Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları ve Kanada Dil Okulu Fiyatları

Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan ve 10 milyon kilometre kareye varan yüz ölçümüyle dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumundaki Kanada, üst düzey yaşam standartlarıyla tanınıyor. Ülkede Fransızca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dil bulunması ve yabancı öğrencilere sunulan imkanlar Kanada’yı dil eğitimi konusunda da sıklıkla tercih edilen yerler arasında ön sıralarda tutuyor. Bu sayfada Kanada dil okulları ve Kanada dil okulu fiyatları hakkında geniş bilgilere ulaşacaksınız. 

kanada dil okullari

Konforlu ve Huzurlu Bir Ülke Arayanlara

Kanada, öylesine sakin ve huzurlu bir ülke olarak dünyadaki yerini koruyor ki; bu durum sosyal ortamlarda esprilere dahi konu oluyor. Birleşmiş Milletler’in En Yaşanılası Ülkeler sıralamasında daima en üst sıralarda kendisine yer bulan ülke, misafirlerine oldukça konforlu bir ortam sunuyor. Bu özelliğinin yanı sıra eğitim seviyesindeki üst düzey kalite ve iki farklı dilden birini tercih edebilme imkanı sunması da Kanada’yı dil eğitiminde önemli bir yerde konumlandırıyor.

Kanada’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- İster Fransızca İster İngilizce Öğrenin

Dünyanın en prestijli ve geçerli dilleri arasında bulunan bu iki dil de Kanada’da resmi dil olarak kabul ediliyor. Ülkenin çeşitli bölgelerinde her iki dil de konuşuluyor. Özellikle Kanada’nın doğusunda bulunan Quebec eyaletinde Fransızca konuşan nüfus yoğunluktayken, geri kalan bölgelerde İngilizcenin çok daha hakim olduğu görülüyor. Kanada dil okulu seçenekleri ise talebinize göre dilediğiniz dili öğrenme fırsatını sizlere sunuyor.

2- Huzur ve Güven Dolu Bir Ortam

Kanada, dünyada suç oranı en düşük ülkeler arasında bulunuyor. Birçok araştırmada dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada’da eğitiminiz boyunca rahatça konaklayabilirsiniz. Üstelik ülkedeki yaşam standartları da en üst düzeyde sunulurken, yabancı öğrenciler de bu konforlu ortamdan tam anlamıyla faydalanabiliyor.

3- Çok Uluslu Ortam ve Hoşgörülü Halk

Kanada toplumunun esprilere dahi konu olan kibarlığı, ülkeye dil eğitimi amacıyla gelen yabancı öğrencilerin oldukça rahat etmesine imkan tanıyor. Farklı coğrafyalardan çok sayıda öğrencinin eğitimini sürdürdüğü ülkede birçok farklı milletten insanla tanışma imkanı da sizleri bekliyor.

4- Kaliteli Eğitim

Kanada, eğitim sistemiyle dünyanın en önde gelen merkezlerinden bir tanesi. Ülkenin eğitimin her alanında sağladığı kalite, dil okullarına da yansıyor. Kanada dil okulu merkezlerinin tümü Kanada Devleti tarafından denetleniyor ve öğrencilere en modern tekniklerle, kaliteli eğitim verilmesi sağlanıyor.

5- Ekonomik Bütçelerle Eğitim Alabilme Fırsatı

Kanada, ana dili İngilizce olan Amerika veya İngiltere gibi seçeneklere nazaran daha ekonomik bütçelerle dil eğitimi fırsatı sunmasıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle Kanada Doları’nın daha düşük seviyelerde seyretmesi bu durumda önemli bir rol oynuyor.

Kanada’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kanada dil okulu seçenekleri yoğun olarak Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde bulunur.
  • Fransızca eğitim almak isteyenlerin Quebec şehrini seçmesi tavsiye edilmektedir.
  • Kanada’da konaklama konusunda öğrencilere çeşitli seçenekler sunulmaktadır. En uygun bütçeyle sunulan aile yanı konaklamanın yanı sıra, şehirlerin birçoğunda çok sayıda otel, yurt veya hostel de bulunmaktadır.
  • Kanada dil okulu fiyatları, eğitim süresi, eğitim dili veya kurumun bulunduğu şehre göre değişiklikler göstermektedir.
  • Kanada büyük yüzölçümü sebebiyle birçok farklı iklimi bir arada barındıran bir ülkedir. Ancak genel olarak Kanada’nın soğuk bir iklime sahip olduğu söylenebilir.
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader