Work and Travel Lifeguard İşlerinde Bilmeniz Gerekenler

Work and Travel Lifeguard olmak

Work and Travel Lifeguard İşlerinde Bilmeniz Gerekenler

Work and Travel’da lifeguard pozisyonunda görev alma fikri, neredeyse her Work and Travel adayının ilk aklına gelen seçeneklerden bir tanesi. Avantajlı çalışma koşulları sebebiyle hem Türkiye’den hem de dünyadan Work and Travel’a katılan birçok öğrenci tarafından tercih edilen Work and Travel lifeguard işleri hakkında artılar eksiler nelerdir, gelin beraber inceleyelim.

Work and Travel’da Lifeguard Olmak

Work and Travel lifeguard işleri bakımından oldukça zengin seçenekler sunan bir yurt dışı eğitim programı. Öğrenciler tarafından da oldukça talep gören bu pozisyonun kendine has bazı çalışma şartları var. Bu şartlara uyum sağlayabilen öğrenciler için oldukça avantajlı bir seçenek olan cankurtaranlık profesyonel yüzücü olmayı gerektirmiyor. Ancak tabii ki bu pozisyonda görev alabilmek için en az orta seviyede yüzme bilmek şart.

Önce Sertifika

Work and Travel lifeguard işleri için kabul edilen adaylar, WestLine International vasıtasıyla bir cankurtaranlık eğitimine tabi tutuluyor. Cankurtaranlık görevininin tüm incelikleri konusunda eğitilen öğrenciler bu sürecin sonunda bir cankurtaran sertifikasına sahip oluyor. Bu sertifika öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’nde Lifeguard olarak görev almalarının önünü açmış oluyor.

Çalışma Saatleri ve Kazançlar

Ülkemizde Work and Travel lifeguard pozisyonuyla bu kadar özdeşleşmişse bunun en önemli sebeplerinden biri cankurtaranlığın avantajlı çalışma koşulları sunması. Work and Travel’da lifeguard olmak için başvuran ve kabul edilen bir aday haftada ortalama 35 saat çalışıyor. Saatlik ücretlendirmenin 8 dolar ile 11 dolar arasında değiştiği cankurtaranlıkta, özellikle ağustos ayları daha yoğun geçiyor.ABD halkı için tam anlamıyla bir tatil dönemi olan ağustos aylarında ülkedeki birçok havuz tam kapasite doluluğa ulaşıyor. Bu sebeple cankurtaranların da hem çalışma saatleri hem de kazançları önemli bir ivmeyle artışa geçiyor.

Work and Travel Lifeguard İşleri İçin Bilinmesi Gerekenler

  • Yağmurlu veya kapalı havalarda çalıştığınız havuz kapalı olabilir ve bu durum bir yandan dinlenmenizi sağlarken bir yandan o gün para kazanmanızı engelleyebilir.
  • Cankurtaranlık pozisyonu direkt olarak insan hayatıyla ilgili ve ciddi bir iştir. Soğukkanlı olmak ve gerektiğinde cesur davranıp hızlı karar verebilmek bu pozisyon için önemli özellikler arasında bulunur.
  • ABD’de 1 haftada 40 saatin üzerinde çalıştığınızda her bir saat için 1,5 kat ücret alırsınız. Bu sayede cankurtaranlık pozisyonunda görev alarak özellikle ağustos aylarında kazancınızı katlayabilirsiniz.
  • Tüm işlerde olduğu gibi cankurtaranlık görevinde de belirli bir hiyerarşi var. Özellikle birden fazla havuza sahip olan büyük su parklarında çalışıyorsanız ilk etapta sizden deneyimli cankurtaranlara yardımcı olarak göreve başlayabilirsiniz. Tecrübe kazandıkça daha büyük havuzlara ve daha önemli görevlere terfi edilirsiniz.
  • Özellikle büyük su parklarında çalışırken sürekli tetikte olmanız ve havuzdakileri gözlemlemeniz gerekiyor.

Lifeguard Adayları İçin İdeal Tercih: WestLine International

Uzun yıllardır yurt dışı eğitim danışmanlığı alanında hizmet veren WestLine International, Work and Travel’da lifeguard olmak isteyen öğrencilere de en zengin seçenekleri sunuyor. Lifeguard pozisyonları konusunda Türkiye’de en fazla alternatifi bulunduran danışmanlık firması olan WestLine ile tam da hayalinizdeki gibi bir işe yerleşebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı noktalarında başta cankurtaranlık pozisyonları olmak üzere sayısız iş seçeneği arasından dilediğiniz pozisyona yerleşmek için tek yapmanız gereken WestLine ile iletişime geçmek. Üstelik erken kayıt avantajlarıyla çok daha uygun Work and Travel fiyatları sizleri bekliyor!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader