Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Malta’nın En İyi Öğrenci Şehirleri

Ufak bir ada ülkesi olmasına rağmen dil eğitimi konusunda dünyanın en iddialı merkezlerinden biri haline gelen Malta’da çok sayıda dil okulu alternatifi bulunuyor. Bu şirin ada ülkesi birbirine oldukça yakın konumlanan 11 farklı şehirden oluşuyor. Dil eğitimi konusundaki çeşitliliğiyle ön plana çıkan Malta’da dil okulu araştırmaya başladıysanız, sıradaki ilk adım şehir seçiminden geçiyor.

Valletta Dil Okulları

Malta’nın günümüzdeki başkenti olan Valletta, aynı zamanda bu ada ülkesinin en hareketli merkezlerinden bir tanesi. Sahil şeridinde bulunan başkentin yerleşik nüfusu yalnızca 6 bin kişiden oluşsa da, bölgeye gelen turistler ve yabancı öğrenciler sayesinde bu sayı yılın her döneminde daha yüksek seviyelerde seyrediyor. Valletta, bünyesinde barındırdığı çok sayıda dil okuluyla ülkenin en önemli dil eğitimi merkezlerinden bir tanesi konumunda.

Şövalyeler şehri olarak bilinen Valletta, çok sayıda tarihi eser ve doğal güzelliğe de sahip. Öyle ki; şehrin birçok tarihi mekanı UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış durumda. Başta St. John katedrali olmak üzere birçok turistik cazibe merkezini bünyesinde barındıran şehir yılın her döneminde hareketli bir yapıya sahip. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan başkent Valletta’da dünyaca ünlü zincir dil okulları da dahil olmak üzere dil eğitimi veren birçok kurum yer alıyor.

St.Julian’s Dil Okulları

5 ana bölgeye ayrılan Malta’nın merkez bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan St. Julian’s dil eğitimi açısından ülkenin önde gelen yerlerinden bir tanesi. Çok sayıda dil okulunu barındıran Saint Julian’s, başkent Valletta’nın hemen kuzeyinde konumlanıyor. Valletta’ya yalnızca 10 kilometre uzaklıkta bulunan bu merkez, aslında başkentle içiçe bir hayat sürüyor denebilir. Bu durumun da etkisiyle dünyaca ünlü dil okullarının birçoğu bu bölgede hizmet veriyor.

Tıpkı Valletta gibi bir sahil kenti olan Saint Julian’s öğrenci yoğunluğu en yüksek bölgelerden bir tanesi. Ülkenin en önemli merkezlerine çok kısa sürede ulaşım imkanı sağlayan şehir, oldukça hareketli bir sosyal yaşama da sahip.

Sliema Dil Okulları

Başkent Valletta ve St. Julian’s arasında konumlanan Sliema, ülkenin bir diğer dil eğitimi merkezi. Valletta’ya yalnızca 8 kilometre uzaklıkta bulunan Sliema’da da çok sayıda dil okulu seçeneği yer alıyor. Bu üç şehir arasında otobüs ile 15 dakikalık bir yolculukla ulaşım sağlanabildiği gibi yürüyerek kısa zamanlarda da seyahat edilebiliyor. Sliema, bünyesinde barındırdığı zincir dil okulları ve çeşitli program seçenekleri sunan eğitim kurumlarıyla Malta dil eğitimi konusunda tercih edebileceğiniz destinasyonlar arasında bulunuyor.

Olağanüstü güzellikteki iklimi ve üstün eğitim kalitesiyle İngilizce eğitimi konusunda dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline gelen Malta’da dil eğitimi almak istiyorsanız, her biri birbirine oldukça yakın konumlanan şehirlerden birini tercih edebilirsiniz. Westline International’ın profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanarak Malta dil okulu maceranızı hemen şimdi planlamaya başlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader