek Konfor
 • Tek Kişilik Kullanım

Bütçe konusunda sıkıntı yaşamıyor ve konforunuzdan ödün vermek istemiyorsanız bireysel olarak ev kiralama yöntemini de tercih edebilirsiniz. Dil okulları tarafından tahsis edilen tek kişilik evlerde talep ve ihtiyaçlara göre çeşitli imkanlar bulunuyor. Diğer konaklama alternatiflerine nazaran daha maliyetli olan bu yol aynı oranda yüksek konfor da sunuyor.

Otel

Avantajları:

 • Konfor
 • Kaliteli Hizmet

Yurtdışı dil eğitimi için rotanızı turistik bölgelerden birine çevirdiyseniz, sayısız otel imkanından da faydalanabilirsiniz. Özellikle Malta, İngiltere veya İspanya gibi turizmin sürekli canlı olduğu bölgelerdeki oteller öğrencilere yönelik sezonluk kampanyalar sunuyor. Dilerseniz yurtdışı eğitiminiz boyunca otel konaklamasını da tercih edebilir, kaliteli hizmet ve konforlu bir konaklama deneyiminin keyfini sürebilirsiniz.

Yurtdışındaki dil eğitimi maceranızı keyifli ve faydalı bir tecrübeye çevirmenin yolu sizin için en ideal konaklama metodunu seçmekten geçiyor. Westline’ın profesyonel danışmanlık hizmetleriyle talep ve ihtiyaçlarınıza en uygun konaklama alternatifini bulabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader