Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Yurtdışı Dil Okulları Hakkında Merak Ettikleriniz

Yurtdışı dil eğitimi planınızı yaparken kafanızı kurcalayabilen çokça farklı konu olabiliyor. Yabancı bir ükedeki dil eğitimi serüveninizi tam da istediğiniz gibi geçirmek için tüm bu konular hakkında fikir sahibi olmalı ve planlamanızı bunlara göre yapmalısınız.

dil okullarinda sik sorulan sorular

 

İşte yurtdışında dil eğitimi almak hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak o cevaplar:

Sık Sorulan Sorular

Yurtdışı dil okullarınının fiyatlarını belirleyen birçok farklı değişken bulunuyor. Bunlar arasında en belirleyici olanları ise seçeceğiniz ülkenin ekonomisi, tercih edeceğiniz okulun kalitesi ve katılmak istediğiniz programın niteliği olarak öne çıkıyor.Dil eğitiminizin size toplam maliyetini belirlemek için ise tercih ettiğiniz okulun kayıt ücretlerinin yanında konaklama ve bireysel giderlerinizi de hesaba katmanız gerekiyor.Yine de ortalama bir fiyat belirtmek gerekirse; yurtdışında dil eğitimi almanın maliyeti aylık olarak 1000 USD civarında seyrediyor denebilir.
Yurtdışı dil okullarına bireysel olarak da başvurabilirsiniz ancak bu konuda tecrübeli ve uzman bir kadrodan destek almadığınız takdirde söz konusu okullara kabul almanız oldukça zorlaşabilir. Vize, kayıt, konaklama ve ulaşım gibi tüm konuları hızlı ve kolayca çözmek için profesyonel danışmanlık hizmeti almayı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca eğitim süreciniz boyunca yaşayabileceğiniz olası sorunların çözümünde de profesyonel danışmanlık hizmetinin önemli ölçüde yardımı dokunacaktır.
Bu konuda belirleyici olan sizin tercihlerinizdir. Eğer halihazırda var olan dil bilginizi geliştirmek istiyorsanız buna göre bir program tercih etmelisiniz. Ancak sıfırdan yeni bir yabancı lisan öğrenme hedefindeyseniz minimum 2-3 aylık bir programı tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
Ana dili İngilizce olan tüm ülkeleri tercih edebilirsiniz. İngiltere Dil Okulları, Amerika Dil Okulları veya Kanada Dil Okulları, İngilizce öğrenmek amacıyla sıklıkla tercih edilen seçenekler arasındadır. Özellikle yaz aylarında daha sıcak iklimi ve hareketli sosyal yaşamıyla Malta Dil Okulları seçeneğini de göz önünde bulundurabilirsiniz.
Başvuru tarihleri ve eğitim sezonları okullara ve ülkelere göre değişiklik gösterir. Kayıt öncesi işlem ve prosedürlerini de göz önünde bulundurarak eğitime başlamak istediğiniz sezondan en az 2 hafta önce başvuru işlemlerini başlatmanız büyük önem taşır. Ancak tüm işlemlerin eksiksiz ve sorunsuz gerçekleşmesi için olabildiğince erken tarihlerde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.
Yurtdışı dil okullarının neredeyse tamamı, programları başarıyla tamamlayan öğrencilere daha sonra bunu belgeleyebilmeleri için bir sertifika vermektedir.
Yurtdışı dil eğitimi süresince öğrencilere çalışma izni verilmesi konusu da ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Bu konuda her bir ülkenin farklı politikası mevcuttur. Bu sebeple, rotanızı belirlemeden ülkelerin yabancı öğrencilere tanıdığı çalışma izinlerini göz önünde bulundurmalısınız.
Genel anlamda böyle bir yaş sınırı uygulanmamaktadır. Ancak programlar özelinde çeşitli yaş sınırlandırmaları bulunabilir. Yine de her yaş grubu kendisine uygun bir dil eğitimi programı bulabilir.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader