Yurt Dışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite Okumanın Faydaları

Hayatınızın geri kalanını belirlemede çok önemli bir rolü olan üniversite eğitiminizi yalnızca Türkiye’deki seçeneklerle sınırlı tutmak zorunda değilsiniz. Avrupa’nın ve dünyanın çok çeşitli ülkelerindeki üst düzey eğitim kurumlarında lisans eğitiminizi tamamlayabilir, yurtdışında üniversite okumuş olmanın avantajlarını hem iş hem de kişisel hayatınızda sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Türkiye’de 10-15 yıllık bir tarihe sahip olan sıradan vakıf üniversitelerinden birinde okumak yerine, dünyada oldukça prestijli konumda bulunan köklü eğitim kurumlarından mezun olmanın avantajını yaşamak yurtdışında üniversite okumaktan geçiyor. İngiltere, Amerika, Polonya gibi dünyanın eğitim alanında önde gelen merkezlerinde bulunan üniversiteler, her yıl dünyanın dört bir yanından çok sayıda yabancı öğrenciyi ağırlıyor. Otoritelerce hazırlanan dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinde her daim en üst sıralarda bulunan eğitim kurumları, en modern teknikler ve tecrübeli eğitimcilerle üst düzey kalitede eğitim veriyor.

Türkiye’de Üniversite Sınavına Girmeniz Gerekmiyor

Yurtdışı üniversitelerinin birçoğu Türkiye’deki üniversite sınavlarından aldığınız veya alacağınız puanlarla ilgilenmiyor. Her ülkenin kendine göre farklı kabul şartları olmasına rağmen, en prestijli ülkeler ya kendi uyguladıkları sınavları değerlendirmeye alıyor ya da lise seviyesindeki başarılarınızı göz önünde bulunduruyor. Böylece Türkiye’deki üniversite sınav sisteminden bağımsız olarak dünyanın en iyi üniversitelerine kayıt yaptırma şansınız bulunuyor.

Kültürel ve Kişisel Gelişim

Kişisel gelişiminizin en önemli süreçlerinden biri olan üniversite hayatınızı dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde geçirmek, hayatınızın geri kalanı ve kariyeriniz için çok büyük avantajlar sağlıyor. Farklı kültürlerle tanışma fırsatı sunmasının yanı sıra kalıcı ve unutulmaz arkadaşlıklar kurma şansı da yurtdışı üniversite tercihi sayesinde sizleri bekliyor.

Daha Fazla Kariyer Fırsatı

Üniversite diplomanızın Türkiye’deki sıradan vakıf üniversitelerden biri yerine yurtdışındaki prestijli eğitim kurumlarından biri tarafından verilmesi, iş hayatınızda size sayısız avantaj kazandırıyor. Üniversite eğitiminiz boyunca geliştireceğiniz yabancı dilinizin de etkisiyle, iş dünyasında alternatifleriniz katlanarak artıyor. Tüm dünyada çalışma imkanı sunan üniversite diploması, hayatınızın geri kalanı için oldukça önemli bir pozitif etki sağlıyor.

Siz de lisans eğitiminiz için sınırları aşmak ve dünya üniversitelerini de değerlendirmeye almak istiyorsanız, Westline International’ın profesyonel danışmanlığıyla yurtdışında üniversite okuma şansına ulaşabilirsiniz. İngiltere’de Üniversite veya Polonya’da Üniversite gibi çeşitli seçenekler arasından sizin için ideal olan destinasyonu seçmek için hemen şimdi Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin 10 Neden

Her alanda küreselleşen dünyada, eğitiminizi başkaları tarafından belirlenmiş sınırların içerisinde tutmanız için hiçbir sebep yok. Değişen sınav sistemleri, üniversiteye yerleşebilme telaşı, tercih karmaşası ve daha birçok kafanızı kurcalayan konudan kurtulmanın yolu ise yurt dışında üniversite okumayı tercih etmek. Üstelik yurt dışında üniversite okumak sanıldığı kadar zor olmadığı gibi sayısız avantajı da beraberinde getiriyor.

1. Yabancı Dilinizi Ana Dil Seviyesine Getirme Fırsatı

Yurtdışında üniversite okumanın önemli bir avantajı ise tercih ettiğiniz program diline göre yabancı dilinizin en üst seviyeye taşınması oluyor. Büyük çoğunlukla İngilizce dilinde verilen programlar sayesinde akademik çalışmalar yapabilecek düzeyde bir İngilizce’ye sahip olabilirsiniz. Hali hazırda yeterli İngilizcesi bulunmayan öğrenciler için dünya üniversiteleri, hazırlık programları da sunuyor. Bu sayede öğrenci 1 yıl veya dönemlik bir hazırlık sürecinin ardından yabancı dil bakımından yeterli seviyeye geliyor. Ayrıca yurtdışında alacağınız üniversite eğitimi sayesinde sadece akademik yaşamınızda değil günlük hayatta da sürekli olarak pratik yapabilme şansınız bulunuyor.

2. Prestijli Üniversitelerde Kaliteli Eğitim

Ülkemizde 10 yıllık geçmişi bulunan ve dünyada herhangi bir geçerliliği bulunmayan üniversitelere yerleşebilmek için saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Bunun yerine dünyada her yerde tanınan ve prestijli bir eğitime sahip üniversitelerde, en modern tekniklerle yüksek standartlarda eğitim alabilirsiniz.

3. Farklı Kültürlerle Tanışma Fırsatı

Yurt dışı üniversite deneyiminiz, akademik anlamda size çok şeyler katacak olmanın yanında kişisel gelişiminize de büyük katkı sağlayacak. Özellikle dünyanın çeşitli yerlerinden yüz binlerce öğrenciyi misafir eden ülkeleri tercih ettiğiniz takdirde; sadece gideceğiniz ülkenin kültürünü değil, dünyanın dört bir yanından farklı kültürleri de tanıma şansı yakalayacaksınız.

4. Unutulmaz Deneyimler Yaşama Şansı

Yurt dışı üniversite fırsatları aynı zamanda bir bakıma uzun yıllara yayılan bir tatil imkanı da sunuyor. Bu sayede dünyanın farklı şehirlerini görebilir, boş zamanlarınızda Schengen vizeniz ile Avrupa’yı keşfe çıkabilirsiniz.

5. Kalıcı Arkadaşlıklar

Üniversite yıllarında edinilenlerin en kalıcı arkadaşlıklar oldukları bir gerçek. Üniversite yıllarınızı Avrupa’nın kozmopolit şehirlerinden birinde geçirdiğiniz takdirde farklı milletlerden, farklı kültürlerden onlarca arkadaş edinebilir; gerçek bir dünya vatandaşı olma yolunda ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

6. Özgeçmişinizdeki En Önemli Koz

Bölümünüz ne olursa olsun, herhangi bir iş başvurusunda bulunduğunuzda lisans eğitiminizi yurt dışındaki üniversitelerden birinde almış olmanız ilk izlenim bakımından size büyük bir prestij kazandıracaktır. Yurt dışı üniversitelerinden alacağınız bir diploma özgeçmişinizdeki en önemli kozunuz olacak.

7. Çok Daha Geniş İstihdam Olanakları

Hem yabancı diliniz hem de prestijli diplomanız sayesinde iş dünyasında da sınırlar içerisinde sıkışmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece sadece Türkiye değil, tüm dünya sizin için bir iş fırsatları cennetine dönüşecek.

8. Uygun Maliyetler

Genel kanının aksine yurt dışında üniversite okumak pahalı bir tercih değil. Yurt dışı üniversite fiyatları, çoğunlukla ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin çok daha altında seyrediyor. Bu sayede Türkiye’de harcayacağınız miktarın çok daha düşüğüne çok daha prestijli bir diploma alma fırsatı elde edebilirsiniz. Ülkelere göre üniversitelerin maliyet analizi hakkında daha detaylı bilgi için Ülkeler Arası Üniversite Maliyet Karşılaştırması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

9.  3 Yıllık Eğitimle Zamandan Tasarruf

Avrupa’daki lisans eğitimlerinin birçoğu 3 yıllık bir süreden oluşuyor. Böylece Türkiye’de bir üniversite eğitimi almaya nazaran 1 sene kazanabilir, ister iş hayatına isterseniz lisansüstü eğitiminize daha erkenden atılabilirsiniz.

10.  Çalışma ve Oturma İzni Alma Fırsatı

Bazı Avrupa ülkeleri, üniversitelerinden mezun olan öğrencilere belirli sürelerde çalışma ve oturma izni imkanı sağlıyor. Bu sayede yurt dışı üniversite hayatınızdan sonra Avrupa’da yaşamaya devam edebilir, hayatınızı dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde kurmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Siz de yurt dışında üniversite okumanın sayısız avantajından faydalanmak ve dünyanın en prestijli eğitim kurumlarında lisans eğitimi almak istiyorsanız Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanarak eğitim planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İngiltere’de üniversite, Polonya’da üniversite gibi Avrupa’nın çeşitli destinasyonlarındaki seçenekler arasından seçiminizi yapmak için hiç vakit kaybetmeden Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader