Work and Travel’a Gitmek İçin 5 Neden

Work and Travel’a Gitmek İçin 5 Neden

Work and Travel başvuru işlemleri 2019 yazı için hızla devam ediyor.  Erken kayıt ile kampanyalı Work and Travel fiyatları avantajından yararlanan öğrenciler yaz ayları için planlarını çoktan yaptı. Ancak halen “Acaba Work and Travel’a gitmeli miyim?” soruları kafasında dolaşan öğrenciler olduğunu biliyoruz. O halde gelin Work and Travel’a katılmak için ne gibi sebepleriniz olabilir, birlikte inceleyelim.

1- Rüyalar Ülkesinde Bir Yaz Geçirme Fırsatı

“Dünyanın en görkemli şehirlerini sayın” dense aklınıza gelecek 5-10 şehirden mutlaka yarısına yakını Amerika Birleşik Devletleri’nden olacaktır. New York, Los Angeles gibi dünyanın merkezi konumundaki metropollerin yanı sıra Las Vegas, Miami gibi önemli şehirleri görme fırsatını Work and Travel ile yakalayabilirsiniz.

2- Unutulmaz Bir Tecrübe

Üniversite yıllarında herkes ufak tefek iş tecrübeleri edinir. Zaman zaman kısa zaman zamansa daha uzun dönemli gerçekleşen bu deneyimler, kariyeriniz ve hayatınızın geri kalanı için ufak da olsa bir kişisel birikim elde etmenizi sağlar. Ancak bu iş tecrübesinin Amerika’da, diğer bir deyişle dünyanın merkezinde gerçekleşmesi hem CV’niz hem de kişisel gelişiminiz açısından oldukça pozitif bir etki yaratacaktır.

3- İngilizcenizi Ana Dil Seviyesine Getirme İmkanı

Work and Travel’da İngilizce seviyesi, hem vize aşaması hem de programa kabul için büyük önem taşıyor. Work and Travel programına kabul aldıysanız, belirli bir seviyede İngilizce bilgisine zaten sahipsiniz demektir. Halihazırda iyi seviyede olan İngilizceniz gün boyunca hem iş hem de sosyal yaşam sebebiyle iletişim kurma zorunluluğunuz sayesinde istemeseniz bile Work and Travel ile oldukça gelişim gösterecek.

4- Alışveriş, Alışveriş ve Daha Çok Alışveriş!

Work and Travel bir değişim programı. Evet, kabul etmek gerekir ki orada bulunma amacınız turistik bir gezi yapmak ve mağaza mağaza gezmek değil. Ancak özellikle teknolojinin kalbinin attığı yer olan Amerika’da biraz alışveriş yapmadan kim durabilir ki? Üstelik Work and Travel’da çalışarak kazandığınız parayla alışveriş yapmanın keyfi, ülkemize göre çok daha ucuz olan teknoloji fiyatlarıyla birleşince sizin için oldukça cazip hale gelecek.

5- Sosyalleşmenin Dibine Vurun

Work and Travel’da sosyalleşmek açıkça söylemek gerekirse pek de hafta sonu Kadıköy’e çıkmaya benzemiyor. Unutmayın; Amerika yalnızca bizim için değil, dünyanın dört bir yanındaki halklar için de bir cazibe merkezi. Dolayısıyla Amerika’da bir yaz geçirmek demek aslında bir nevi tüm dünyayla tanışmak demek. Work and Travel maceranızda daha önce adını bile duymadığınız ülkelerden insanlarla tanışmanız oldukça olası bir durum.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader