Work And Travel

Work and Travel Fiyatları ve Ücretleri ile Diğer Maliyetleri

Work and Travel fiyatları, maliyetleri ve diğer olası ücretler firmadan firmaya değişiklik gösterir. Verilen danışmanlık hizmetleri programın şeffaf ilerletilmesi açısından çok önemlidir. ABD’de en az bir kişinin istihdam edilmesi, ABD’deki partnerlerimizle çok sık görüşüyor olmamız ve yıllardır aynı ama çeşitli lokasyon zengini işverenlerle sıkı birlikteliğimiz olası problemlere karşı müdahale gücümüzü artırmaktadır.

Sezon boyunca mesai saatleri dışında TR saatiyle 17:00 – 07:00 arası telefonla bile ulaşıp sorunların çözümü için destek alabiliyor olmanız ve programınızın büyük ölçüde güzel tecrübelerle sonlanması tekrar katılım isteyeceğiniz anlamına gelir. Bu farklılıklar WestLine’ın Work and Travel 2024 fiyat politikasını aşağıdaki gibi şekillendirmiştir.

Work and Travel 2024 sezonu bu dönem geç açılmasına rağmen talepler geçmiş senelere oranla çok yüksek. Bunun en büyük sebebi her geçen sene öğrencilerin programı daha iyi anlaması ve erken zamanlarda kayıt olmaları durumunda programa hem ekonomik olarak katılacaklarını bilmeleri hem de geniş iş pozisyonlarından yararlanacaklarını anlamış olmalarından kaynaklanıyor. 2024 yazında programa katılacak öğrencilerin Work and Travel fiyatları ve 2024 ücretleri hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırlamak istedik. Ayrıca Work and Travel 2024 sayfamızı ziyaret ederek gelecek sezona yönelik güncellenmiş kabul şartlarımızı ve nasıl katılım sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

westline stant

Work and Travel 2024 Ücret Politikası

Work and Travel 2024 sezonunda program fiyatının yanı sıra dahil olan diğer ücretler şu şekildedir:

  • Program Maliyeti: 2700 $ – 3200 $ arası (Kayıt tarihine göre değişir ve ön kayıt dahildir)
  • Vize Harcı: 185 $ (Vize öncesi ödenir)
  • SEVIS Harcı: 35 $ (Vize öncesi ödenir)
  • Uçak Bileti: 600 $ – 1000 $ (Biletin alındığı ve gidilecek tarihe ve lokasyona göre değişir)
  • Harçlık: 1000 $ – 1200 $ (İlk maaşınızı alana ve ortama adapte olana kadar gereklidir)

Self Placement Kayıtlar İçin Work and Travel Ücretleri

Work and Travel 2024 fiyatları dahilinde Self Placement ücretleri değişkenlik göstermektedir ve kotalar oldukça limitlidir. Amerika’da kendi işini bulan öğrencilerin ayrıca Amerika’dan temin ederek tamamlaması gereken belgeler mevcuttur. Detaylar için Self Placement Kayıtlar başlıklı sayfamızı inceleyebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.

Work and Travel 2024 Fiyatları Süre İlerledikçe Artış Gösteriyor

Unutmayın, Work and Travel program ücretleri kayıtların açıldığı günden kapandığı güne kadar devamlı artış yönündedir. Yukarıda da gördüğünüz üzere erken kayıt olan bir öğrenci ile geç kayıt olan bir öğrencinin program ücreti olarak ödediği bedeller arasında 500 $’a kadar fark olabilir. Eğer zaten programa katılmaya karar vermişseniz geç kayıt olmanız daha fazla ücret ödemeniz anlamına gelir.

Geç Kayıtlılar Uçak Biletini Daha Pahalı Fiyatlara Alabiliyor

Eğer uçak biletinizi vizeniz belli olduktan sonra almak istiyorsanız, geç kayıt olmanız uygun bir iş seçimi için sizi bekletir ve bu da sürecin daha da uzaması anlamına gelir. Vize randevunuz geç bir tarihe alınabilir akabinde vize aldıysanız uçak biletinizi erkenden işini bitiren öğrencilere nazaran 400 USD daha pahalıya alma durumunuz olabilir.

Nisan Ayına Kadar Taksit İmkanınız Var

Toplam program bedelini Nisan ayı son taksit ayı olmak üzere taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz; bu da bütçenizi zorlamadan program maliyetlerini karşılayabileceğiniz anlamına geliyor.

Olası İndirimler

Aşağıdaki şartlarda Work and Travel 2024 fiyatları üzerine ekstra indirimler uygulanabilir. Adaylar maksimum bir indirimden yararlanabilir.

  • İngilizce seviyesi “Advanced” olanlar için 100 $ indirim (Seviye tespite göre 10 üzerinde 8-10 arası olanlar),
  • Peşin ödemelerde 100 $ indirim,
  • Gruplarda en az üç kişi olmak üzere kişi başı 50 $ indirim
    Not: İndirimler ek kontenjanlar için geçerli değildir.

Şu Hususlara Dikkat Edin

Pazarlıkla olsun ya da olmasın program ücreti konusunda çeşitli mecralardan daha düşük fiyat teklifleri alabilirsiniz. Ancak yılların verdiği tecrübeye dayanarak Work and Travel programının profesyonel ve en az sıkıntıyla organize edilebilmesi, güzel bir program tecrübesi yaşayabilmeniz, iş yerleşimleriyle alakalı bir problem yaşamamanız veya yaşasanız bile sorunun kısa sürede çözülebilmesi ve çalışma izni gibi gerekli evrakların hızlı temin edilebilmesi için size tavsiyemiz asla ama asla hayatınız boyunca belki de bir defa tadacağınız bu güzel programa ödeyeceğiniz miktarlarda kısıtlama yapmak adına ucuzu aramayın.

Bir masa, bir sandalye ve bir bilgisayar ile internet üzerinden yazışarak Work and Travel programı koordine edilemez. Türkiye – Amerika hattında yapılan yolculuklar, işverenlerin isteklerinin ve program kuralları güncellemelerinin devamlı takip edilmesi, en uygun adayların bulunması, organizasyonun düzenli bir şekilde devam ettirilebilmesi gibi şeyler tecrübeli ve donanımlı personel gerektirdiği gibi bir çok harcamaya neden olmaktadır. Bu gibi sebepler firmaların program ücreti politikalarında değişikliklere sebebiyet verir.

Work and Travel Şirketleri başlıklı yazımızda hangi diğer konulara dikkat etmeniz gerektiği ayrıca detaylandırılmıştır.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader