Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Rusya'da Dil Okulları

Rusya Dil Okulları ve Rusya Dil Okulu Fiyatları

1000 yılı aşkın bir tarihe sahip olan Rus medeniyeti, günümüzde halen dünyadaki saygın yerini koruyor. Uluslararası birçok alanda önde gelen ülkeler arasında bulunan Rusya, eğitim standartları açısından da dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Çeşitli topraklarda 250 milyondan fazla kişinin konuştuğu Rusça eğitimi için dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi Rusya’yı tercih edebilir, dili tüm özellikleriyle en etkili şekilde öğrenebilirsiniz.

Rusça Eğitimi İçin En Doğru Seçenek: Rusya Dil Okulları

Sovyetler Birliği döneminin etkisiyle Rusça, çok çeşitli topraklarda halen resmi dil olarak kullanılmaya devam etse de, gerçek anlamda bu dili öğrenmek için en ideal rota Rusya olarak öne çıkıyor. Ülkedeki refah seviyesinin yüksekliği ve kaliteli yaşam standartları, eğitim alanına da yansımış durumda. Özellikle başkent Moskova ve St. Petersburg şehirlerinde bulunan dil okulu seçenekleri arasından dilediğiniz seçebilir, ülkemizde de birçok alanda geçerliliği olan Rusça’yı yerinde öğrenebilirsiniz.

rusya dil okulu

Rusya’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Kaliteli Yaşam Standartları, Ekonomik Koşullar

Rusya, misafirlerine oldukça yüksek standartlarda bir yaşam sunmasına rağmen ülkede ekonomik bütçelerle zaman geçirebilmek mümkün. Ana dili Rusça olan diğer ülkelere oranla hayat görece daha pahalı olsa da, alınacak eğitimin kalitesi bu farkı karşılamaya yetecek düzeyde.

2- Ticaret ve Turizm Alanında Büyük Avantaj

Eğitim rotalarına Rusya’da dil okulu seçeneklerinden birini ekleyenler, öğrendikleri üst düzey Rusça ile ülkemizde birçok iş alanında bir adım öne çıkma fırsatı yakalıyorlar. Özellikle ticaret ve turizm sektörlerinde Türkiye’nin Rusya’yla olan bağları oldukça kuvvetli. Her yıl ülkemize yüz binlerce Rus turist akın ediyor ve turizm sektöründe Rusça bilmek çok büyük bir artı değer. Ayrıca ülkemizdeki ihracatın önemli bir kısmını da Rusya’yla olan ilişkiler oluşturuyor.

3- Tarihi ve Kültürüyle Büyüleyici Bir Ülke

Yurtdışında dil eğitimi alırken bir yandan da farklı ülkeler ve medeniyetlerin tarihleri ve kültürleri hakkında kendinize bir şeyler katmak isterseniz hiç düşünmeden Rusya’yı tercih edebilirsiniz. 1000 yılı aşan tarihi ve büyüleyici şehirleriyle Rusya’da harika zamanlar geçirebilirsiniz.

4- Kiril Alfabesi Gözünüzü Korkutmasın

Rusça, birçok dilin aksine Latin Alfabesi değil Kiril Alfabesi’nden oluşuyor. Harflerin farklı bir sistemle yazılışı ilk etapta Rusça öğrenmeyi zorlaştıran bir detay gibi görünse de, yapılan araştırmalarda Türklerin en hızlı Rusça öğrenebilen milletlerden biri olduğu belirtiliyor.

5- Hareketli Sosyal Yaşam

Soğuk bir iklime sahip olmasına rağmen Rusya’da, özellikle büyük şehirlerinde sosyal yaşam oldukça renkli ve hareketli bir yapıya sahip. Dünyanın birçok noktasından uluslararası öğrencilerin de sıklıkla bulunduğu ülkede yepyeni dostluklar edinebilir, harika hatıralar biriktirebilirsiniz.

Rusya’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Rusya dil okulları dahilinde eğitim alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.
  • Rusya’da ulaşım birçok şehirde metrolar ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
  • Rusya’da dil eğitimi büyük oranda devlet üniversiteleri tarafından verilmektedir. Ancak farklı taleplere uygun özel dil kursları da bulunmaktadır.
  • Rusya’da dil okulu programları, 2 haftadan birkaç yıla kadar değişebilen çeşitli sürelerde sunulmaktadır.
  • Ülkede iklim genel olarak oldukça soğuktur.
  • Rusya’da konaklama konusunda öğrencilere çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Aile yanı konaklama en sık tercih edilen ve en uygun bütçeye sahip konaklama şekli olurken, özellikle büyük şehirlerde birçok yurt, otel ve hostel de bulunmaktadır.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader