Amerika’da Staj

Amerika’da Staj

Yurt dışı eğitim dendiğinde, her alanda olduğu gibi staj konusunda da Amerika en sık tercih edilen destinasyonlardan bir tanesi. İş olanaklarının çeşitliliği, çok uluslu şirketlerin sayıca oldukça fazla olması ve yüksek yaşam standartları ile Amerika’yı yurt dışı staj destinasyonunuz olarak tercih edebilirsiniz.

Amerika’da Staj Yaparak İş Hayatına Hazırlanın

Sanayi, ekonomi, teknoloji veya iletişim; her alanda dünyanın merkezi olan Amerika iş fırsatlarıyla da oldukça zengin bir çeşitlilik sunuyor. Yurt dışında staj yapmak hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen adaylar da rotalarını bu sebeplerle Amerika’ya çeviriyor. Üstelik Amerika’da maaşlı staj olanakları da bulunması sayesinde çalışanlar bir yandan kariyerleri için harika bir tecrübe yaşarken bir yandan da para biriktirme fırsatı buluyor.

Amerika’da Turizm Stajı

Turizm stajı, Amerika’da staj yapmak isteyen adayların en sık tercih ettikleri alanlardan bir tanesi. Internship USA programı kapsamında düzenlenen turizm stajları, adaylara oldukça avantajlı koşullarda staj yapma imkanı sunuyor. Tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak düzenlenen programlarda çalışanlar saatlik veya aylık olarak maaş alıyor. Ayrıca adayların sigortaları da şirketler tarafından yapılıyor.

Yalnızca turizm ile ilgili bölümlerden mezun olan adayların katılabildiği programın süreleri şirketlere ve ihtiyaca göre değişkenlik gösteriyor. Genellikle maksimum 12 aylık bir süreyi kapsayan programlarda adaylarda aranan bazı özellikler bulunuyor. Yeni mezun olmuş adaylarda çalışma tecrübesi aranmazken, lisans mezuniyeti üzerinden 1 yıl veya daha fazla geçmiş kişilerin en az 2 yıllık bir çalışma tecrübesine sahip olmaları isteniyor. Ayrıca tüm adayların akıcı seviyede(intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekiyor.

Her Alanda Amerika’da Staj Yapmak Mümkün

Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğiyle yürütülen Internship USA programı kapsamında Amerika’da çok çeşitli alanlarda staj yapmak mümkün oluyor. Amerika’da staj programları dahilinde başlıca belirlenen alanlar* ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Turizm
  • İşletme
  • Satış/Pazarlama
  • Halkla İlişkiler
  • Mühendislik
  • Bilişim
  • Finans/Ekonomi
  • Mimarlık

*Açık staj pozisyonları dönemsel olarak değişiklik gösterdiği için bu konuda en doğru bilgiyi almak adına Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika’da Dil Okulu+Staj Progamları

Internship USA programından bağımsız olarak Amerika’da dil okulu+staj programları da bulunuyor. Bu sayede yeterli seviyede İngilizceye sahip olmayan adaylar, öncelikle belirli bir süre dil eğitimi alıyor ve daha sonra tercih ettikleri alanlarda eğitim odaklı bir staj programına dahil oluyor. Genellikle daha kısa süreli olan bu programlarda adaylara herhangi bir maaş ödenmiyor. Bu programın ana amacı, kişinin kariyer ve kişisel gelişimine katkı sağlamak olarak belirtiliyor. Çoğunlukla yaz dönemlerinde gerçekleştirilebilen Dil Okulu+Staj  programları, 8 ile 20 hafta arasında sürüyor. Bu programlara katılım konusunda adaylarda herhangi bir iş tecrübesi aranmıyor veya yaş sınırı uygulanmıyor.

Siz de yurt dışı staj tercihinizi Amerika’dan yana kullanarak bu büyülü ülkenin iş yaşamında sunduğu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız hemen Westline International ile iletişime geçebilir, Amerika’da staj planlarınızı gerçeğe dönüştürmenin ilk adımını atabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader