Danışmanlık Hizmetlerimiz

Yurt Dışı Üniversite Danışmanlık Hizmetlerimiz

Tercihiniz yurt dışında üniversite okumak ise bu durum hayatınızın geri kalan kısmını tamamen etkileyecek olumlu bir faktördür. Bu olumlu faktör sadece istediğiniz bölümü yurt dışında bir üniversitede okumak anlamında değildir ayrıca birinci dünya ülkelerinde geçerli bir diploma sahibi olmanız, ikinci belki de üçüncü bir yabancı dili çok iyi öğrenmeniz ve global çapta bakış açısına sahip olacak olmanız diğer çok önemli kazanımlardır. Hayatınızı bu denli etkili bir biçimde etkileyecek kararlar alırken başlangıcınızı profesyonel bir danışmanlık hizmeti alarak yapmanız gerekir. Unutmayınız ki yurt dışında bir üniversite programına kayıt olurken gelecekte sizi etkileyecek bazı önemli detayları ve yönlendirmeleri bilinçli ellerden edinmelisiniz. Bilinmelidir ki, yurt dışı üniversite yerleştirmeleri esnasında verilen niteliksiz danışmanlık hizmetleri sebebiyle başvuruların yaklaşık %30’u olumsuz sonuçlanmaktadır. Konuyla alakalı makalemize Yurt Dışı Üniversite Başvurularında Neden WestLine başlığı altından ulaşabilirsiniz.

yurt disi universite danismanlik hizmetleri

Profesyonel anlamda çalışan bir danışmanlık firması üniversite yerleştirmesi yaparken öğrencinin ekonomik durumunu, beklentilerini, öğrenimi boyunca ve mezuniyet sonrası gitmesi gereken yol haritasını işlemlere daha başlamadan evvel raporlaması, bilgilendirmesi ve buna göre hizmet vermesi gerekir. WestLine, yurt dışı üniversite yerleştirmelerinde yurt içi ve yurt dışı operasyonlar olmak üzere iki alandan da hizmet vermektedir. Bu hizmetler ile öğrenci adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ilgili okullara başvurusunu yapmak, gerekli belge ve dökümanların hazırlanmasını sağlayarak vize sürecinde herhangi bir problem yaşanmamasını hedeflemektedir. Vermiş olduğumuz hizmetlerin detayları ise aşağıdaki gibidir.

Yurt İçi Danışmanlık Hizmetlerimiz

Bu sizin yola koyulduğunuz ilk aşamadır. Deneyimli danışmanlarımız ile yapacağınız görüşmede beklentileriniz, eğitim geçmişiniz, ekonomik durumunuz ve ilerideki planlarınız gibi bilgiler ışığında size en uygun okul ve ülkenin belirlenmesi sağlanır. Akabinde ilgili okula kabul edilmeniz için başvurulur ardından yine ilgili okuldan başvurunun sonucu beklenir. Bu sonuç doğru bir başvuru yapılması durumunda %100 olumlu olarak geri döner.

Deneyimli danışmanlarımız kayıt işlemlerinin başlaması ve olumlu şekilde tamamlanması için ilgili yazışmaları yapıyor ve gerekli dökümanların iletilmesini ve takibinin yapılmasını sağlıyor.

Başarılı bir vize süreci için konsolosluğa gerekli başvuruyu yapıyor ve evraklarınızı toparlayıp gerekli belgelerin doldurulmasında yardımcı oluyoruz.

Vizenizin başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla gideceğiniz ülkedeki dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgilendiriyoruz ve uçuş öncesi varışınızla alakalı bilgilendirmeleri yapıyoruz.

Danışmanınız size gidiş rotanız ve tarihlerinize uygun en ekonomik uçak biletini araştırıyor ve temin ediyor.

Yurt Dışı Danışmanlık Hizmetlerimiz

Gideceğiniz ülkedeki destek ofisimizden bir görevli sizi havalimanında karşılar ve konaklayacağınız adrese götürür.

Gittiğiniz lokasyondaki okulunuza ulaşımınız konusunda en uygun konaklama opsiyonlarını araştırıyor ve sizin için ayarlıyoruz.

Gideceğiniz ülkeye adımınızı attığınız andan itibaren başlayacak ve bulunduğunuz süre boyunca geçerli olacak sağlık sigortanızı aktif hale getiriyoruz.

Yurt dışındaki ekibimiz okulunuza gideceğiniz ilk gün sizinle birlikte geri kalan kayıt işlemlerini tamamlanmasında ve son prosedürlerin bitirilmesinde yardımcı oluyor.

Yurt içinde alacağınız oryantasyonun yanı sıra yurt dışındaki ilk günlerinizde bulunduğunuz şehir ve okul hakkında ekibimiz tarafından diğer öğrencilerimizle birlikte ikinci bir oryantasyon daha alıyorsunuz.

Uzun bir eğitim hayatı sürecine girmeniz nedeniyle gerekli izinlerin alınmasını sağlıyor, banka hesabı açma, öğrenci kartının alınması ve telefon hattınızın açılması gibi konularda destek veriyoruz.

Acil durumlarda bulunduğunuz ülkedeki destek ekibimize her an ulaşabilirsiniz. Kayıt olduğunuz andan itibaren ilk bir yıllık hizmetimiz kesintisiz şekilde ücretsizdir!

Diğer soru ve görüşleriniz için bizlere mesai saatlerimiz içerisinde direkt ulaşabilir veya Bilgi İstek Formu’nu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader