Yaz Okulları

Yaz Okullarında Sosyal Aktiviteler ve Geziler

Yurtdışı yaz okulu seçeneklerini bu denli cazip hale getiren en önemli konulardan bir tanesi, okulların öğrencilerine sunduğu sosyal aktivite ve etkinlik çeşitliliği. Farklı ülkeleri ve bambaşka kültürleri tanımanın yanında, okulların program dahilinde sunduğu etkinlikler sayesinde öğrenciler yepyeni deneyimler yaşama fırsatı buluyor.

Yaz Okulları Eğlence ve Eğitimi Bir Arada Sunuyor

Eğlence ve oyunun öğrenmedeki etkisi sayesinde oldukça efektif bir yabancı dil eğitimi almanın yolu yurtdışı yaz okullarından geçiyor. Öğrenciler, haftalık 15-20 saatlik ders programlarının haricinde birçok sosyal etkinliğe katılma fırsatı buluyor. Yaz okulları tarafından düzenlenen bu etkinlikler kimi zaman okul içerisinde, kimi zaman da okul çevresindeki önemli tarihi mekanlarda gerçekleşebiliyor. Böylece yaz okulu deneyiminiz aynı zamanda kültürel bir gezi olma görevini de üstleniyor.

Yaz Dil Okulları Spor ve Sanatsal Faaliyetlerle Dolu

Okulların birçoğu, hazırlanmış programlarla öğrencilere çeşitli sportif aktiviteler sunuyor. Futbol, basketbol, yüzme, tenis gibi çok çeşitli fiziksel aktivitelerin yanı sıra öğrenciler; resim, dans veya müzik gibi çeşitli sanatsal faaliyetlerde de bulunabiliyor. Bu etkinliklerin bir kısmı okulların standart programlarına dahilken, bazıları içinse ekstra ücret ödemek gerekebiliyor. Tercih edilen okula göre değişmekle birlikte okullar; Go Kart, Bowling veya binicilik gibi eğlenceli etkinlik imkanları da sağlayabiliyor.

Kültürel ve Tarihi Mekanları Görme Fırsatı

Yaz okulu öğrencileri, bu deneyimlerinde gittikleri ülkenin simge mekanlarını da görme fırsatı buluyor. Okulların hazırladığı yarım gün veya tam gün geziler sayesinde, hem okul çevresindeki kültürel ve tarihi mekanlar hem de eğlence merkezleri gezi rotalarına ekleniyor. Okul dışında gerçekleştirilen tüm gezilerde gruplara en az bir adet okul görevlisi eşlik ediyor. Okul görevlileri sayesinde öğrencilerin gezileri güvenle ve keyifle gerçekleştirmelerine imkan tanınıyor.

Her bir yaz okulunun öğrencilere kayıt aşamasında sunduğu çeşitli sosyal aktivite seçenekleri bulunuyor. Öğrenciler kayıt aşamasında bunlardan dilediklerini seçerek hangi etkinliklere katılacaklarına kendileri karar verebiliyor.

Siz de bir yandan yepyeni bir kültürü ve ülkeyi keşfetmek bir yandan da yabancı dilinizi geliştirmek isterseniz; İngiltere Yaz Okulları, Amerika Yaz Okulları veya Malta Dil Okulları gibi seçeneklere göz atabilirsiniz.

 

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader