Yurt Dışında Üniversite

Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da yüksek lisans fırsatı, lisansüstü eğitimi yurt dışında geçirmek isteyen öğrenciler için çok cazip fırsatlar sunuyor. Avrupa’nın en önemli ülkelerinin başında gelen Almanya, üst düzey kalitede sunduğu eğitimi, yüksek yaşam standartları ve prestijli üniversiteleriyle yüksek lisans için ideal rotalardan bir tanesi.

almanya'da yüksek lisans eğitimi almak

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak Avantajlarla Dolu

Almanya, Avrupa ekonomisinin kalbinin attığı yer konumunda. Yalnızca Avrupa’nın değil, tüm dünyanın en önemli şirketleri arasında bulunan birçok kurum Almanya’da konumlanıyor. Bu sayede Almanya iş hayatına atılmak için tercih edebileceğiniz en avantajlı ülkelerden bir tanesi. Almanya’da master yaparak bu ülkedeki iş fırsatlarından faydalanabilir, kariyerinize çok güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz.

Almanya üniversiteleri yüksek lisans konusunda çok çeşitli seçeneker sunuyor. Ülkedeki yüzlerce üniversite oldukça farklı alanlarda; teknolojiden ekonomiye, sosyal bilimlerden fen bilimlerine kadar birçok alanda yüksek lisans programı sunuyor. Almanya’nın genel yapısında her zaman bulunan sistemli işleyiş, eğitim alanında da oldukça etkili. Bu sayede Almanya üniversitelerinin her biri yüksek kalitede eğitimden asla taviz vermiyor.

Almanya’da Yüksek Lisans Kabul Şartları

Almanya üniversiteleri, yabancı öğrencilerin yüksek lisans programına kabulünde çeşitli şartlar uyguluyor. Bunların en başında adayın belirli bir seviyede Almanca bilgisine sahip olması gerekiyor. Okullara ve bölümlere göre değişmekle birlikte üniversiteler, Almanca seviye tespitinde TestDAF sınavızı baz alıyor.

Almanya’da yüksek lisans yapmak için bir diğer gerekli şart ise lisans mezuniyet ortalamanızın 2,70 veya üzerinde olması. Bazı bölüm veya okullar daha yüksek not ortalaması da talep edebiliyor. Ayrıca Almanya yüksek lisans kabülünde lisans mezuniyeti elde ettiğiniz üniversiteden alacağınzı referans mektubu da çok önemli bir yere sahip.

Şartlı Kabul ile Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da yüksek lisans yapacak seviyede Almanca bilgisine sahip olmayanlara Almanya üniversiteleri şartlı kabul imkanı sunuyor. Bu sistem ile aday, öncelikle belirli bir süre Almanca eğitimi alıyor daha sonra ise dilediği master programına yerleştiriliyor.

Ayrıca dilerseniz Almancanızı Almanya’da yüksek lisans yapabilecek seviyeye getirmek için Almanya dil okulları seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Burada bulunan dil okullarından üniversiteye hazırlık odaklı Almanca eğitimi alabilir, daha sonra dilediğiniz Almanya üniversitesinde yüksek lisans yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Westline International, Almanya’da yüksek lisans  yapmak isteyen öğrencilere oldukça etkili çözümler sunuyor. Siz de Avrupa’nın merkezinde kaliteli bir eğitim alarak yüksek lisans maceranızı tamamlamak istiyorsanız hemen Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader