how-many-states-in-usa

Work and Travel Eyalet Seçimi

2020 yazı için rotanı sen de Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirdiysen, karar vermen gereken bazı noktalar var. Bunlar arasında belki de en kritik olanı ise eyalet seçimi. Work and Travel programı Amerika’nın birçok eyaletinde farklı iş fırsatları sunuyor. “Work and Travel için en iyi eyalet” gibi bir kavramdan söz etmekse mümkün değil. Ancak taleplerin ve tercihlerin doğrultusunda senin için ideal eyalet seçimi belirlenebilir. İşte Work and Travel eyalet seçimi konusunda işine yarayabilecek bilgiler:

New York

Yalnızca ABD’nin değil tüm dünyanın en önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilen New York, Work and Travel’a katılmak isteyen öğrencilerin de radarında en üst sırada yer alıyor. Amerika’nın en kalabalık eyaleti olmasının yanı sıra sayısız cazibe merkeziyle büyülü bir deneyim vadeden kent, yaşam giderleri ve maliyet açısından dezavantajlı bir konumda. Ancak Work and Travel maliyeti senin için çok büyük bir problem değilse New York’un eşsiz güzelliği tüm eyaletler arasında açık ara önde diyebiliriz.  Eğlence parklarından restoranlara, kasiyerlikten lifeguard görevlerine kadar birçok iş seçeneği sunan “uyumayan şehir”, eğlence dolu bir Work and Travel deneyimi için ideal seçeneklerden biri olabilir.

Hem New York’un güzelliklerinden faydalanmak hem de bu büyülü şehrin sunduğu pahalılık dezavantajından minimum derecede etkilenmek istiyorsan, New York’a yakın olan kırsal bölgeleri değerlendirebilirsin.

Texas

Amerikan kültürünü tam anlamıyla deneyimlemek isteyen öğrencilerin tercih edebileceği eyaletlerin başındaysa Texas geliyor. Ülkenin güneyinde bulunan eyalet, sıcak havası sayesinde de sıkça tercih ediliyor. Work and Travel işleri bakımından zengin seçenekler sunan eyalet aynı zamanda gezilebilecek birçok noktaya da oldukça yakın konumda. Texas’ta Work and Travel yapan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu, iş süreleri tamamlandıktan sonra ABD’nin birçok ilgi çekici noktasını gezme fırsatı buluyor.

Texas, geniş çöllere sahip ve ulaşımı oldukça kolay bir şehir. Aynı zamanda ABD halkı tarafından bir tatil beldesi olarak da değerlendirilen eyalet, kendine özgü yapısıyla Work and Travel için tercih edilebilecek en iyi destinasyonlardan bir tanesi.

Florida

Miami’ye ev sahipliği yapmasının yanında olağanüstü güzellikteki iklimi ve eğlenceli plajlarıyla Florida da en popüler Work and Travel eyaletleri arasında yer alıyor. Özellikle soğuk havalardan hoşlanmayan adaylar için ideal bir seçenek olarak değerlendirilebilecek bir destianasyon olan Florida’nın tek dezavantajı yaşam maliyetleri. Özellikle eyaletin bazı bölgelerinde oldukça yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak doğru bir konaklama seçimi ve yerinde bir yönlendirmeyle Florida, unutulmaz bir Work and Travel deneyimi için harika bir eyalet tercihi olarak değerlendirilebilir.

New Jersey

New Jersey’nin en büyük özelliği tabii ki New York’a komşu olması. Sadece bu sebepten bile değerlendirmeye değer bir eyalet olan NJ, aynı zamanda meşhur Atlantik kıyıları ve plajlarıyla da eğlenceli bir Work and Travel macerası vadediyor. New York’a göre daha makul yaşam maliyetleri sunan şehir, aynı zamanda ülkenin cazibe merkezi olarak değerlendirilen birçok noktasına da yakın konumda yer alıyor. Plajları ve eğlence mekanlarıyla yaz aylarında oldukça hareketli bir şehir olan New Jersey, Work and Travel işleri bakımından da zengin seçenekler sunuyor.

Virginia

“Work and Travel’da hangi eyalet tercih edilmeli?” sorusuna verilebilecek en uygun cevaplardan bir tanesi de Virginia. Tam anlamıyla bir tatil beldesi olan Virginia; sıcak havası, temiz plajları ve eşsiz güzellikteki kıyılarıyla Work and Travel öğrencileri için ideal seçeneklerden bir tanesi. Özellikle yaz aylarında ikinci iş bulmanın da oldukça kolay bir bölge olduğu Virginia, tüm dünyadan Work and Travel öğrencileri tarafından rağbet görüyor. Toplu ulaşım açısından çok gelişmiş bir bölge olmasa da şehirde ulaşım Uber veya bisikletlerle gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda Virginia, uygun yaşam maliyetleri ve avantajlı konaklama seçenekleriyle de değerlendirilebilecek eyaletlerden bir tanesi.

Work and Travel, her aşaması özenle planlanması gereken bir süreç. Bu planlamaların kusursuz şekilde işlemesi içinse olabildiğince erken davranmak gerekiyor. Work and Travel 2020 kayıtları 1 Temmuz itibarıyla başladı ve yıl boyunca sürecek. Tercih ettiğin eyalette hayal ettiğin işe yerleşmek için erken kayıt fırsatını kaçırmaman gerekiyor. Çok daha uygun Work and Travel fiyatları ve geniş iş olanaklarıyla başvuru işlemini gerçekleştirmek için hemen WestLine’a ulaş!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader