Work and Travel'a katılmak

Work and Travel’a Gitmek İçin 5 Neden

Work and Travel başvuru işlemleri hızla devam ediyor.  Erken kayıt ile kampanyalı Work and Travel fiyatları avantajından yararlanan öğrenciler yaz ayları için planlarını çoktan yaptı. Ancak halen “Acaba Work and Travel’a gitmeli miyim?” soruları kafasında dolaşan öğrenciler olduğunu biliyoruz. O halde gelin Work and Travel’ın faydaları ve programa katılmak için ne gibi sebepleriniz olabilir, birlikte inceleyelim.

Work and Travel Faydaları Nelerdir?

Work and Travel’ın faydaları saymakla bitmez çünkü her detayı yazmış olsak bu sayfanın sonu gelmez. O nedenle genel anlamda size katacağı faydaları 5 maddeye indirgedik.

1- Rüyalar Ülkesinde Bir Yaz Geçirme Fırsatı

“Dünyanın en görkemli şehirlerini sayın” dense aklınıza gelecek 5-10 şehirden mutlaka yarısına yakını Amerika Birleşik Devletleri’nden olacaktır. New York, Los Angeles gibi dünyanın merkezi konumundaki metropollerin yanı sıra Las Vegas, Miami gibi önemli şehirleri görme fırsatını Work and Travel ile yakalayabilirsiniz.

Genç yaşlı herkesin mutlaka bir gün görmek istediği ülkelerin başına Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Kimi zaman vize problemleri, kimi zaman süre kısıtlılığı, kimi zamansa maddi olanaklar bu hayalin gerçekleşmesine izin vermeyebiliyor. Eğer sizin de böyle bir isteğiniz varsa bunu gerçeğe dönüştürmenin en uygun yolu Work and Travel’a katılmak. Yalnızca üniversite öğrencisiyken katılabileceğiniz Work and Travel, hem vize hem de maddi olanaklar açısından standart bir Amerika gezisine göre oldukça avantajlı. Öncelikle Work and Travel vize açısından öğrencilere sıradan bir ziyarete göre daha avantajlı koşullar sunuyor. Ayrıca Work and Travel ile Amerika’ya giden öğrenciler ABD’de geçirdikleri süre boyunca çalışarak bir yandan para kazanma imkanı da buluyor. Bu da standart bir Amerika ziyaretine göre Work and Travel’ı maliyet anlamında çok daha avantajlı bir konuma getiriyor.

2- Unutulmaz Bir Tecrübe

Üniversite yıllarında herkes ufak tefek iş tecrübeleri edinir. Zaman zaman kısa zaman zamansa daha uzun dönemli gerçekleşen bu deneyimler, kariyeriniz ve hayatınızın geri kalanı için ufak da olsa bir kişisel birikim elde etmenizi sağlar. Ancak bu iş tecrübesinin Amerika’da, diğer bir deyişle dünyanın merkezinde gerçekleşmesi hem CV’niz hem de kişisel gelişiminiz açısından oldukça pozitif bir etki yaratacaktır.

Work and Travel başvuru şartları arasında en önemli kriterin üniversite öğrencisi olmak olduğunu söylemiştik. Doğal olarak bu durum da Work and Travel katılımcılarının gençlerden oluşmasına sebep oluyor. 20-25 yaş arasındaki kişilerden oluşan Work and Travel katılımcıları belki de hayatlarındaki ilk kez kendi ayaklarının üstünde durma deneyimini yaşıyorlar. Hayatlarının geri kalanı için oldukça önemli bir kişisel gelişim adımı olan bu deneyim, kariyer başlangıcı açısından da büyük önem taşıyor. Work and Travel programını başarıyla tamamlayan bir öğrenci WAT katılım sertifikasını elde etmeye hak kazanıyor. Bu sertifikanın CV’nizde bulunması gelecekteki iş başvurularında karakteriniz hakkında pozitif bir etki yaratıyor.

3- İngilizcenizi Ana Dil Seviyesine Getirme İmkanı

Work and Travel’da İngilizce seviyesi, hem vize aşaması hem de programa kabul için büyük önem taşıyor. Work and Travel programına kabul aldıysanız, belirli bir seviyede İngilizce bilgisine zaten sahipsiniz demektir. Hali hazırda iyi seviyede olan İngilizceniz gün boyunca hem iş hem de sosyal yaşam sebebiyle iletişim kurma zorunluluğunuz sayesinde istemeseniz bile Work and Travel ile oldukça gelişim gösterecek. İngilizcenizin pratikleşmesi Work and Travel faydaları arasında belki de en önemli faydalardan birisidir.

İngilizceyi Amerika Birleşik Devletleri’nden daha ideal bir noktada öğrenmek düşünülemez. Her ne kadar dünyanın ortak dili İngilizcenin ana vatanı Amerika olmasa da bu dili bu denli kabul edilebilir bir ortak lisan haline getiren ülkenin Birleşik Devletler olduğu bir gerçek. Üstelik Work and Travel İngilizceyi teoriyle değil tam anlamıyla pratikle öğretiyor. Hali hazırda belirli bir İngilizce seviyesine sahip olmak zaten Work and Travel şartları arasında en önemli konu. Mevcut İngilizce alt yapınızın da etkisiyle Amerika’da 3 ay geçirip döndüğünüzde, artık gönül rahatlığıyla “çok iyi İngilizce biliyorum” diyecek seviyeye gelmeniz işten bile değil.

4- Alışveriş, Alışveriş ve Daha Çok Alışveriş!

Work and Travel bir değişim programı. Evet, kabul etmek gerekir ki orada bulunma amacınız turistik bir gezi yapmak ve mağaza mağaza gezmek değil. Ancak özellikle teknolojinin kalbinin attığı yer olan Amerika’da biraz alışveriş yapmadan kim durabilir ki? Üstelik Work and Travel’da çalışarak kazandığınız parayla alışveriş yapmanın keyfi, ülkemize göre çok daha ucuz olan teknoloji fiyatlarıyla birleşince sizin için oldukça cazip hale gelecek.

Her ne kadar Amerika, birçok ülkeye göre daha pahalı yaşam maliyetleri sunsa da bazı ürünleri çok ucuza bulabilmek mümkün. Bir de maaşınızı Amerikan dolarıyla alacağınızı düşünürsek özellikle teknoloji ürünlerini ülkemizden çok daha uygun şartlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca Amerika’nın büyük şehirlerinde dünyaca ünlü markaların mağazalarından, başka hiçbir yerde bulamayacağınız ürünleri de satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

5- Sosyalleşmenin Dibine Vurun

Work and Travel’da sosyalleşmek açıkça söylemek gerekirse pek de hafta sonu Kadıköy’e çıkmaya benzemiyor. Unutmayın; Amerika yalnızca bizim için değil, dünyanın dört bir yanındaki halklar için de bir cazibe merkezi. Dolayısıyla Amerika’da bir yaz geçirmek demek aslında bir nevi tüm dünyayla tanışmak demek. Work and Travel maceranızda daha önce adını bile duymadığınız ülkelerden insanlarla tanışmanız oldukça olası bir durum.

Work and Travel programında geçireceğiniz 3 aylık süreç, muhtemelen hayatınızın en sosyal dönemi olacak. Bambaşka bir ülkede onlarca farklı kültürden insanla kaynaşacak ve yepyeni karakterler tanıyacaksınız. Geleceğiniz için faydalı bir network oluşturmuş olmanın yanında oldukça eğlenceli bir vakit geçireceğiniz de aşikar. Üstelik Work and Travel programı muhteşem anılar biriktirmenize de sebep olacak. Bu sayede yalnızca ABD’deyken değil Türkiye’ye döndüğünüzde de çevrenizdeki popülerliğini artacak. Üstüne üstlük Amerika’nın dünyaca ünlü noktalarında çekeceğiniz fotoğrafların sosyal medya hesaplarınızda çekeceği ilgiyi saymıyoruz bile…

Yalnızca üniversite yıllarında gerçekleştirebileceğiniz bir deneyim olan Work and Travel şartları itibarıyla öğrencilere büyük avantajlar sunuyor. Siz de bu unutulmaz deneyimi yaşamak ve Amerika’da keyifli bir yaz geçirmek istiyorsanız erken kayıt avantajlarıyla sunulan uygun Work and Travel fiyatları sizleri bekliyor. WestLine ayrıcalığıyla Work and Travel’a katılmak için hemen şimdi bize 0 212 241 02 83 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader