Yurt Dışında Üniversite

Kanada’da Yüksek Lisans

Yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen adayların en sık tercih ettikleri ülkelerden bir tanesi olan Kanada, yüksek eğitim kalitesiyle oldukça avantajlı bir seçim olma konumunu koruyor. Dünyanın en yaşanılası ülkeleri sıralamasında her zaman zirvede olan Kuzey Amerika ülkesi, eğitim konusunda da dünyadaki sayılı coğrafyalardan bir tanesi. Kanada’da yüksek lisans fırsatı sunan üniversiteler, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin radarında bulunuyor.

Kanada’da Yüksek Lisans ile Yüksek Kalteli ve Prestijli Eğitim

Kanada, dünyada en kaliteli eğitimi veren ülkeler arasında bulunuyor. Ülkedeki eğitimim sisteminin her kademesinin devlet denetimi ve güvencesi altında olması, Kanada’daki her bir üniversitenin belirlenmiş standartlarda eğitim vermesinin kapılarını aralıyor. Yaşamın her alanında olduğu gibi eğitim konusunda da belirli bir standardın altına asla düşmeyen Kanada yüksek lisans eğitimi için tercih edebileceğiniz ideal rotalardan bir tanesi.

Kanada’da Master Yapmak İş Hayatınızda Size Çok Büyük Avantajlar Sağlıyor

Kanada üniversiteleri, hem ülkemizde hem de dünyada çok büyük bir prestije sahip. Bu sayede Kanada üniversitelerinden alacağınız bir yüksek lisans diploması, kariyerinizdeki tüm adımlarınızda size çok büyük avantajlar sağlayacak. YÖK denkliği de sağlayan üniversitelerden alacağınız diploma ile dünyanın istediğiniz her bölgesinde çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki farklı resmi dil konuşuluyor. Ülkenin çok büyük bir kısmında İngilizce geçerli olsa da kimi bölgelerde Fransızca da tercih ediliyor. Bu sayede Kanada’da yüksek lisans programınızı dilerseniz Fransızca dilerseniz İngilizce olarak alabilirsiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapmak Çalışma ve Oturma İzni Sağlıyor

Kanada’da yüksek lisans yapmanın bir diğer önemli avantajı ise Kanada devletinin ülkesindeki üniversitelerden mezun olanlara sağladığı oturma ve çalışma izni imkanı. Yüksek lisans mezuniyetinizden sonra kolayca oturma izni veya çalışma izni için başvurabilir, dilerseniz göçmenlik başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Kanada’da öğrencilerin devletin belirlediği sürelerde çalışma imkanı da bulunuyor. Haftada 20 saatlik çalışma izni bulunan öğrenciler, dilerlerse eğitimleri sırasınca çalışarak para kazanma fırsatı elde edebiliyor, dilerlerse de staj programlarını eğitimleriyle beraber yürütebiliyor.

Kanada Üniversiteleri Listesi ve Fiyatları

Anlaşmalı olduğumuz ve yerleştirmelerini yaptığımız Kanada'daki prestijli üniversitelerin listesi aşağıdaki gibidir. Kanada Üniversiteleri Fiyatları ortalama olarak verilmiştir. Üniversitelerin üzerine gelerek ilgili üniversitenin eğitim verdiği bölümleri ve fiyatları daha ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.
Okul AdıLokasyonYıllık Ortalama Fiyatlar
Trinity Western ÜniversitesiLangley22.260 CAD
Acadia ÜniversitesiWolfville12.215 CAD
Alberta ÜniversitesiEdmonton24.486 CAD
Brock ÜniversitesiSt. Catharines25.293 CAD
Cape Breton ÜniversitesiCape Breton17.024 CAD
Capilano ÜniversitesiVancouver11.680 CAD
Douglas CollegeVancouver18.528 CAD
Emily Carr ÜniversitesiVancouver19.657 CAD
Fraser Valley ÜniversitesiVancouver20.216 CAD
Kuzey Britanya KolumbiyasıPrince George25.978 CAD
Kwantlen Politeknik ÜniversitesiVancouver21.402 CAD
Ontario Teknoloji EnstitüsüOshawa19.940 CAD
Royal Roads ÜniversitesiColwood15.370 CAD
Thompson Rivers ÜniversitesiKamloops15.649 CAD
Kanada West ÜniversitesiVancouver18.900 CAD
Victoria ÜniversitesiVictoria23.351 CAD
Windsor ÜniversitesiWindsor15.235 CAD

Siz de yüksek lisans tercihinizi dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip Kanada’dan yana kullanmak istiyorsanız, eğitim planlamanız için hemen Westline International ile iletişime geçebilir, sizin için en avantajlı koşulları sunan Kanada üniversitesini bulabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader