Yurt Dışında Üniversite

Pre-Master ve Pre-MBA

İngiltere’de yüksek lisans yapmak istiyorsunuz ancak İngilizceniz yeterli değilse; üzülmeyin. İngiltere’de birçok prestijli eğitim kurumu tarafından uygulanan Pre-Master ve Pre-MBA programları, öğrencileri İngiltere’de master yapmak için yeterli seviyede İngilizce bilecek düzeye getiriyor.

Pre-Master Nedir?

Pre-Master İngilizcede “Master öncesi” anlamına geliyor. İngiltere’de üniversiteler, yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerde belirli bir seviyede İngilizce bilme şartı arıyor. Bu seviyeye ulaşamayan öğrenciler Pre-Master programlarına yönlendiriliyor ve yüksek lisans eğitimine hazır hale gelmeleri sağlanıyor.

Pre-Masters programının tek amacı İngilizcenizi geliştirmek değil. Aynı zamanda lisans eğitiminizin İngiltere’de yüksek lisans kabülü almaya yeterli olmadığı durumlarda Pre-Masters veya Pre-MBA programları sayesinde bu açığınız kapatılabiliyor.

İngiliz eğitim sisteminin kendine özgü kriterlerini karşılamanız amacıyla hazırlanan programlar adeta yüksek lisans öğreniminizin ilk senesi görevini görüyor. Bu programlarda alınan eğitimler sayesinde öğrenciler master boyunca çok daha rahat bir öğrencilik hayatı sürüyor.

Pre-Master Programına Kimler Katılmalı?

  • Lisans mezuniyet not ortalaması 2,75’in altında olanlar
  • İngilizce seviyesi İngiltere’de master yapmak için yeterli düzeyde olmayanlar
  • İngiliz eğitim sistemine ve akademik yöntemlere aşina olmayanlar

Pre-Master Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Pre-Master programı halihazırda hiç İngilizce bilmeyen adaylara yönelik olarak uygulanmıyor. Pre-Master programına kabul edilmeniz için upper-intermediate seviyesinde bir İngilizceye sahip olmanız gerekiyor.
  • Eğer gerekli seviyede İngilizceniz yoksa, Pre-Master programlarından önce İngiltere dil okulları vasıtasıyla dil eğitimi almanız öneriliyor.
  • Pre-Master programlarında eğitim temelde 2 alana ayrılıyor. Genel akademik yöntemlerin anlatıldığı Academic Skills bölümü ve alanınıza özgü bilgilerin verildiği Specialist Subjects bölümü.
  • Program süreleri seçtiğiniz bölüm, İngilizce seviyeniz ve eğitim kurumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Pre-Master programlarının süreleri 10 ile 30 hafta arasında çeşitleniyor.

Siz de İngiltere’de yüksek lisans yapma planınızın önündeki tek engel olan yetersiz İngilizce seviyesi problemini ortadan kaldırmak istiyorsanız, Westline International’ın uzman danışmanlığında size en uygun Pre-Master veya Pre-MBA programını bulabilir, İngiltere’de master hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader