Yurt Dışı Dil Okulları ve Yurt Dışı Dil Eğitimi

Avukatlar İçin İngilizce Kursları

Yurtdışında İngilizce eğitimi, günümüzde çok önemli bir gereklilik haline gelen bu yabancı dili öğrenme amacıyla olduğu gibi sektörel olarak uzmanlaşma amacıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Havacılık, akademik veya iş İngilizcesi gibi programların yanında çokça tercih edilen bir diğer eğitim alanı ise hukuk İngilizcesi. Genç avukatlar ve avukat adaylarına yönelik olarak hazırlanan kurslar kariyerinize pozitif anlamda büyük bir etki bırakırken, uluslararası hukuk alanında da önemli tecrübeler kazanmanızı sağlıyor.

avukatlar icin ingilizce

Avukatlar ve Avukat Adaylarına Hukuk İngilizcesi

Mesleki kariyerinin henüz başında olan genç avukatlar veya hukuk fakültesi öğrencileri, hukuk İngilizcesi eğitimi için genellikle yurtdışı dil okulları seçeneklerini tercih ediyor. Özellikle ana dili İngilizce olan İngiltere, Amerika gibi ülkelerde hazırlanan eğitim programları hem mevcut İngilizcenizi geliştirmenize hem de sektörel anlamda uzmanlaşmanıza yardımcı oluyor.

Hukuk İngilizcesi sunan dil kurslarının birçoğu halihazırda orta seviyede İngilizce bilen öğrencilere yönelik olarak hazırlanıyor. İngilizce seviyesi daha aşağıda olan öğrencilerin ise önce genel İngilizce kurslarını tercih etmeleri, daha sonra hukuk İngilizcesi programlarına geçiş yapmaları tavsiye ediliyor.

TOLES Sınavına Hazırlık

Genç avukatlar ve avukat adayları için çok önemli bir kariyer basamağı olan TOLES(Test of Legal English) sınavına hazırlık imkanı da hukuk İngilizcesi programlarında mevcut. Çoğunlukla 1 aya yakın süren kurs programları haftada 20-30 saatlik ders yoğunluğunda hazırlanıyor. Kursların birçoğunda TOLES sınavı için özel hazırlık programları yer alıyor. Öğrenciler, dilerlerse bu özel programlarla sınava en etkin şekilde hazırlanabiliyor.

Yurtdışında Hukuk İngilizcesi Eğitimi Almak Size Neler Katar?

  • Genel İngilizce seviyenizi geliştirmenin yanında hukuki terimlerde hakimiyet sağlar.
  • Kariyerinizde uluslararası bir adım atabilmeniz için büyük fayda sağlar.
  • Her türlü hukuki ve resmi yazışmalarda İngilizceyi en etkin ve doğru bir şekilde kullanabilmenize imkan tanır.
  • Mesleki anlamda önemi çok büyük olan ikna edici konuşma yeteneğinizi İngilizce olarak da sergilemenize yardımcı olur.
  • Uluslararası kaynaklardan en etkin şekilde faydalanabilmenize imkan tanır.
  • Kariyeriniz ve CV’niz için oldukça önemli bir artı puan oluşturur.
  • Farklı hukuk sistemleri ve ülke kültürleri hakkında çok sayıda tecrübe edinmenizi sağlar.
  • Yurtdışında İngilizce eğitimi almanın avantajlarıyla 7/24 pratik yapma imkanı sunar.
  • Farklı bir ülkede yepyeni deneyimler yaşamanız için fırsatlar sunar.
  • İş hayatınızda çeviri veya tercüman kullanma zorunluluğunuzu ortadan kaldırarak hem zaman kazanmanızı hem de tasarruf yapmanızı sağlar.

Hukuk İngilizcesi programları Hukuk Fakültesi öğrencileri ve genç avukatlar tarafından yaz tatillerinde sıklıkla tercih ediliyor. Yaklaşık 1 aylık bir eğitim süreci sonrası hem yepyeni deneyimlere hem de çok daha gelişmiş bir İngilizceye sahip olmak için siz de kendinize uygun bir hukuk İngilizcesi programına kayıt olabilirsiniz. Profesyonel danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak; okul seçimi, konaklama gibi yurtdışı eğitiminizle ilgili her konuda yardım alabilir, kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader