Yaz Okulları

Yaz Okulları Konaklama

Yurtdışı yaz okulları konaklama konusunda da öğrencilere önemli ölçüde kolaylıklar sağlıyor. Özellikle Kanada, Amerika veya İngiltere gibi yerlerdeki yaz okullarının çoğunlukla üniversite kampüsleri içerisinde konuşlanması, yabancı öğrenciler açısından konforlu ve huzurlu bir konaklama deneyimi geçirmenin önünü açıyor.

Yaz Okullarında Konaklama Tipinizi Siz Seçin

Her ne kadar konaklama metodu açısından en önemli konu tercih edilecek ülke ve şehir olsa da; yaz okullarının birçoğu öğrencilere iki tip konaklama imkanı sunuyor. Aile yanı konaklama(homestay) ve yurt tipi konaklama (student residences) arasından dilediğini seçebilen öğrenciler, taleplerine göre tam pansiyon veya yarım pansiyon seçeneklerini de değerlendirebiliyor.

Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Yurtdışı yaz okulları veya dil eğitimi dendiğinde ilk akla gelen konaklama metodu aile yanı konaklama. Bu yöntemde öğrenciler devlet tarafından denetimleri ve kontrolleri yapılmış ailelerin evlerinde misafir oluyorlar. Ülkemizdeki aile pansiyonları gibi çalışan bu sistemde öğrencilerin yemekleri de yine aileler tarafından hazırlanıyor. Evin tipine göre değişmekle birlikte, genellikle öğrencilerin odalarında çalışma masası, dolap ve yatak gibi temel mobilyalar bulunuyor. Tüm bu misafir etme sistemi devlet kontrolü altında olduğu için öğrencilerin güvenlik veya konfor sorunları yaşama olasılıkları ortadan kalkıyor.

Kimi ülkeler aile yanı konaklama sisteminde 16 yaş sınırını uygularken, kimi ülkelerde bu sınır 12’ye kadar düşebiliyor. Aile yanı konaklama, en uygun fiyatlarla sunulan konaklama yöntemi olarak da öne çıkıyor. Ayrıca kimi aileler, öğrencilerin okula ulaşımları konusunda servis hizmeti de veriyor.

Yurt Tipi Konaklama (Student Residences)

Yaz dil okulları dahilinde sıklıkla tercih edilen bir diğer konaklama yöntemi ise öğrenci yurtları. Üniversite kampüsleri içerisinde konumlanan yaz okulları, misafir öğrencilerine bu kampüsler içerisindeki yurtlarda konaklama imkanı sunuyor. Ülke ve okula göre değişmekle birlikte yurt tipi konaklamalar genellikle tam pansiyon hizmet veriyor. Öğrencilerin yemekleri sabah, öğlen ve akşam olarak günde 3 öğün yurt tarafından servis ediliyor.

Öğrencilerin yurt tipi konaklama seçeneğinde odalarını kaç kişiyle paylaşmak istediklerini seçme şansları bulunuyor. Yurtlarda paylaşımsız odalar da mevcutken, 7 veya 8 kişiye kadar ortak kullanım içeren yurt odaları da mevcut. Tabi ki bu seçim konaklama fiyatları açısından da büyük önem taşıyor.

Yurtların büyük bir çoğunluğunda kız ve erkek öğrenciler farklı blok veya katlarda misafir ediliyor. Ayrıca öğrencilerin ortak kullandıkları odalarda farklı milletlere yer verilmeye özen gösteriliyor.

Siz de unutulmaz bir yaz tatili yaşamak ve bir yandan da yabancı dilinizi geliştirmek için Westline International’ın profesyonel danışmanlığı ile dünyanın çeşitli yerlerindeki yaz okullarına göz atabilirsiniz. İngiltere Yaz Okulları, Amerika Yaz Okulları, Kanada Yaz Okulları veya Malta Yaz Okulları arasından talebinize göre dilediğinizi seçebilir, yaz tatili planlarınızı şimdiden yapabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader