Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları rotaları arasında uzun yıllardır en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi; İngiltere. Gerek eğitim kalitesi, gerekse sosyal anlamda sunduğu zenginliklerle Birleşik Krallık, yaz aylarında dünyanın dört bir yanından sayısız yabancı öğrencinin radarına giriyor. İngiltere yaz okulları, özellikle yaz aylarını hem tatil hem de İngilizce öğrenme anlamında değerlendirmek isteyenler için oldukça uygun seçenekler sunuyor.

İngiltere Yaz Okulları ile Kaliteli Yabancı Dil Eğitimi

Dünyanın ortak dili haline gelmiş olan İngilizcenin çıkış noktası olan İngiltere’de İngilizce öğrenme hedefindeyseniz, yaz okulları seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Eğitimin her alanında sürdürdüğü kalitesini yabancı dil eğitimi alanında adeta ziryeye taşıyan ülkede dünyanın en önemli dil okulları bulunuyor. Yaz aylarında farklı yaş gruplarına yönelik olarak hazırlanan yaz okulu programları dahilinde öğrenciler hem bu kaliteli eğitimden faydalanma hem de yepyeni kültürlerle tanışma fırsatı buluyorlar. İngiltere’de faaliyet gösteren okulların çok büyük bir çoğunluğu British Council tarafından denetleniyor ve kalite onayı alıyor. Yurtdışı İngilizce eğitimi için seçilebilecek ideal rotalardan biri olan ada ülkesinde İngilizceyi tam anlamıyla öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları Fiyatları

İngiltere’nin dünyaya İngilizce öğreten bir merkez haline gelmesinin etkisiyle ülkede çok sayıda farklı talebe yönelik yaz okulu seçeneği bulunuyor. İngiltere yaz okulu alternatiflerindeki bu çeşitlilik doğal olarak okul fiyatlarına da yansıyor. Her türlü farklı bütçeye uygun bir yaz okulu bulabilmenin mümkün olduğu ülkede yaz okulu fiyatları, genellikle okulun bulunduğu şehir veya uygulanan programa göre değişiklik gösteriyor.

İngiltere Yaz Okulları Aktivite Açısından da Oldukça Zengin

İngiltere, dünya tarihine yön vermiş bir medeniyet olan İngilizlerin ana vatanı. Tabi ki bu durum bu ada ülkesinde gezilecek yerlerin sayısının da oldukça fazla olmasında büyük rol oynuyor. Başkent Londra başta olmak üzere, ülkenin tüm şehirlerinde tarihi ve kültürel önemi büyük sayısız mekan bulunuyor. İngiltere yaz okulları öğrencilerine hem program dahilinde hem de boş zamanlarında bu tarihi yerleri görme fırsatı sunuyor. Ayrıca öğrenciler yaz okulu programlarıyla İngiltere’nin hareketli sosyal yaşamının da tadını çıkarma fırsatı buluyorlar.

Tarihi ve kültürel gezilerin yanı sıra, İngiltere yaz okulu programları çeşitli sosyal etkinliklerle de dolu. Öğrenciler eğitim süresinde futbol, basketbol, tenis, yüzme gibi birçok farklı sportif aktiviteye katılma şansı bulurken; isteyen öğrenciler resim, müzik veya dans gibi sanatsal faaliyetlere de katılabiliyor. Tüm bu sosyal aktiviteler okulların görevlileri tarafından organize ediliyor ve öğrencilerin bu etkinliklere güvenle katılmaları sağlanıyor.

İngiltere Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri

Konaklama konusu, yurtdışı yaz okullarına kayıt yaptırırken öğrenciler ve ailelerin kafalarını en çok kurcalayan konulardan bir tanesi. İngiltere yaz okulları dahilinde öğrencilere 2 farklı türde konaklama imkanı sunuluyor. Öğrenciler aile yanı konaklama ve yurt tipi konaklama seçeneklerinden taleplerine göre istediklerini seçebiliyor. Aile yanı konaklama metodunda öğrencinin en az 16 yaşında olması şartı aranırken, yurt tipi konaklama sisteminde böyle bir ön şart bulunmuyor. Yaz okulları dahilindeki yurtlarda öğrencilere yarım pansiyon veya tam pansiyon gibi çeşitli konseptler sunuluyor. Yurt konaklamalarında öğrencilerin paylaşımlı veya paylaşımsız oda seçeneklerini tercih etme şansları da bulunuyor.

Siz de İngilizce eğitiminizi, İngilizcenin ana vatanında almak ve unutulmaz bir yaz tatili geçirmek istiyorsanız Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetiyle İngiltere yaz okulu seçeneklerine hemen göz atabilirsiniz. Yaz tatiliniz için farklı bir destinasyon arayışındaysanız; dilerseniz Malta Yaz Okulları veya Amerika Yaz Okulları seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader