Yurt Dışında Staj

Yurt Dışında Staj Nedir, Nasıl Yapılır?

Yurt dışında staj fırsatları, iş hayatına geçişinizde birçok avantajı beraberinde getiriyor. Eğitim hayatınızın son yılında veya mezun olduktan sonra gerçekleştireceğiniz staj programını yurt dışında geçirerek hem kişisel gelişiminize önemli bir katkı yapabilir hem de CV’nizde altın bir madde oluşturabilirsiniz.

Neden Yurt Dışında Staj?

Staj dönemini bir yük olmaktan çıkarıp unutulmaz bir deneyime çevirmenin yolu yurt dışında staj yapmaktan geçiyor. Farklı alanlarda çeşitli ülkelerde sunulan staj programları ile bir taşla birden fazla kuş vurabilirsiniz.

· Yabancı Dilinizi Ana Dil Seviyesine Getirme Fırsatı

Yurt dışı staj seçeneklerinin en büyük avantajlarından biri yabancı dilinize çok büyük oranda katkılar sağlaması. Özellikle ana dili İngilizce olan bir ülkeyi tercih ettiğiniz takdirde halihazırda mevcut olan İngilizce seviyenizi çok daha üstlere taşıyabilir, ana dil seviyesinde bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Bu sayede geri kalan iş hayatınızda üst düzey yabancı dil bilginizin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

· Unutulmaz Bir Deneyim

Staj dönemi kimi zaman eğitim sürecinden iş hayatına geçişte bir yük olarak görülebiliyor. Bu dönemi çok keyifli bir maceraya çevirmek için yurt dışı staj seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bambaşka bir ülkede, bir yandan yepyeni deneyimler yaşayabilir bir yandan da hem kariyer hem de kişisel gelişim anlamında büyük mesafeler katedebilirsiniz.

· CV’nizdeki En Önemli Kozunuz

Bir iş başvurusunda bulunurken çok uluslu bir şirkette veya yurt dışı merkezli prestijli bir kurumda staj yapmış olduğunuzu belirtmeniz, CV’nizin prestijinin katlanmasına sebep olacak. İş dünyasında aranılan bir çalışan haline gelmenin yolu eğitim ve staj döneminde sınırları aşmak, farklı kültürlerde en üst düzey çalışmaları yapmaktan geçiyor. Yurt dışı staj programı ile CV’nize altın bir madde ekleyebilir, iş hayatınızda karşınıza çıkacak fırsatların çapını olabildiğince genişletebilirsiniz.

· Yurt Dışında Maaşlı Staj İmkanı

Ülkemizde staj imkanı sunan şirketlerin birçoğu çalışanlara bu konuda herhangi bir maaş ödemesi yapmıyor. Maaş ödemesi yapılsa bile maaş miktarları oldukça düşük seviyelerde seyrediyor. Ancak yurt dışı staj fırsatlarının birçoğunda çalışanlara oldukça tatmin edici maaşlar sağlanıyor. Saatlik, haftalık veya aylık olarak alacağınız ücretler sayesinde, yurt dışı staj maceranızda sadece geçiminizi sağlamakla kalmayıp bir yandan para biriktirme şansı bile bulabilirsiniz.

Siz de iş hayatına atılmadan önceki en önemli hazırlığınız olan staj döneminizi yurt dışında geçirmek istiyorsanız, Westline International’ın profesyonel danışmanlığından faydalanarak Amerika’da staj fırsatlarına göz atabilirsiniz. Çeşitli alanlarda, farklı imkan ve bütçelerle sunulan yurt dışı staj alternatifleri arasından sizin için en ideal olanını seçmek için, hiç vakit kaybetmeden Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader