Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya’da Yüksek Lisans

Yurt dışı yüksek lisans alternatifleri arasında hem eğitim kalitesi hem de uygun maliyetleriyle öne çıkan Polonya, dünyaca ünlü üniversiteleri sayesinde öğrencileri cezbediyor. Avrupa’nın tam ortasında, yüzlerce yıllık tarihiyle dünyada kendisine prestijli bir yer edinmiş eğitim kurumlarında siz de yüksek lisans yapabilir, özgeçmişinize bu etkileyici eğitim kurumlarından birinden alacağınız diplomayı ekleyebilirsiniz.

polonya'da yüksek lisans

Polonya’da Master Fırsatları Her Açıdan Avantajlı

Yurt dışı lisans ve yüksek lisans eğitiminde Polonya giderek daha çok tercih edilen bir ülke haline geliyor. Ülkenin üstün kaliteye sahip eğitim sisteminin yanında, birçok kolaylık sunan üniversite kabul koşulları da öğrencilerin rotasını Polonya’ya çevirmesine sebep oluyor. Dünyanın dört bir yanından yüksek lisans eğitimi almaya gelmiş öğrenciyi misafir eden Polonya, dünyaca ünlü üniversiteleriyle Avrupa’nın bu alandaki lider ülkelerinden biri olma ünvanını koruyor.

Polonya’da Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

ALES Sınavına Girmeniz Gerekmiyor

Polonya tıpkı lisans eğitimi konusunda olduğu gibi yüksek lisans alanında da birçok kolaylık sağlıyor. Polonya’da yüksek lisans eğitimi almak için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lisans diplomanız ile Polonya’da master yapma şansı elde edebilirsiniz.

İngilizce Eğitim Veren Programlar

Ülkenin ana dili Lehçe olmasına rağmen Polonya üniversiteleri çok büyük çoğunlukla İngilizce programlar uyguluyor. Çok farklı alan ve bölümlere yayılan program seçenekleri ülkenin dört bir yanındaki üniversitelerde yüksek lisans adaylarını bekliyor. Polonya yüksek lisans seçenekleri ile hem akademik hayatınız sayesinde İngilizcenizi ana dil seviyesine getirebilir hem de günlük hayatta Lehçe öğrenerek kendinize bir artı değer daha katabilirsiniz.

Polonya Yüksek Lisans Öğrencilerine Devlet Desteği

Yurt dışı üniversite konusunda dünyanın birçok ülkesi tarafından sıklıkla tercih edilen bir rota haline gelen Polonya’da, devlet de bu konuda teşvik edici politikalar uyguluyor. Polonya’da master yapıp mezun olduktan sonra ülkede 2 yıl boyunca çalışma ve oturma izni elde edeceksiniz. Bu sayede Avrupa’nın önemli ülkelerinden birinde hem iş hayatına atılabilir, hem de dilerseniz hayatınızın geri kalanını Avrupa’da kurmanın temellerini atabilirsiniz.

Uygun Fiyat ve Yüksek Yaşam Standartları

Avrupa’nın en uygun yaşam maliyetleri içeren ülkelerinden biri olan Polonya, bu avantajını yüksek lisans konusunda da gösteriyor. Türkiye’deki sıradan vakıf üniversitelerinden birine ayıracağınız bütçeyle Polonya’da köklü ve prestijli üniversitelerde yüksek lisans yapma şansı elde edebilirsiniz. Üstüne üstlük Avrupa’daki birçok ülkenin aksine Polonya yaşam masrafları da oldukça düşük seviyelerde seyrediyor.

Polonya Üniversiteleri Listesi ve Fiyatları

Aşağıdaki tabloda Polonya'daki anlaşmalı olduğumuz Polonya Üniversiteleri ve fiyatlarını görebilirsiniz. Ücretler yıllık ortalama ücretlerdir ve daha detaylı bilgi için üniversitelerin üzerine gelin ve tıklayın.
Okul AdıLokasyonYıllık Ortalama Fiyatlar
Adam Mickiewicz ÜniversitesiPoznan2.500 EU
AGH Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiKrakow2.500 EU
Collegium Civitas ÜniversitesiVarşova3.000 EU
Collegium Da Vinci ÜniversitesiPoznan2.040 EU
Frydryk Chopin Müzik ÜniversitesiVarşova2.500 EU
Gdansk Teknoloji ÜniversitesiGdansk2.000 EU
Gdansk Tıp ÜniversitesiGdansk4.000 EU
Jagiellonian ÜniversitesiKrakow4.000 EU
John Paul II Katolik ÜniversitesiLubnin2.500 EU
Kozminski ÜniversitesiVarşova4.050 EU
Krakow Teknoloji ÜniversitesiKrakow3.000 EU
Lodz Film OkuluLodz6.200 EU
Lodz Tıp ÜniversitesiLodz4.000 EU
Lodz ÜniversitesiLodz2.500 EU
Lublin Tıp ÜniversitesiLublin11.500 EU
Poznan Güzel Sanatlar ÜniversitesiPoznan5.000 EU
Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim ÜniversitesiRzeszow3.000 EU
Universities of Humanities and EconomicsLodz3.400 EU
Varşova Ekoloji ve Yönetim ÜniversitesiVarşova1.200 EU
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji ÜniversitesiVarşova1.950 EU
Varşova Teknoloji ÜniversitesiVarşova3.000 EU
Varşova Tıp ÜniversitesiVarşova11.000 EU
Varşova ÜniversitesiVarşova2.000 EU
Vincent Pol ÜniversitesiLublin3.600 EU
Wroclaw Çevre Ve Hayat Bilimleri ÜniversitesiWroclaw3.000 EU
Wroclaw ÜniversitesiWroclaw3.000 EU
Wsb ÜniversitesiWroclaw ve 8 diğer şehir1.750 EU

Siz de yüksek lisans tercihinizi yurt dışından yana yapmak ve Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Polonya’ya rotanızı çevirmek istiyorsanız, Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetiyle dünyanın en prestijli üniversitelerinden birine kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader