Work And Travel

Work and Travel’a hangi tarihe kadar kayıt olunabilir?

Work and Travel başvuru tarihleri her sezon farklılık gösterebilir. O nedenle erken kayıt olmanız çok önemlidir!

Work and Travel kayıt dönemleri her sezon bir önceki yılın Temmuz ayında başlar ve Nisan ayına kadar devam edebilir. Ancak son yıllarda artan talepler ve katılımcı adaylarının daha da bilinçlenmesi nedeniyle son kayıt tarihleri her sezon biraz daha erken tamamlanmaktadır. Yani Work and Travel programına başvuru yapmak isterseniz ve Mart ayını beklerseniz çok geç kalmış olabilirsiniz.

work and travel basvuru tarihleri

Erken kayıt olmanız bir çok iş seçeneğinden yararlanmanız anlamına gelir!

Work and Travel programına erken kayıt olan öğrencilerin bir çok iş pozisyonunu değerlendirme vakti olur. Yani programdaki en popüler iş pozisyonlarına yerleşme imkanı bulurlar. Özellikle programa grup olarak yani en az iki kişi olarak katılmak isteyenlerin aynı iş pozisyonuna beraber yerleşme ihtimali ve aynı yerde konaklama olasılığı %100’e yakındır.

Programa erken kayıt olan katılımcılar geç kayıt olan katılımcılara oranla 500 USD’ye kadar programı ekonomik hale getirebilmektedir. Bu da sizin göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri olmalıdır.

Her sezon bir sonraki yaz ayında programa katılacak öğrenciler kayıtlarını bir önceki yılın haziran ayından itibaren yaptırmaya başlar. Bu kayıt dönemi uzun yıllar önce Haziran ayına kadar devam etmekteydi ancak programın ülkede popüler olması, gidenlerin döndükten sonra iyi şeyler anlatması binlerce üniversite öğrencisinin programa olan ilgisini çekmiştir. Bu nedenle kayıtlar bazen Şubat ayında bitmektedir ancak sonrasında ek kontejanların açılmasıyla son başvuru tarihi bazen Nisan hatta Mayıs’a kadar sürebilmektedir; ancak bu garanti değildir ve ayrıca önerdiğimiz bir şey de değildir.

Work and Travel Başvuru Tarihleri

Özetlemek gerekirse, Work and Travel başvuru tarihleri, örneğin 2024 yazında programa katılmış olmak istiyorsunuz. Bunun için kayıt işlemlerinizi Temmuz 2023 itibarı ile yapabilirsiniz. Aralık 2024 tarihine kadar kayıt işleminizi tamamlamanız programa geç kayıt olmamanız adına önemlidir. Fakat tekrar belirtmemiz gerekirse, her sene artan talepler ve aylık hatta haftalık olarak değişen Work and Travel fiyatları nedeniyle ne kadar erken kayıt olursanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Ayrıca Work and Travel programına erken kayıt olmanın avantajları hakkında yazmış olduğumuz yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader