Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

Yaz tatilinizde bir taşla birden fazla kuş vurmak istiyorsanız, yurtdışı yaz okulları tam da size göre. Aynı anda hem farklı kültürlerle tanışmak, hem keyifli anlar geçirmek, hem de yabancı dilinizi geliştirmek için Amerika yaz okulu seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Adeta dünyanın merkezi haline gelmiş olan Amerika’nın farklı şehirlerinde, çok sayıda yaz okulu seçeneği arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bir yandan dünyadaki birçok sektöre yön veren şehirler arasında bulunan dev metropollerde kültürel çeşitliliğin tadını çıkarmak, bir yandan da zengin sosyal aktivitelerle birlikte dil eğitiminizi tamamlamak için bu yaz rotanızı Amerika’ya çevirebilirsiniz.

 

Amerika Yaz Kampları Dil Eğitimi

Amerika’da bulunan yaz okullarında eğitimin büyük bir bölümünü İngilizce eğitimi kapsıyor. Üniversite kampüslerinde gerçekleşen eğitimler daha önce hazırlanmış programlar dahilinde planlı bir şekilde ilerliyor. Haftada 15-20 saat arasında değişen dil eğitimleri sonrasında öğrenciler gün içerisinde çeşitli sosyal aktivitelere de katılabiliyor. Tüm bu sosyal aktiviteler de aslında yaz okulu eğitimlerinin bir parçası konumunda. Yaz okulu dahilindeki çok çeşitli kültürlerden öğrencilerin birbirleriyle sürekli etkileşim halinde olmaları tüm günü dil eğitimi konusunda pratik yapmaya olanaklı hale getiriyor.

Sosyal Aktiviteler, Geziler ve Etkinlikler

Amerika yaz okulları, sosyal aktivite bakımından en zengin rotalardan bir tanesi. Dünyanın en büyük metropollerinde gerçekleşen eğitimler sırasında öğrenciler hem boş vakitlerinde, hem de yaz okulunun belirlediği dönemlerde çok çeşitli yerleri görme imkanı buluyorlar. Tercih edeceğiniz şehre göre değişiklik göstermekle beraber; Özgürlük Anıtı’ndan Hollywood Stüdyoları’na, Disneyland’dan Manhattan’ın görkemli gökdelenlerine kadar dünyaca ünlü birçok mekanı görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Konaklama ve Fiyatlar

Amerika yaz okulları fiyatları tercih edeceğiniz bölgeye ve okula göre değişiklik gösteriyor. Ancak yaz okullarının tamamı üniversite kampüsleri dahilinde bulunuyor ve öğrenciler de buralarda konaklıyor. Böylece Amerika yaz okulu maliyeti bir de ekstra konaklama maliyetiyle artmak zorunda kalmıyor. Yaz okulları dahilinde öğrencilere tam pansiyon, yarım pansiyon gibi kampüs içerisindeki konaklama imkanları farklı konsept seçenekleriyle sunuluyor.

Güvenlik ve Denetim

Amerika yaz okulları devlet tarafından sürekli denetlenmekle birlikte, öğrencilerin katılacağı tüm etkinliklerde okulların görevlileri yanlarında hazır bulunuyor. Herhangi bir problemin oluşmasının önüne geçen bu uygulama ile farklı yaş gruplarındaki öğrenciler yaz okulu eğitimlerini sorunsuz ve güvenle tamamlayabiliyor.

Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmeti dahilinde yaz tatilinizi unutulmaz bir anıya dönüştürebilir, Amerika Yaz Okulları seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz İngiltere Yaz Okulları, Malta Yaz Okulları veya Kanada Yaz Okulları’na da göz atabilir, farklı rotalar üzerinden alternatif planlar üretebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader