Yaz Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları ile Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimi konusunda gittikçe tercih edilen bir metot olmaya başlayan yurtdışı yaz okulları, öğrencilerin kısa sürede öğrenmek istedikleri lisanda büyük bir yol katetmelerine imkan tanıyor. Tüm eğitim sürecinin eğlence ve çeşitli sosyal aktivitelerle harmanlanması eğitimin kalitesini yükseltirken, bir yandan da öğrenilen bilgilerin kolayca öğrencilerin aklında kalmasını sağlıyor.

Yazın Dil Okulları ile Hem Eğlenin Hem İngilizce Öğrenin

Eğlencenin bir öğretme metodu olarak oldukça faydalı olduğu son zamanlarda yapılan araştırmalar sayesinde artık herkes tarafından biliniyor. Yurtdışı yaz dil okulları, tam da bu metodu kullanarak öğrencilerin hem keyifli bir yaz geçirmelerini hem de kaliteli bir İngilizce eğitimi almalarını sağlıyor. Dünyanın dört bir yanında konumlanan okullar, en modern yöntemlerle yüksek standartlarda dil eğitimi veriyor.

Yaz okullarının büyük bir kısmında haftada 15-20 saatlik bir dil eğitimi programı bulunuyor. Ancak yaz okulu macerasındaki eğitim sadece derslerle sınırlı kalmıyor. Öğrencilerin gün boyunca farklı milletlerden insanlarla etkileşimde olmaları sayesinde, tüm gün adeta bir yabancı dil dersine dönüşüyor.

Sınıflar Farklı Milletlerden Öğrencilere Göre Ayarlanıyor

Yurtdışı yaz okullarının birçoğu, öğrencileri sınıflara yerleştirirken farklı milletlere yer vermeye özen gösteriyor. Hatta bazı okullarda ülke kontenjanları uygulanarak, bir ülkeden çok fazla öğrencinin aynı sezonda kayıt olmasının önüne geçiliyor. Bu konudaki hassasiyet konaklama konusunda oda paylaşımında da uygulanıyor. Böylece tüm öğrenciler hem farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyor, hem de İngilizce kullanmak zorunda kalarak dil pratiğini geliştiriyor.

Siz de yaz tatilinizi bir fırsata çevirebilir; Amerika Yaz Okulları, İngiltere Yaz Okulları, Malta Yaz Okulları veya Kanada Yaz Okulları seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek yabancı dil eğitiminize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader