Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Yeni Zelanda'da Dil Okulları

Yeni Zellanda Dil Okulları ve Fiyatları

Yurtdışında İngilizce eğitimi için ilk akla gelen rotalar İngiltere veya Amerika gibi ülkeler olsa da, farklı beklentileri olan öğrenciler için Yeni Zelanda unutulmaz deneyimler vadediyor. Büyük Okyanus’ta Avustralya’nın doğusunda bulunan adalar topluluğu, son yıllarda dil eğitimi konusunda iddialı bir ülke olma hedefinde hızla ilerliyor.

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Alternatif Rota

Kendine özgü iklimi, olağanüstü doğal güzellikleri ve coğrafi yapısıyla Yeni Zelanda, yabancı öğrencilere yalnızca dil öğrenme fırsatı değil, farklı bir deneyim yaşama imkanı da sunuyor. Genellikle Auckland ve Christchurch bölgelerinde konumlanan Yeni Zelanda dil okulu seçenekleri, ana dili İngilizce olan birçok ülkeye oranla uygun maliyetlerle eğitim sunmalarıyla da tercih edilebilirliklerini arttırıyor.

yeni zelanda dil okulu

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Hem Eğitim Hem Tatil İmkanı

Yeni Zelanda’da dil eğitimi alacağınız süre boyunca, bir yandan İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da olağanüstü güzellikteki bu topraklarda unutulmaz bir tatil yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Yılın çok büyük bir döneminde oldukça sıcak olan iklimi ve adanın dört bir tarafını saran plajlarıyla Yeni Zelanda eğlenceli bir eğitim süreci geçirmek için oldukça ideal bir seçim.

2- Uygun Maliyetler

Ana dili İngilizce olan ülkelerin genellikle büyük ekonomilere sahip olması, bu bölgelerdeki eğitim maliyetlerinin de aynı oranda yüksek olmasına sebep oluyor. Bu duruma uygun maliyetli bir alternatif oluşturan Yeni Zelanda’da çok daha uygun fiyatlarla İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

3- Az Sayıdaki Nüfusuyla Konforlu Bir Yaşam

Yeni Zelanda’danın nüfusu yalnızca 4.5 milyon civarında. Bu sayı İstanbul’un neredeyse üçte biri kadar bir oranı ifade ediyor. Ülkedeki nüfusun azlığı yaşam standartlarının önemli ölçüde artmasına sebep olurken, yabancı öğrencilere konforlu bir eğitimin kapısı da aralanmış oluyor.

4- Göçmenlik Statüsü Kazanma Fırsatı

Oldukça düşük bir nüfusa sahip olmasının da etkisiyle Yeni Zelanda, göçmenlik başvuruları konusunda olumlu bir tutuma sahip. Ülkede birçok alanda kalifiye eleman açığı mevcut. Bu durumda ülkede göçmenlik başvurularında kolaylıklar sağlanmasına neden oluyor. Yeni Zelanda’da alacağınız dil eğitimi ardından dilerseniz göçmenlik başvurusunda bulunabilir, başvurunuz olumlu sonuçlanırsa yaşamınızı bu şirin ada ülkesinde sürdürebilirsiniz.

5- Renkli Ritüellerle Dolu Bir Kültür

Yeni Zelanda’da alacağınız eğitim süresince, ülkenin renkli ritüellerle dolu kültürüyle de yakından tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Dünyaca üne kavuşmuş Haka Dansı, Yeni Zelanda yerlileri olan Maorilerin ritüelleri ve daha birçok bölgeye özgü renkli geleneğe eğitiminiz süresince tanıklık edebilir, unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Yeni Zelanda’da para birimi olarak Yeni Zelanda Doları kullanılmaktadır. Yeni Zelanda Doları, Amerikan Doları’na oranla oldukça düşük değerlere sahiptir.
  • Yeni Zelanda dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.
  • Yeni Zelanda ve Türkiye arasında 9 saatlik bir saat farkı bulunur.
  • Güney Yarım Küre’de bulunan ülkede mevsimler ülkemizin tam tersi şekilde ilerlemektedir.
  • Yeni Zelanda’da en az 1 yıl süreyle dil eğitimi alan yabancı öğrenciler için haftada azami 13 saatlik bir çalışma izni hakkı tanınmaktadır.
  • Ülkede çeşitli süre ve yoğunluklarda dil eğitimi programları sunulmaktadır.
  • Ülkede konaklama açısından yurt veya otel gibi seçenekler sunulsa da bunların arasında en çok tercih edileni en düşük maliyetlere sebep olan aile yanı konaklamadır.

Yurtdışında İngilizce eğitimi için bambaşka bir kültür, farklı bir iklim ve tatil tadında bir macera arayışındaysanız Yeni Zelanda sizin için en ideal seçenekler arasında. Profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle Yeni Zelanda dil okulları hakkında bilgi alabilir, talebinize uygun bir yurtdışı eğitimi için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz İngilizce eğitimi için İngiltere, Amerika, Kanada veya İrlanda gibi ülkeleri de tercih edebilir, bu ülkelerdeki seçenekler hakkında web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader