Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları ve Amerika Dil Okulu Fiyatları

Teknolojiden ekonomiye, siyasetten sosyal yaşama kadar dünyanın neredeyse tüm dinamiklerine yön veren Amerika Birleşik Devletleri, yurtdışında dil eğitimi dendiğinde de tabi ki ilk akla gelen rotalardan bir tanesi oluyor. 420 milyonu ana dil olarak olmak üzere, dünya üzerinde 2 milyara yakın insan tarafından konuşulduğu bilinen İngilizcenin, böylesine global ve her koşulda geçerli bir dil haline gelmesinin sebeplerinden en büyüğü de; şüphesiz ki Amerika’nın ana dili olması. İngilizce eğitimi için hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir yanında sayısız seçenek sunulsa da, yerkürenin ortak dilini en iyi şekilde öğrenip en efektif şekilde konuşabilmenin yolu Amerika’da dil eğitimi almaktan geçiyor.

amerika dil okullari

Amerika Dil Okulları ile Hem Anlayın Hem Konuşun

Anlıyorum ama konuşamıyorum” klişesi, aslında pratik yapmamak veya öğrenilen dili kullanmak zorunda kalmamaktan ortaya çıkıyor. Öğrenmek veya geliştirmek istediğiniz yabancı dili tam anlamıyla benimseyebilmek için en etkili yollardan bir tanesi; söz konusu dili ana dil olarak kullanan kişilerle etkileşim ve iletişimde kalabilmek. Amerika’da dil eğitimi alarak bu gerekliliği tam anlamıyla yerine getirebilir, Amerikan İngilizcesini yerinde öğrenmenin yanı sıra Amerikan kültür ve sosyal yaşamını da yakından tanıyabilirsiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi Almak 5 Sebep

1- Dünyanın En Geçerli Dilini, Merkezinde Öğrenin

Her ne kadar İngilizcenin çıkış noktası Amerikan toprakları olmasa da, günümüzde İngilizce dendiğinde ilk akla gelen coğrafyanın Amerika Birleşik Devletleri olduğu bir gerçek. Siz de dünyaya yön veren bu topraklarda, milyarlarca insanın iletişim için kullandığı bu dili tam anlamıyla öğrenebilirsiniz.

2- Sayısız Seçenek ve Uluslararası Geçerlilik

Ülkenin neredeyse her alanda sahip olduğu ve kendisiyle özdeşleşen çeşitlilik kavramı, Amerika dil okulu seçeneklerinde de kendisini gösteriyor. Amerika’nın dört bir yanına yayılan sayısız dil okulu, farklı talepleri karşılamak konusunda öğrencilere birçok alternatif sunuyor. Üstelik bu gözde okulların birçoğu, verdikleri eğitim sertifikalarıyla uluslararası çok sayıda alanda yüksek geçerlilik sağlıyor.

3- Sosyal Yaşam ve Eğlence

Zenginlik, konfor ve eğlence… Amerika dendiğinde akılda bu kavramların canlanmasının elbette ki haklı bir sebebi var. Sosyal yaşam konusunda her türlü yaşam tarzına uygun seçenekler sunan Amerika’da İngilizce öğrenirken bir yandan da unutulmaz deneyimler yaşayabilir, adeta bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

4- Yabancısı Olmayan Ülke: Amerika

Amerika’nın yurtdışı dil eğitimi seçeneklerinde en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmesinin sebeplerinden bir tanesi de ülkedeki kültürel çeşitlilik. Kuruluşu itibariyle dahi farklı millletlerin bir araya toplanmasını simgeleyen Amerika Birleşik Devletleri’nde kendinizi yabancı ve dışlanmış hissetmeniz imkansıza yakın.

5- Dil Eğitimi Belki de Sadece Bir Başlangıçtır

Birçok alanda olduğu gibi eğitimde de dünyanın merkezi konumunda olan Amerika’daki öğrenme serüveniniz sadece dil ile sınırlı kalmayabilir. Dil eğitimleri sonrası lisans veya yüksek lisans programlarına devam edebilmek için kolaylıklar sunan ülkede dilediğiniz alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Amerika dil okulları genel olarak öğrenci kabulünde herhangi bir ön şart aramazlar. Okullardaki eğitim pratiğe dayalıdır.
  • Birkaç haftadan birkaç yıla kadar değişen eğitim süreleri bulunmaktadır.
  • Okullarda ödev kontrolü veya sınav gibi farklı değerlendirme metodları uygulanır.
  • Konaklama açısından Amerika’da birçok seçenek bulunmaktadır. Aile yanı konaklama en ekonomik seçenek olarak görülürken, ülkede farklı talepleri karşılayacak birçok yurt, otel veya hostel de bulunmaktadır.
  • Amerika, ana dili İngilizce olan ülkeler arasında görece ucuz bir yaşam sunmaktadır.
  • Amerika dil okulları öğrencileri, eğitim aldıkları okul veya üniversite dahilindeki kampüslerde geçerli olmak üzere azami haftada 20 saat çalışma iznine sahip olurlar.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader