Work and Travel Kayıtları

Work and Travel Kayıt

Work and Travel Kayıtları

Üniversite eğitiminiz süresinde deneyimleyebileceğiniz en ilgi çekici maceralardan biri olan Work and Travel, öncesinde belirli bir başvuru ve kayıt sürecini gerektiriyor. Her yıl belirli kontenjanlar dahilinde ülkemizden de çok sayıda öğrencinin katıldığı program için kayıt işlemlerini olabildiğince erkenden halletmek gerekiyor. İşte Work and Travel kayıt süreci hakkında merak ettiğiniz her şey:

work and travel kayıtları

Work and Travel Kayıtları Ne Zaman Başlar?

Work and Travel yaz aylarında yaklaşık 3 aylık bir süre içerisinde Amerika’da gerçekleştirilen bir program. Ancak dünyanın dört bir yanından bu programın büyük ilgi görmesi sebebiyle Work and Travel kayıt süreci programın gerçekleşeceği tarihten çok önce başlıyor. Bir sonraki dönemde Work and Travel’a katılmak isteyen adaylar için kayıtlar ağustos ayları itibarıyla başlıyor. Özellikle istedikleri iş pozisyonuna yerleşmek ve talep ettikleri şehre gitmek isteyen adayların olabildiğince erkenden harekete geçmesi öneriliyor. Çünkü hızla dolan kontenjanlar zamanla bu adayların talepleri doğrultusunda bir seçim yapabilmelerinin önüne geçiyor.

Work and Travel Kayıtları Ne Zaman Biter?

Work and Travel kayıt işlemleri konusunda kesin bir bitiş tarihi vermek mümkün değil. Çünkü Work and Travel kayıtları aslında kontenjanlar tamamlanınca kapanıyor. Geçmiş yıllardaki tecrübelerden hareketle şubat aylarına doğru Work and Travel kayıtlarının genellikle tamamlandığını söylemek mümkün. Genellikle şubat başında tamamlanan Work and Travel kayıtları sonrasında ek kontenjanlar üzerinden öğrenci kaydı devam ediyor. Ancak bu ek kontenjanlar oldukça sınırlı sayıda sunulduğundan bu dönemde kayıt olan adayların talep ettikleri şehre ve iş pozisyonuna yerleşmeleri genellikle mümkün olmuyor.

Work and Travel kayıt

Work and Travel’da Erken Kayıt Avantajı

WestLine International Work and Travel’a gitmek isteyen öğrencilere erken kayıt avantajları sunuyor. Belirli tarihlere kadar uygulanan kampanyalardan yararlanan öğrenciler çeşitli indirimler sayesinde daha hesaplı bir Work and Travel deneyimi yaşama şansını elde ediyor. Ayrıca programa erken kayıt olmak, Work and Travel başvuru süreci içerisinde oluşabilecek aksaklıkları düzeltmek için ekstra zaman tanıması açısından da büyük bir avantaj sağlıyor. WestLine International’ın sunduğu erken kayıt fırsatlarını kaçırmamak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Work and Travel’a Nasıl Kayıt Olunur?

Work and Travel kayıt işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle yurt dışı eğitim danışmanlığı alanında hizmet veren bir firma ile iletişime geçmek gerekiyor. Daha sonra adayın programa uygunluğu test edilip kayıt süreci başlatılıyor. Adayın programa uygunluğunu belgeleyen DS-2019 formunun temininin ardından iş görüşmesi süreci geliyor. İş görüşmesini de başarıyla tamamlayan aday daha sonra ABD konsolosluğu ile vize görüşmesine giriyor. Vize onayı da alındıktan sonra artık adaya Work and Travel için uçak biletlerini almak ve yaz aylarını beklemek kalıyor. WestLine International tüm bu kayıt süreçlerinde öğrencinin yanında profesyonel danışmanlık hizmeti veriyor. Bu sayede her bir adımın sorunsuz gerçekleşmesi sağlanıyor.

Work and Travel kayıtları ve diğer yurt dışı eğitim imkanları için 0 212 241 02 83 numaralı telefondan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader