Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Akademik İngilizce Kursları

Yurtdışında İngilizce eğitimi, taleplere göre sunulan imkanlarla şekilleniyor. Farklı seviyeler ve amaçlarla eğitim almak isteyenler, sunulan çok sayıdaki program alternatifi arasından dilediğini seçebiliyor. Akademik yıl/dönem İngilizce kursları da öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen programlar arasında bulunuyor.

Uzun Süreli Eğitim İçin

Dil okulları tarafından yılın belirli dönemlerinde sunulan akademik programlar, yıl ve dönem olarak ikiye ayrılıyor. Özellikle yurtdışı İngilizce eğitimini uzun süreli tutmak isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen akademik yıl İngilizce kursları, genel İngilizce kurs programlarına oranla daha yoğun bir eğitim sunuyor. Genellikle haftada 24 ile 30 saat arasında ders yoğunluğu sunan programlarla, hem iş hem de sosyal yaşamda fazlasıyla yeterli olabilecek düzeyde İngilizce öğrenmek mümkün oluyor.

akademik ingilizce

Yıl bazında sunulan programların ilk dönemi genellikle genel İngilizce kurslarıyla aynı özellikleri taşıyor. Dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma üzerine dersler işlenirken, öğrencinin ileri seviye eğitimlere hazır olması sağlanıyor.

Akademik İngilizce Kursları Lisansa Hazırlıyor

Akademik yıl kurslarının bir diğer önemli özelliği ise öğrenciyi daha sonra alacağı lisans veya lisansüstü eğitimine hazırlaması olarak görülüyor. Özellikle kursun ikinci döneminden itibaren akademik dersler ağırlık kazanıyor. Bu sayede öğrenci, kursu tamamladığında İngilizce eğitim veren her üniversitede rahatlıkla lisans veya lisansüstü eğitim alabilecek duruma geliyor.

Kurslar kapsamında öğrencilere seçmeli ders, staj gibi çeşitli imkanlar da sunuluyor. Öğrencinin girmek istediği spesifik bir sınav var ise buna yönelik seçmeli ders alması mümkün olurken, staj fırsatıyla hem pratik yapabiliyor hem de iş tecrübesi edinebiliyor. Aynı zamanda birçok okul; Ticari İngilizce, Medya veya Turizm gibi çok çeşitli seçeneklerle öğrencinin uzmanlaşmak istediği sektöre özel dersler almasına da imkan tanıyor. Üstelik, kimi okullarda kurs tamamlandığında seçilen ek derslerle ilgili sertifika almak da mümkün olabiliyor.

Akademik Yıl İngilizce Kursları: Hazırlığı Yurtdışında Okumak

Türkiye veya yurtdışında herhangi bir üniversitede lisans eğitimi alacak öğrencilerin kimi zaman 1 yıl boyunca İngilizce hazırlık sınıfı okumaları gerekebiliyor. Akademik yıl kursları bu eğitimi yurtdışında almanıza olanak tanıyor. Üstelik birçok özel üniversitenin yıllık ücretinden daha uygun fiyatlara malolan kurslar, yurtdışında İngilizce eğitimi almanın birçok avantajından da faydalanmanıza olanak sağlıyor.

Çoğunlukla Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında açılan akademik yıl kursları, ekonomik olmalarıyla da yurtdışı İngilizce eğitimi alanında öne çıkıyor. Kurslar genellikle 6 ile 8 ay arasındaki uzunlukta bir program sunarken, uzun dönem eğitimlerde dil okulları birçok indirim ve kampanya da uygulayabiliyor.

Siz de dünyanın dört bir yanında çok çeşitli taleplere yönelik olarak sunulan akademik İngilizce kurslarından birine katılmak isterseniz, profesyonel danışmanlık hizmetimizden faydalanarak kendinize en uygun okulu bulabilirsiniz. Yurtdışında İngilice eğitiminizi tamamladıktan sonra TOEFL veya IELTS gibi sınavlara girerek lisans veya lisansüstü eğitiminize kolayca devam edebilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader