Yurt Dışında Üniversite

Polonya’da Üniversite Öncesi İngilizce Hazırlık

Yurt dışı üniversite eğitiminde en sık tercih edilen ülkelerden biri olan Polonya, Avrupa’nın en iyi üniversitelerini barındırmasının yanında bu kurumların verdiği İngilizce hazırlık programlarıyla da öne çıkıyor. Ülkenin resmi dili Lehçe olmasına karşın, üniversitelerin birçoğu İngilizce programlar uyguluyor. Bu sebeple Polonya’da üniversite eğitimine başlamak için belirli bir seviyede İngilizceye sahip olmak gerekiyor.

polonya'da ingilizce hazırlık

Polonya’da Üniversite Eğitimi İçin B2 Seviyesinde İngilizce Yeterli

Birçok konuda sunduğu avantaj ve fırsatlarla yurt dışı üniversite tercihinde kendine en üst sıralarda yer bulan Polonya’da lisans eğitimine başlamanız için B2 seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerekiyor. Öğrencilerin kabülü için ayrı bir sınav uygulamayan, yalnızca lise mezuniyetini yeterli gören Polonya üniversiteleri, bu seviyede İngilizceye sahip olmayan öğrenciler için hazırlık programları uyguluyor.

Polonya İngilizce Hazırlık Programları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Polonya üniversitelerinin neredeyse hepsinde İngilizce hazırlık programı bulunuyor.
  • Polonya İngilizce hazırlık programlarının ücretleri 2500 ile 3500 Euro arasında değişen fiyatlarla veriliyor.
  • Halihazırda hiç İngilizce bilmiyor olsanız dahi Polonya’da İngilizce hazırlık programlarına katılma şansınız bulunuyor. Okulların birçoğu başlangıç seviyesini de içeren hazırlık programları uyguluyor.
  • B1 seviyesinde bir İngilizceye sahipseniz yalnızca tek dönemlik İngilizce hazırlık programlarına kayıt olabilirsiniz.
  • Tek dönemlik İngilizce hazırlık programları 1 akademik yıla yayılan programlara göre daha uygun fiyatlarla sunuluyor.
  • 1 akademik yılı içeren hazırlık programları ekim aylarında başlayıp haziran aylarında sona eriyor.
  • Tek dönemlik İngilizce hazırlık programları ise şubat aylarında başlayıp haziran aylarında sona eriyor.

Polonya’da Üniversite Eğitimi İçin Alternatif Çözüm: Dil Okulları

Polonya’da geçireceğiniz üniversite eğitiminiz için hazırlık dönemini farklı bir ülkede geçirmeyi de tercih edebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki dil okullarında alacağınız İngilizce eğitimi sayesinde edineceğiniz sertifikalarla Polonya üniversitelerine kayıt olabilirsiniz. Malta Dil Okulları, İngiltere Dil Okulları, Amerika Dil Okulları gibi çok sayıda farklı destinasyonda İngilizcenizi B2 seviyesine getirmek için Westline International ile iletişime geçebilir, profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde eğitim serüveninizi planlayabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader