Work and Travel 2020 | Kayıtlar | Başvurular | Ücretler

Work and Travel 2020 Ek Kontenjanlarımız Açıldı!

Son Güncelleme(12.02.2020)

Yeni ek kontenjanlarımız açıldı! 15 Mayıs – 30 Haziran arası başlangıç tarihli bir çok pozisyon hakkında detaylı bilgilere Work and Travel 2020 Ek Kontenjan Detayları başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Son kayıt tarihi 20 Şubat 2020!

Yoğun İlginiz İçin Teşekkürler!

Yakın zamanda ek kontenjanlarımız açılacak şeklinde yapmış olduğumuz duyurunun sonucu olarak şu an itibarı ile ek kontenjanlarımız açılmıştır. Eğer ek kontenjanlardan faydalanarak Work and Travel 2020 sezonuna katılmak isterseniz bizlere hemen ulaşın!

Work and Travel 2020 kayıtlarımız 1 Temmuz 2019 tarihi itibarı ile açıldı ve erken kayıt sezonu 30 Eylül 2019 tarihi ile sona erdi! Tüm kayıtlarımız ise Aralık ayında sona erdi. Bu sezon diğer geçmiş yıllardan daha fazla talep alıyoruz. Kayıt olmak için daha çok var demeyin. Work and Travel 2020 kayıtları bu sezon daha erken aylarda kapanacak. Bu sayfada Work and Travel programına kimlerin katılabildiği, maliyetlerin ne olduğu ve işe yerleşme işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Her paragraf Work and Travel programı ile ilgili sıkça sorulan sorular konusunda detaylı bilgiler vermektedir.

Work and Travel 2020 Job Fair Organizasyonumuzu 14 Aralık 2019’da düzenledik!

Eğer hali hazırda bir üniversite öğrencisiyseniz ve programın gerektirdiği özellikleri taşıyorsanız daha fazla düşünmeyin ve bu programı tecrübe edin. Çünkü başka hiçbir program size ailenizden maddi destek almadan İngilizce’nizi Amerika’da geliştirmenize, orada çalışmanıza, eşsiz bir yaz geçirmenize ve yeni arkadaşlıklar edinmenize olanak vermez.

Programın başında program ücreti, vize ücretleri ve uçak masrafları gibi giderleriniz olacaktır elbet; ancak birçok öğrenci bu masraflarını Amerika’da çalışarak telafi ediyor ve üstelik abartılacak cinsten olmayan birikimlerle dönüyor veya bu birikimleriyle orada dilediğince geziyor ve hayallerindeki elektronik eşyaları ediniyorlar.

work and travel, başvuru, şartlar, fiyatlar, wat

Ayrıca Work and Travel programı bir kişisel gelişim programıdır ve belli bir süreliğine kendi ayaklarınızın üzerinde durmanızı sağlar. Bu yüzden mezun olmadan önce yapmanız gereken mutlak şeylerden biri olarak Work and Travel’ı size tavsiye ediyoruz. Yalnız bu programı tecrübeli ellerle gerçekleştirmeniz de hayati öneme sahiptir. Çünkü güçlü alt yapı, geniş iş portföyü ve Amerika’daki bağlantıların yoğunluğu bir şirketin kalite erbabında sizin ne şekilde güvenli bir program tecrübe edeceğinizle alakalı ipuçlarını verir.

Kardelen, Work and Travel 2019 Sezonunda Continental Pools’da Lifeguard Olarak Çalıştı

Önce Work and Travel Nedir? Öğrenin!

Work and Travel size Amerika’da 3 ay boyunca çalışma izni verir. Bu süre zarfında da diğer tüm Amerikalılar gibi ülkenin her yerini gezmenize olanak sağlar. Ama iş sırasında gezi pek de mümkün değildir o nedenle iş kontratınız bittikten sonraki ve ülkeye döndüğünüz andaki arada geçen süre sizin ‘Travel’ periyodunuzdur. Bu yüzden programın adı Work and Travel’dır. Work and Travel’ın ne olduğunu daha detaylı şekilde Work and Travel Nedir başlıklı sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Work and Travel 2020 İçin Uygun Bir Aday mısın?

Work and Travel’a sadece üniversite öğrencileri katılabilir. Fakat bu durum tüm öğrencileri kapsamaz! Katılım için belli şartlar mevcut. Örneğin 4 yıllık bir üniversitede okumanız, ders notlarınızın en azından 2.00 ortalamaya sahip olması ve en az orta derece İngilizce konuşma becerisine sahip olmanız gerekir. ‘Ben nereden bileceğim hangi seviye İngilizce olduğumu?’ diye kendi kendinize sorabilirsiniz. O yüzden bize başvuruda bulunan öğrencilerimizin önce ücretsiz olarak İngilizce seviyelerini belirliyor sonrasında programa kabul ediyoruz. Siz yine de Work and Travel Başvuru Şartları başlıklı yazımızı okuyun ve uygun bir aday mısınız öğrenin!

work and travel 2019

Work and Travel Başvuru Tarihlerini Kaçırmayın!

Ne de olsa bu program Mayıs ya da Haziran’da başlıyor. Daha çooook var demeyin! Neden mi? Çünkü Work and Travel kayıtları sınırlı kotalarla öğrenci kabul etmektedir. Ve her sene katılımcı adaylar daha erken kayıt olmaktadır. Bu yüzden belki de şimdiden kotalar dolmuş olabilir. Erken kayıt olmak hem ekonomik hem de programa katılabilmeniz için garanti bir kayıt dönemidir. Work and Travel Başvuru Tarihleri başlıklı sayfamızdan bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz!

En Popüler İşler ve Lokasyonlar Her Zamanki Gibi WestLine’da!

Popüler iş nedir ki? Popüler iş öğrencilerin en çok tercih etmek istedikleri ve çalışmak istedikleri iş demektir. Peki bunları popüler yapan şey nedir?

Tabii ki programdaki gezi kısmı için biriktirebileceğiniz ücreti sağlayan ve sosyalleşmeye yönelik iş pozisyonlarıdır.  O nedenle binlerce öğrenci şimdiye kadar bizi seçti! Hepsi bu kadar değil elbette. Program hakkında profesyonel bir danışmanlık almanız hem paranızın çar çur edilmesini önler hem de programa en düşük beklentilerle hazırlanmanızı sağlar. Düşük beklentiler ve gerçekler size eşsiz, muazzam ve bir daha unutamayacağınız bir tecrübe yaşatır. Gerek Türkiye’de olsun gerekse Amerika’da şimdiye kadar binlerce öğrencimiz bu nedenle bize referans oluyor! Work and Travel’da En Çok Tercih Edilen 4 İş Pozisyonu başlıklı yazımızı mutlaka okuyun!

Work and Travel Şirketinizi İnce Eleyin Sık Dokuyun ve Öyle Seçin!

Her zaman söylüyoruz! Work and Travel programı iki masa, iki bilgisayar ve bir e-posta hesabı ile ya da her yere reklam vererek yapılabilecek bir program değildir. Biz dahil, şirket dizaynları, süslü püslü sözler ya da temsilci arkadaşlarınız sizi yanıltmasın! Programı bilmiyorsanız iyice araştırın ve amacının ne olduğunu öğrenin.

Amerika’da iken size en çok destek olan alt yapıya ve hızlı dönüşlere sahip acentenizi seçin. Her danışman sizin kaydınızı almak için uğraşır ve bir çok sözler verir. Bu sözlerin sözleşmenizde olup olmadığına bakın ve geçmiş dönemlerde katılımcı olan ve sizden hiç bir şekilde menfaat sağlayacağını düşünmediğiniz öğrenci arkadaşlarınızın sözlerine itimat edin! Kimseyi bulamadınız mı? O zaman Work and Travel Şirketleri başlıklı makalemizi inceleyin ve ona göre şirket tercihinizi yapın!

Miray, Work and Travel 2019 Yazında Premier Pools’da Lifeguard Olarak Çalıştı

Work and Travel 2020 için geç kalmayın!

Geçen senelerde olduğu gibi bu sezonda da yine en popüler ve en çok tercih edilen işlerimizle birlikte katılımcılarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Work and Travel ciddi bir organizasyondur ve tecrübe ister. Bu nedenle özellikle şirket seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Programın iyi geçmesi sadece firmanının güvenirliliğine de bağlı değildir; aynı zamanda katılımcıların da bu programa hazır ve uygun olmaları gerekir. O nedenle en azından bir fincan kahvemizi içmek için ofisimize uğrayıp “Work and Travel Programı Katılımcı Uygunluk Testi”ni sizin için uygulamamıza izin verin ve programa uygun olup olmadığınızı öğrenmemize yardımcı olun.

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da öğrencilerimiz seçmiş oldukları işlere işverenlerin WestLine sponsorluğunda Türkiye’ye gelmesiyle yüz yüze görüşerek, Internet üzerinden ayarlanmış tarih ve saatlerde mülakata girerek veya direkt Westline’ın öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olarak refere ettiği işlere yerleştirerek bu 2020 macerasına atılıyorlar. Geçmiş sezonlarda hiçbir öğrencimiz işlerinden yana problem yaşamadı; işi konusunda pürüzler çıkan katılımcılarımız da yol masrafları karşılanarak farklı pozisyonlara yerleştirildi ve mağdur kalmadı. Bu yüzden bizi gidenlerden dinlemeniz yapacağınız en mantıklı şey olacaktır.

Gerek yazılı gerek görsel basında çıkan ve Work and Travel programını olumsuz temsil eden grubun parçası olmamaya gayret gösterin ve seçiminizi bu doğrultuda gerçekleştirin. Programınızı sorun yaşamadan ve mutlu bitirebilmeniz için iyi olduğunu düşündüğünüz pozisyonlar üzerine odaklanmayın ve profilinize uygun işi seçin. Bu aşamada WestLine danışmanınız ile birlikte hareket edecek ve en doğru seçimi yapacaksınız. Tekrar etmek gerekirse Work and Travel ciddi bir organizasyondur ve bu program işinizi riske atmaya gelmez.

Work and Travel 2020’de Erken Kayıt Hem Daha Ekonomik Hem Daha Avantajlı

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise programa eğer grup olarak katılacaksanız işlemlerinizi erken başlatmanız gerekir. Çünkü her gün yeni bir kayıt ile kontenjanların azalması grup olarak katılacakların ve aynı yerde çalışmak isteyecek kişilerin yerleşimlerini tehlikeye atar. Örneğin, New York’daki Six Flags eğlence parkının kontejanı ilk etapta 20 kişidir. Fakat zamanla bu kontenjan azalır ve 4 kişiye kadar iner. 6 kişi olarak programa katılan ve bu eğlence parkına gitmek isteyen katılımcıların böyle bir durumda topluca işe girişi imkansızlaşır tabii bu da planları alt üst etmeye yeter bir durumdur. Bu yüzden erken kayıt her zaman için avantajlı ve aynı zamanda ekonomiktir.

Son Sınıf Öğrencilerinin Work and Travel’a Katılma Durumu

2018 yılı itibarı ile son sınıf öğrencilerinin Work and Travel programına kabul edilmesi ile alakalı bazı değişikliklere gittik. Son sınıf Work and Travel katılımcı adaylarının ilgili sayfamızı incelemeleri ve ona göre başvuruda bulunmalarını tavsiye ederiz.

Sonuç olarak, katılımcıların kafasını en çok karıştıran sorulardan biri olan şirket seçimiyle ilgili dikkat etmeniz gerekenleri “Hangi Firma” başlıklı makalemizde görebilirsiniz. Hangi durumlarda mağduriyet riskinizi azaltacağınızı da yine “Mağduriyet Sigortası” başlıklı makalemizde bulabilirsiniz. En önemlisi programı mutlu şekilde bitirebilmeniz için erken kayıdın önemini tekrar vurgulamak isteriz.

Biz tecrübemize güveniyoruz ve Work and Travel programında bizi seçen katılımcılarımızla birlikte diğer tüm katılımcıların mutlu bir sezon geçirmesini diliyoruz.

Work and Travel  programı için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret etmeyi de unutmayın!

WestLine International Yurt Dışı Eğitim
Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader