Yurt Dışında Staj

Amerika’da Staj Hakkında Merak Edilenler

Yurt dışı staj programlarının beraberinde getirdiği avantajları tam anlamıyla yaşamak için ideal destinasyonlardan biri olan Amerika, çok çeşitli alanlarda farklı staj imkanları sunuyor. Dünyanın dört bir yanından birçok kişinin tercih ettiği Amerika’da staj her geçen yıl popülerliğini artırıyor. İşte Amerika’daki staj programları hakkında merak ettiğiniz sorular ve cevapları:

Amerika’da Staja Kimler Başvurabilir?

Amerika’da staj için firmalar adaylarda belirli özellikleri arıyor. Bu şartlar firma ve sektöre göre değişiklik gösterse de, başlıca istenen özellikle şu şekilde sıralanıyor:

  • Akıcı İngilizce
  • Lisans Mezuniyeti
  • Vize-Pasaport gibi evraklar

Amerika’da Staj Süresi Ne Kadar?

Amerika’da iki tür staj imkanı bulunuyor. Maaşlı staj programları genellikle 6 ay ile 18 ay arasında değişirken, maaşsız ve dil okuluyla birlikte sunulan stajlar ise çok daha kısa süreli olabiliyor.

Amerika’da Maaşlı Staj Yapabilir Miyim?

Maaşlı staj konusunda Amerika, dünyanın en zengin imkanlara sahip ülkelerinin başında geliyor. Ülkedeki staj programlarının birçoğu maaşlı bir şekilde uygulanıyor.

Amerika’da Maaşlı Staj ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Staj gelirleri, sektör ve firmaya göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak ortalama bir sayı vermek gerekirse Amerika’da maaşlı staj programlarına katılanlar ayda 1250 ile 2500 dolar arasında bir gelir elde edebiliyor.

Haftada Kaç Saat Çalışmam Gerekiyor?

Yine iş tercihine göre değişmekle birlikte Amerika staj programlarının birçoğu haftada 40 saatlik bir mesai içeriyor.

Amerika’da Hangi Eyaletlerde Staj Yapabilirim?

Amerika’da staj yapma konusunda herhangi bir eyalet sınırlaması bulunmuyor. Amerika’nın her bölgesinde staj programı bulma imkanına sahipsiniz.

Hangi Alanlarda Staj Yapabilirim?

Yurt dışı stajı konusunda en zengin seçeneklere sahip ülkelerin başında gelen Amerika; finanstan pazarlamaya, turizm otelcilikten halkla ilişkilere kadar birçok farklı sektörde staj imkanı sunuyor. Dönemsel olarak değişen açık staj pozisyonları hakkında bilgi almak için Westline International ile iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Mezunu Olmayanlar Amerika’da Staj Yapabilir Mi?

Amerika staj programlarının çok büyük bir çoğunluğu üniversite mezunlarına yönelik olarak sunuluyor. Ancak lisans mezunu olmayıp belirli bir iş tecrübesine sahip bazı adayların da Amerika’da staj yapma imkanı bulunuyor. Üniversite mezunlarına göre açık pozisyonlara yerleşme şansları daha az olsa da; bu adaylar da firmalar tarafından zaman zaman tercih edilebiliyor. Ayrıca Amerika’da dil okulu+staj programları herhangi bir mezuniyet ön şartı aramıyorlar. Ancak bu programlarda maaş getirisi bulunmuyor.

Amerika’da Staj Yapmak İçin Ne Zaman Başvurmalıyım?

Amerika staj programlarının birçoğu lisans programlarından yeni mezun olmuş adaylara yönelik olarak sunuluyor. Bu sebeple üniversite mezuniyetinizden hemen sonra Amerika’da staj programına başvurmanız sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Üniversite mezuniyetinizin üzerinden belirli bir zaman geçtiyse, staj programlarına kabülde iş tecrübesi şartı aranabiliyor.

Bunun haricinde staja başlamayı planladığınız tarihten en az 5-6 ay önce staj başvurunuzu gerçekleştirmeniz de büyük önem taşıyor. Bu sayede Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetleriyle tüm prosedürler eksiksiz bir şekilde tamamlanıyor ve yurt dışı staj deneyiminizin sorunsuzca gerçekleşmesinin kapısı aralanıyor.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader