İrlanda’da Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

Önemli Not: Bu sayfada İrlanda’daki dil okulları hakkında bazı bilgilere ulaşacaksınız ancak aradığınız tüm bilgilere ulaşamayacağınızı biliyoruz. Özellikle fiyatlar, okulların kalitesi, hangi şehri tercih etmeniz gerektiğini ve İrlanda vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için 0212-241-0283 numaralı hattımızı aramanızı veya ofisimizi ziyaret etmenizi veya Bilgi İstek Formu üzerinden bilgilerinizi bırakarak bizlere ulaşmanızı tavsiye ederiz. Uzman danışmanlarımız tüm sorularınıza cevap vermekle yetinmeyip sizin için en uygun yol haritası neyse tavsiyelerde de bulunabilirler. Danışmanlık hizmetlerimiz tamamen ücretsizdir. Yani hangi okula kayıt olursanız olun kurumumuzun ilgili okullarla olan anlaşmaları gereği katılımcılarımızdan herhangi bir ekstra ücret almamaktayız. Türkiye’de bir aracı acente seçerken mutlaka tecrübeli ve müşteri memnuniyeti yüksek kurumsal firmaları tercih etmelisiniz. Vize reddi ile sonuçlanan başvuruların çoğu yanlış veya eksik başvuru sebebiyle ortaya çıkmaktadır. O nedenle tam anlamıyla bilgilenmeniz için bizlere direkt ulaşmanızı tavsiye ederiz. İrlanda dil okulu hakkında genel bilgilere yazının devamından ulaşabilirsiniz. 

Dünyanın Çinceden sonra en çok kişi tarafından konuşulan ikinci dili olsa da, uluslararası anlamda en fazla geçerliliğe sahip dilin İngilizce olduğu bir gerçek. Günümüzde, sosyal yaşamın yanı sıra iş hayatında da önemli bir gereklilik haline gelen İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmenin yolu yurtdışında dil eğitimi almaktan geçiyor. Özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerde verilen dil eğitimleri kişiye lisanı öğrenmek konusunda çok büyük avantajlar sağlıyor.

İngilizce Eğitimi İçin Alternatif Rota

Ana dili İngilizce olan ülkeler arasında görece uygun fiyatlarıyla öne çıkan İrlanda, son yıllarda dil eğitimi konusunda daha fazla tercih ediliyor. İngiltere kültürünü bütünüyle yansıtan ada ülkesi, sahip olduğu İngiltere merkezli dil okulu seçenekleriyle bu alanda giderek söz sahibi hale geliyor. Siz de İngilizce eğitimi almak için alternatif bir rota arayışındaysanız, kaliteli eğitimi ve üst düzey yaşam standartlarıyla İrlanda’yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Sebep

1- Küresel İletişimin Ana Dilini Tam Anlamıyla Öğrenebilme Şansı

İngilizce öğrenmek, artık bir artı değer olmaktan çok olmazsa olmaz bir gereklilik halinde. Hatta birçok alanda ayırıcı özellik olarak İngilizce bilip bilmemek değil, İngilizceyi konuşabilme seviyeniz öne çıkıyor. Böylesine önemli bir dili yurtdışında eğitim avantajlarından yararlanarak ana dili İngilizce olan bir ülkede öğrenmek kariyer ve sosyal yaşamınız açısından büyük bir rol oynuyor.

2- Avrupa’nın Teknoloji Merkezi

İrlanda, dünyanın en büyük şirketleri tarafından Avrupa’nın teknoloji merkezi haline getirilmiş durumda. Google, Facebook ve Microsoft gibi teknoloji dünyasına yön veren dev şirketlerin genel merkezleri İrlanda’nın başkenti Dublin’de konuşlanıyor. Dolayısıyla bu durum, ülkeyi teknolojinin kalbinin attığı yer haline getirirken, iş imkanları bakımından da büyük bir zenginlik sağlıyor.

3- Öğrenci Memnuniyet Sıralamasında Lider Ülke

İrlanda, 2015 Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Ödülleri kapsamında 9,04 puan alarak yabancı öğrencilerin en fazla memnun kaldıkları ülke olmayı başardı. Ülkedeki üst düzey eğitim kalitesi ve kaliteli yaşam standartları, yabancı öğrencilere büyük kolaylıklar sunarak konforlu bir ortamda dil eğitimi almanın önünü açıyor.

4- Doğal Güzellikler ve Sosyal Yaşam

İrlanda, dünyanın doğal güzellikler bakımından en zengin yerlerinden bir tanesi. Yemyeşil doğasıyla misafirlerine harika bir ortam sunan ülke, doğaseverlere de cömert imkanlar sağlıyor. Aynı zamanda ada ülkesinde sosyal yaşam açısından da birçok farklı etkinlik bulmak mümkün. Kendisine özgü bir kültürü olan İrlanda’da yılın birçok döneminde çeşitli festivaller veya organizasyonlar düzenleniyor.

5- Görece Uygun Maliyetler

Özellikle İngiltere veya Amerika gibi ana dili İngilizce olan diğer ülkelere oranla İrlanda’da yaşam ve eğitim maliyetleri daha uygun seviyelerde. İrlanda dil okulları fiyatları, şehirlere veya program sürelerine göre değişiklik gösterse de, ülkede uygun koşullarla barınmak ve dil eğitimini sürdürmek mümkün.

İrlanda’da Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • İrlanda dil okulu kuruluşlarının birçoğu başkent Dublin’de yer alır.
  • Ülkede Kelt Dili ve İngilizce olmak üzere iki resmi dil vardır. Ancak ülke genelinde çok büyük yoğunlukla İngilizce konuşulur.
  • İrlanda dil okulları, öğrencilerine Genel İngilizce, İş İngilizcesi veya Akademik İngilizce gibi çeşitli program seçenekleri sunmaktadır.
  • Başkent Dublin’de ulaşım, şehrin merkezinin oldukça planlı bir yerleşime sahip olmasından ötürü kolaylıkla sağlanabilmektedir.
  • İrlanda’da minimum 25 saatlik bir dil programına kayıt olan öğrenciler haftada azami 20 saatlik bir çalışma iznine sahip olurlar.

Yurtdışında İngilizce eğitimi dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden farklı bir rota arayışındaysanız İrlanda dil okulları seçenekleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yurtdışı dil eğitimi konusunda her alanda sunulan profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle tam da kendinize uygun bir dil okulu bulmanız çok kolay. Ayrıca dilerseniz İrlanda dışında, Yeni Zelanda, Güney Afrika veya İngiltere gibi farklı ülkelerdeki dil okulları hakkında da web sitemizden bilgi alabilirsiniz.

WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader