Avustralya’da Yüksek Lisans

Avustralya’da Yüksek Lisans

Yüksek lisans tercihini yurt dışından yana kullanmak kariyerinizde siz çok büyük avantahlar sağlıyor. Bu avantajları tam anlamıyla sunan ülkelerden bir tanesi ise Avustralya. Kendine özgü kültürü ve oldukça kaliteli eğitimiyle Avustralya yüksek lisans konusunda oldukça iddialı ülkelerden bir tanesi konumunda.

Avustralya’da Yüksek Lisans Yapmak Benzersiz ve Avantajlı Bir Deneyim

Avustralya, kendine özgü kültürü ve büyüleyici doğal güzellikleri kadar eğitim kalitesiyle de ön planda olan bir ülke. Güney yarımkürede konumlanan ada ülkesi, dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındırıyor. Bu durumun da etkisiyle her yıl yüz binlerce yabancı öğrenci lisans veya lisansüstü eğitimi için Avustralya’yı tercih ediyor. Yapısı gereği zaten çok kültürlü bir topluma sahip olan Avustralya, bu sayede kültürel anlamda daha da fazla zenginlik kazanıyor.

Avustralya’nın resmi dili İngilizce. Ülkenin her yerinde İngilizce konuşuluyor. Ana dili İngilizce olan ülkelere göre daha uygun yaşam ve eğitim maliyetleri sunan ülke, bu anlamda da oldukça avantajlı. Avustralya yüksek lisans fiyatları genellikle ülkemizdeki sıradan vakıf üniversitelerinin çok daha altında bütçeler gerektiriyor. Avustralya’da yaşam maliyetleri ise kur farkı dolayısıyla Amerika veya İngiltere gibi ülkelere oranla çok daha uygun.

Avustralya’da Yüksek Lisans Sonrası Çalışma İzni

Eğitiminizden sonra hayatınızı yurt dışında kurmak istiyorsanız Avustralya’da yüksek lisans yapmak sizin için harika bir fırsat. Avustralya devleti, ülkesinde yüksek lisans programlarından mezun olan öğrencilere 1,5 yıllık çalışma ve oturma izni sağlıyor. Bu 1,5 yıl içerisinde Avustralya’da iş bulabilirseniz daha sonra kalıcı oturma izni alma şansınız da bulunuyor.

Avustralya’da yüksek lisans eğitiminiz boyunca da çalışma iznine sahipsiniz. Haftada 20 saatlik çalışma izni sayesinde bir yandan eğitim alırken bir yandan para kazanabilirsiniz.

Avustralya Yüksek Lisans Kabul Şartları

Avustralya üniversiteleri, yüksek lisans kabulünde bazı şartlar uyguluyor. Bu konuda her üniversitenin ortak olarak aradığı şart belirli bir İngilizce seviyesi. Ancak bu seviyenin altında olan öğrenciler için de hem üniversitelerin hazırlık sınıfları hem de Avustralya dil okulları bulunuyor. Dilerseniz bir süre dil eğitimi aldıktan sonra Avustralya’da master maceranıza başlayabilirsiniz.

Avustralya’da yüksek lisansa kabul alabilmek için lisans mezuniyeti de tabi ki olmazsa olmazlardan. Bazı okullar lisans mezuniyet ortalamasının da belirli bir seviyenin üzerinde olmasını talep ediyor. Ayrıca mezun olduğunuz üniversiteden alacağınız referans mektubu da önemli bir yer taşıyor.

Siz de farklı bir kültür ve iklime sahip olan Avustralya’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız hemen Westline International ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru aşamasından konaklamaya kadar her adımda yanınızda olacak olan Westline International’ın uzman kadrosuyla bu büyüleyici ada ülkesinde master yapma şansını elde edebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader