Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

Yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen adayların en sık tercih ettikleri ülkelerden bir tanesi olan Kanada, yüksek eğitim kalitesiyle oldukça avantajlı bir seçim olma konumunu koruyor. Dünyanın en yaşanılası ülkeleri sıralamasında her zaman zirvede olan Kuzey Amerika ülkesi, eğitim konusunda da dünyadaki sayılı coğrafyalardan bir tanesi. Kanada’da yüksek lisans fırsatı sunan üniversiteler, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin radarında bulunuyor.

Kanada’da Yüksek Lisans ile Yüksek Kalteli ve Prestijli Eğitim

Kanada, dünyada en kaliteli eğitimi veren ülkeler arasında bulunuyor. Ülkedeki eğitimim sisteminin her kademesinin devlet denetimi ve güvencesi altında olması, Kanada’daki her bir üniversitenin belirlenmiş standartlarda eğitim vermesinin kapılarını aralıyor. Yaşamın her alanında olduğu gibi eğitim konusunda da belirli bir standardın altına asla düşmeyen Kanada yüksek lisans eğitimi için tercih edebileceğiniz ideal rotalardan bir tanesi.

Kanada’da Master Yapmak İş Hayatınızda Size Çok Büyük Avantajlar Sağlıyor

Kanada üniversiteleri, hem ülkemizde hem de dünyada çok büyük bir prestije sahip. Bu sayede Kanada üniversitelerinden alacağınız bir yüksek lisans diploması, kariyerinizdeki tüm adımlarınızda size çok büyük avantajlar sağlayacak. YÖK denkliği de sağlayan üniversitelerden alacağınız diploma ile dünyanın istediğiniz her bölgesinde çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki farklı resmi dil konuşuluyor. Ülkenin çok büyük bir kısmında İngilizce geçerli olsa da kimi bölgelerde Fransızca da tercih ediliyor. Bu sayede Kanada’da yüksek lisans programınızı dilerseniz Fransızca dilerseniz İngilizce olarak alabilirsiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapmak Çalışma ve Oturma İzni Sağlıyor

Kanada’da yüksek lisans yapmanın bir diğer önemli avantajı ise Kanada devletinin ülkesindeki üniversitelerden mezun olanlara sağladığı oturma ve çalışma izni imkanı. Yüksek lisans mezuniyetinizden sonra kolayca oturma izni veya çalışma izni için başvurabilir, dilerseniz göçmenlik başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Kanada’da öğrencilerin devletin belirlediği sürelerde çalışma imkanı da bulunuyor. Haftada 20 saatlik çalışma izni bulunan öğrenciler, dilerlerse eğitimleri sırasınca çalışarak para kazanma fırsatı elde edebiliyor, dilerlerse de staj programlarını eğitimleriyle beraber yürütebiliyor.

Siz de yüksek lisans tercihinizi dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip Kanada’dan yana kullanmak istiyorsanız, eğitim planlamanız için hemen Westline International ile iletişime geçebilir, sizin için en avantajlı koşulları sunan Kanada üniversitesini bulabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu