Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite

Hayatınızın geri kalanını belirlemede çok önemli bir rolü olan üniversite eğitiminizi yalnızca Türkiye’deki seçeneklerle sınırlı tutmak zorunda değilsiniz. Avrupa’nın ve dünyanın çok çeşitli ülkelerindeki üst düzey eğitim kurumlarında lisans eğitiminizi tamamlayabilir, yurtdışında üniversite okumuş olmanın avantajlarını hem iş hem de kişisel hayatınızda sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Türkiye’de 10-15 yıllık bir tarihe sahip olan sıradan vakıf üniversitelerinden birinde okumak yerine, dünyada oldukça prestijli konumda bulunan köklü eğitim kurumlarından mezun olmanın avantajını yaşamak yurtdışında üniversite okumaktan geçiyor. İngiltere, Amerika, Polonya gibi dünyanın eğitim alanında önde gelen merkezlerinde bulunan üniversiteler, her yıl dünyanın dört bir yanından çok sayıda yabancı öğrenciyi ağırlıyor. Otoritelerce hazırlanan dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinde her daim en üst sıralarda bulunan eğitim kurumları, en modern teknikler ve tecrübeli eğitimcilerle üst düzey kalitede eğitim veriyor.

Yabancı Dilinizi En Üst Düzeye Getirme Fırsatı

Yurtdışında üniversite okumanın bir diğer önemli avantajı ise tercih ettiğiniz program diline göre yabancı dilinizin en üst seviyeye taşınması oluyor. Büyük çoğunlukla İngilizce dilinde verilen programlar sayesinde akademik çalışmalar yapabilecek düzeyde bir İngilizce’ye sahip olabilirsiniz. Halihazırda yeterli İngilizcesi bulunmayan öğrenciler için dünya üniversiteleri, hazırlık programları da sunuyor. Bu sayede öğrenci 1 yıl veya dönemlik bir hazırlık sürecinin ardından yabancı dil bakımından yeterli seviyeye geliyor. Ayrıca yurtdışında alacağınız üniversite eğitimi sayesinde sadece akademik yaşamınızda değil günlük hayatta da sürekli olarak pratik yapabilme şansınız bulunuyor.

Türkiye’de Üniversite Sınavına Girmeniz Gerekmiyor

Yurtdışı üniversitelerinin birçoğu Türkiye’deki üniversite sınavlarından aldığınız veya alacağınız puanlarla ilgilenmiyor. Her ülkenin kendine göre farklı kabul şartları olmasına rağmen, en prestijli ülkeler ya kendi uyguladıkları sınavları değerlendirmeye alıyor ya da lise seviyesindeki başarılarınızı göz önünde bulunduruyor. Böylece Türkiye’deki üniversite sınav sisteminden bağımsız olarak dünyanın en iyi üniversitelerine kayıt yaptırma şansınız bulunuyor.

Yurtdışı Üniversite Maliyetleri

Genel kanının aksine yurtdışında üniversite okumak Türkiye’de herhangi bir vakıf üniversitesine kayıt olmaktan daha fazla maliyet doğurmuyor. Hatta birçok ülkedeki eğitim kurumları daha uygun bütçelerle kayıt imkanı sunuyor. Böylece hemen hemen aynı bütçelerle çok daha iyi eğitim kurumlarında lisans eğitimi alma şansınız bulunuyor.

Kültürel ve Kişisel Gelişim

Kişisel gelişiminizin en önemli süreçlerinden biri olan üniversite hayatınızı dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde geçirmek, hayatınızın geri kalanı ve kariyeriniz için çok büyük avantajlar sağlıyor. Farklı kültürlerle tanışma fırsatı sunmasının yanı sıra kalıcı ve unutulmaz arkadaşlıklar kurma şansı da yurtdışı üniversite tercihi sayesinde sizleri bekliyor.

Daha Fazla Kariyer Fırsatı

Üniversite diplomanızın Türkiye’deki sıradan vakıf üniversitelerden biri yerine yurtdışındaki prestijli eğitim kurumlarından biri tarafından verilmesi, iş hayatınızda size sayısız avantaj kazandırıyor. Üniversite eğitiminiz boyunca geliştireceğiniz yabancı dilinizin de etkisiyle, iş dünyasında alternatifleriniz katlanarak artıyor. Tüm dünyada çalışma imkanı sunan üniversite diploması, hayatınızın geri kalanı için oldukça önemli bir pozitif etki sağlıyor.

Siz de lisans eğitiminiz için sınırları aşmak ve dünya üniversitelerini de değerlendirmeye almak istiyorsanız, Westline International’ın profesyonel danışmanlığıyla yurtdışında üniversite okuma şansına ulaşabilirsiniz. İngiltere’de Üniversite veya Polonya’da Üniversite gibi çeşitli seçenekler arasından sizin için ideal olan destinasyonu seçmek için hemen şimdi Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Başvuru Formu