Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Fransa'da Dil Okulları

Fransa Dil Okulları ve Fransa Dil Okulu Fiyatları

Zarafet ve estetik dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan, Batı Avrupa’nın önde gelen ülkesi Fransa dil eğitimi için sıklıkla tercih edilen rotalardan biri olarak öne çıkıyor. Dünya genelinde 200 milyona yakın kişi tarafından konuşulan Fransızcayı öğrenmek için en doğru tercih olan ülkede, çeşitli programlarla sunulan birçok dil okulu seçeneği yer alıyor.

Fransızca Eğitimi İçin Doğru Seçenek: Fransa Dil Okulları

Fransa, kendine has kültürü, olağanüstü güzellikteki şehirleri ve oldukça prestijli diliyle yurtdışında eğitim rotalarının gözde noktalarından. Birçoğu Avrupa sınırları içerisinde olmak üzere, dünya üzerinde tam 29 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızcayı yerinde öğrenebilir, yeni ve prestijli bir lisan edinmiş olmanın artılarını kariyerinizde hissedebilirsiniz.

Fransa’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Diplomasinin Resmi Dili

Fransızca, dünya üzerindeki birçok üst düzey resmi kuruluş tarafından resmi dil olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda dil, iş dünyasında da büyük bir geçerliliğe sahip. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, UNESCO, NATO gibi çok sayıda kuruluşun resmi dilleri arasında en üst sıralarda bulunan Fransızca dünya genelindeki prestijinin bir kısmını da bu duruma borçlu.

2- Romantizmin Kelimelere Dökülmüş Hali

Kendine özgü yapısı ve zarif telaffuzuyla Fransızca, genel kanı olarak aşkın ve romantizmin dili olarak öne çıkıyor. Böylesine etkileyici bir dili tam da yerinde öğrenerek akıcı şekilde konuşabilmek, kişilere önemli bir artı değer olarak geri dönüyor.

3- Üst Düzey Yaşam Standartları ve Kaliteli Eğitim

Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasında bulunan Fransa, sakinlerine sunduğu üst düzey yaşam standartlarıyla da tercih edilirliğini arttırıyor. Yurtdışında dil eğitimi almak için Fransa’yı tercih edenler, eğitimleri boyunca Avrupa standartlarında bir yaşamın keyfini çıkarabiliyorlar.

4- En Çok Öğrenilen İkinci Yabancı Dil

Dünyada ikinci dil olarak İngilizce’den sonra en çok öğrenilen dilin Fransızca olduğu biliniyor. Böylece, farklı coğrafyalarda birçok farklı milletten insanla kolayca anlaşabilme imkanı Fransa’da dil eğitimi alanları beklemiş oluyor.

5- Fransız Kültür ve Tarihi

Sanat ve edebiyat gibi alanlarda dünyaca ünlü çok sayıda isim çıkarmış olan Fransa, misafirlerini zengin kültürü ve büyüleyici tarihi yapılarıyla da etkiliyor. Sayısız müze ve tarihi mekanın bulunduğu ülkede özellikle Avrupa tarihi alanında birçok yeni şey kolayca öğrenilebiliyor.

Fransa’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Fransa dil okulu programları, 2 hafta ile 36 hafta arasında değişen farklı yoğunlukta eğitimler sunmaktadır.
  • Başta başkent Paris olmak üzere, Fransa’nın çeşitli şehirlerinde farklı taleplere uygun dil okulu seçenekleri bulunur.
  • Fransa’da İngilizce konuşulmuyor” bilgisi kısmen de olsa doğrudur. Ancak ülkede zaten Fransızca öğrenmek amacıyla bulunacağınız için bu durum sizin için büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilir.
  • Fransa konaklama açısından misafir öğrencilere çeşitli seçenekler sunmaktadır. En uygun bütçeye sahip ve en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanı konaklama olmakla birlikte, şehirlerde çeşitli yurt, otel ve hostel seçenekleri de bulunmaktadır.
  • Ülkede 300 bine yakın yabancı öğrenci bulunmaktadır.
  • Fransa’da eğitim, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun bütçelerle sunulur.
  • Ülkede en fazla yabancı öğrenci Strasbourg şehrinde bulunmaktadır.
  • Fransa’da ulaşım ve çeşitli kültürel faaliyetler, özellikle öğrenciler için oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader