Work And Travel

Work and Travel 2021 Kayıt ve Başvuru Kabulleri

Son Güncelleme: COVID-19 vaka sayılarını artması nedeniyle Work and Travel 2021 vize görüşmeleri ülkemiz için gerçekleşmeyecektir. Detaylı bilg için Work and Travel 2021 Vize Görüşmeleri Hakkında Açıklama

Work and Travel 2020 Job Fair Organizasyonumuzu The Marmara Taksim’de düzenledik!

Eğer hali hazırda bir üniversite öğrencisiyseniz ve programın gerektirdiği özellikleri taşıyorsanız daha fazla düşünmeyin ve bu programı tecrübe edin. Çünkü başka hiçbir program size ailenizden maddi destek almadan İngilizce’nizi Amerika’da geliştirmenize, orada çalışmanıza, eşsiz bir yaz geçirmenize ve yeni arkadaşlıklar edinmenize olanak vermez.

Programın başında program ücreti, vize ücretleri ve uçak masrafları gibi giderleriniz olacaktır elbet; ancak birçok öğrenci bu masraflarını Amerika’da çalışarak telafi ediyor ve üstelik abartılacak cinsten olmayan birikimlerle dönüyor veya bu birikimleriyle orada dilediğince geziyor ve muhteşem anılarla geri dönüyor.

work and travel, başvuru, şartlar, fiyatlar, wat

Ayrıca Work and Travel programı bir kişisel gelişim programıdır ve belli bir süreliğine kendi ayaklarınızın üzerinde durmanızı sağlar. Bu yüzden mezun olmadan önce yapmanız gereken mutlak şeylerden biri olarak Work and Travel’ı size tavsiye ediyoruz. Yalnız bu programı tecrübeli ellerle gerçekleştirmeniz de hayati öneme sahiptir. Çünkü güçlü alt yapı, geniş iş portföyü ve Amerika’daki bağlantıların yoğunluğu bir şirketin kalite erbabında sizin ne şekilde güvenli bir program tecrübe edeceğinizle alakalı ipuçlarını verir.

Kardelen, Continental Pools’da Lifeguard Olarak Çalıştı

Öncelikle ‘Work and Travel’ Nedir?

Work and Travel size Amerika’da 3 ay boyunca çalışma izni verir. Bu süre zarfında da diğer tüm Amerikalılar gibi ülkenin her yerini gezmenize olanak sağlar. Ama iş sırasında gezi pek de mümkün değildir o nedenle iş kontratınız bittikten sonraki ve ülkeye döndüğünüz andaki arada geçen süre sizin ‘Travel’ periyodunuzdur. Bu yüzden programın adı Work and Travel’dır. Work and Travel’ın ne olduğunu daha detaylı şekilde Work and Travel Nedir başlıklı sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

work and travel basvuru sartlari

Work and Travel 2021 Başvuru Şartları Nelerdir?

Yukarıdaki sorulara bu yazımızda detayları ile cevap vermek istedik. Çünkü yıllardır her sezon benzer sorularla karşılaşıyoruz. En çok merak edilen sorulardan birisi de Work and Travel programına kimlerin katılabildiği ve başvuru şartlarının neler olduğu yönünde. Şimdi bu iki sorunun cevaplarına detayları ile yer verelim.

Son sınıf öğrencilerinin programa kabul edilme durumu hakkında detaylı bilgi için tıklayın: Son Sınıfların Work and Travel’a Katılma Durumu

Work and Travel 2021 Programına Kimler Katılabilir?

Work and Travel programına sadece üniversitelerinde tam zamanlı okuyan ve örgün eğitim alan öğrenciler katılabilir. Daha da detaylandıracak olursak bir kişinin Work and Travel programına katılabilmesi için aşağıdaki şartlara sahip olması gerekiyor.

 • Dört yıllık lisans eğitimi alıyor olmak (Hazırlık dahil)
 • En az orta seviye İngilizce seviyesine sahip olmak (Ücretsiz testimiz ile tespit ediyoruz)
 • Programa katılacağı sezon üniversiteye aktif olarak devam ediyor olmak
 • Programa katılacağı sezon üniversitede aktif olarak en az iki ders alıyor olmak
 • 18-26 yaş arasında olmak
 • Hazırlık dahil ara sınıflarda okuyor olmak (Son sınıf öğrencilerini kabul edemiyoruz)

Not: Kurumumuz, iki yıllık ön lisans eğitimi alan ve dördüncü sınıf olan aday katılımcıların kaydını 1 Temmuz 2018 tarihi itibarı ile almamaktadır. 

Work and Travel Programına Kimler Katılamaz?

Yukarıdaki açıklamış olduğumuz profile sahip öğrenciler programa katılabilirler. Aşağıdaki niteliklere sahip öğrenciler ise programa katılamazlar:

 • Açık-öğretim fakültelerinde okuyanlar
 • Örgün eğitim görse dahi programa katılacağı sene okulunu donduranlar
 • Yüksek Lisans öğrencileri (Kural değildir ancak WestLine’ın kurumsal politikasıdır)
 • Doktora öğrencileri
 • Son sınıf öğrencileri (Kural değildir ancak WestLine’ın kurumsal politikasıdır)
 • Okulunu uzatanlar (Kural değildir ancak WestLine’ın kurumsal politikasıdır)

Work and Travel’a hangi tarihe kadar kayıt olunabilir?

Work and Travel başvuru tarihleri her sezon farklılık gösterebilir. O nedenle erken kayıt olmanız çok önemlidir!

Work and Travel kayıt dönemleri her sezon bir önceki yılın Temmuz ayında başlar ve Nisan ayına kadar devam edebilir. Ancak son yıllarda artan talepler ve katılımcı adaylarının daha da bilinçlenmesi nedeniyle son kayıt tarihleri her sezon biraz daha erken tamamlanmaktadır. Yani Work and Travel programına başvuru yapmak isterseniz ve Mart ayını beklerseniz çok geç kalmış olabilirsiniz.

work and travel basvuru tarihleri

Erken kayıt olmanız bir çok iş seçeneğinden yararlanmanız anlamına gelir!

Work and Travel programına erken kayıt olan öğrencilerin bir çok iş pozisyonunu değerlendirme vakti olur. Yani programdaki en popüler iş pozisyonlarına yerleşme imkanı bulurlar. Özellikle programa grup olarak yani en az iki kişi olarak katılmak isteyenlerin aynı iş pozisyonuna beraber yerleşme ihtimali ve aynı yerde konaklama olasılığı %100’e yakındır.

Programa erken kayıt olan katılımcılar geç kayıt olan katılımcılara oranla 500 USD’ye kadar programı ekonomik hale getirebilmektedir. Bu da sizin göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri olmalıdır.

Her sezon bir sonraki yaz ayında programa katılacak öğrenciler kayıtlarını bir önceki yılın haziran ayından itibaren yaptırmaya başlar. Bu kayıt dönemi uzun yıllar önce Haziran ayına kadar devam etmekteydi ancak programın ülkede popüler olması, gidenlerin döndükten sonra iyi şeyler anlatması binlerce üniversite öğrencisinin programa olan ilgisini çekmiştir. Bu nedenle kayıtlar bazen Şubat ayında bitmektedir ancak sonrasında ek kontenjanların açılmasıyla son başvuru tarihi bazen Nisan hatta Mayıs’a kadar sürebilmektedir; ancak bu garanti değildir ve ayrıca önerdiğimiz bir şey de değildir.

Work and Travel 2021 Başvuru Tarihleri

Özetlemek gerekirse, Work and Travel başvuru tarihleri, örneğin 2021 yazında programa katılmış olmak istiyorsunuz. Bunun için kayıt işlemlerinizi Eylül 2020 itibarı ile yapabilirsiniz. Aralık 2020 tarihine kadar kayıt işleminizi tamamlamanız programa geç kayıt olmamanız adına önemlidir. Fakat tekrar belirtmemiz gerekirse, her sene artan talepler ve fiyatların aylık hatta haftalık olarak değişmesi nedeniyle ne kadar erken kayıt olursanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Ayrıca Work and Travel programına erken kayıt olmanın avantajları hakkında yazmış olduğumuz yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Olası problemlere karşı ‘Problem Çözücü’ olun!

Yukarıda sayılan nitelikler programa teknik açıdan katılabilirliğinizi gösteren detaylardır. Programa katılmak isteyen adayların ayrıca bu programı kaldırabilecek bir profile sahip olması beklenir. İş hayatı olsun, konaklama şartları olsun veya Amerika’ya ilk adımın atılacağı andan itibaren karşılaşılabilecek aksiliklere karşı adayların sorunları çözebilme gayreti içerisinde olması gerekir.

Not ortalamanız Work and Travel 2021 vize onayı açısından önemli bir etkendir!

Amerikan Konsolosluğu öğrencilerin not ortalamasının belli bir puan üzerinde olmasını kriter haline getirmemiştir. Yani piyasada hakim olan dörtlük not sistemine göre not ortalamasının en az 2.00 olması gerekiyor diye bir şey yoktur; ancak bu notun aşağısındaki her not için konsolosluk memuru bir açıklama yapılmasını isteyebilir. Not ortalamanız ne kadar düşükse vize alma şansınız da o derece düşük olabilir.

 

work and travel 2019

 

En Popüler İşler ve Lokasyonlar Her Zamanki Gibi WestLine’da!

Popüler iş nedir ki? Popüler iş öğrencilerin en çok tercih etmek istedikleri ve çalışmak istedikleri iş demektir. Peki bunları popüler yapan şey nedir?

Tabii ki programdaki gezi kısmı için biriktirebileceğiniz ücreti sağlayan ve sosyalleşmeye yönelik iş pozisyonlarıdır.  O nedenle binlerce öğrenci şimdiye kadar bizi seçti! Hepsi bu kadar değil elbette. Program hakkında profesyonel bir danışmanlık almanız hem paranızın çar çur edilmesini önler hem de programa en düşük beklentilerle hazırlanmanızı sağlar. Düşük beklentiler ve gerçekler size eşsiz, muazzam ve bir daha unutamayacağınız bir tecrübe yaşatır. Gerek Türkiye’de olsun gerekse Amerika’da şimdiye kadar binlerce öğrencimiz bu nedenle bize referans oluyor! Work and Travel’da En Çok Tercih Edilen 4 İş Pozisyonu başlıklı yazımızı mutlaka okuyun!

Work and Travel Şirketinizi İnce Eleyin Sık Dokuyun ve Öyle Seçin!

Her zaman söylüyoruz! Work and Travel programı iki masa, iki bilgisayar ve bir e-posta hesabı ile ya da her yere reklam vererek yapılabilecek bir program değildir. Biz dahil, şirket dizaynları, süslü püslü sözler ya da temsilci arkadaşlarınız sizi yanıltmasın! Programı bilmiyorsanız iyice araştırın ve amacının ne olduğunu öğrenin.

Amerika’da iken size en çok destek olan alt yapıya ve hızlı dönüşlere sahip acentenizi seçin. Her danışman sizin kaydınızı almak için uğraşır ve bir çok sözler verir. Bu sözlerin sözleşmenizde olup olmadığına bakın ve geçmiş dönemlerde katılımcı olan ve sizden hiç bir şekilde menfaat sağlayacağını düşünmediğiniz öğrenci arkadaşlarınızın sözlerine itimat edin! Kimseyi bulamadınız mı? O zaman Work and Travel Şirketleri başlıklı makalemizi inceleyin ve ona göre şirket tercihinizi yapın!

Miray, Premier Pools’da Lifeguard Olarak Çalıştı

Work and Travel 2021 için geç kalmayın!

Geçen senelerde olduğu gibi bu sezonda da yine en popüler ve en çok tercih edilen işlerimizle birlikte katılımcılarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Work and Travel ciddi bir organizasyondur ve tecrübe ister. Bu nedenle özellikle şirket seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Programın iyi geçmesi sadece firmanının güvenirliliğine de bağlı değildir; aynı zamanda katılımcıların da bu programa hazır ve uygun olmaları gerekir. O nedenle en azından bir fincan kahvemizi içmek için ofisimize uğrayıp “Work and Travel Programı Katılımcı Uygunluk Testi”ni sizin için uygulamamıza izin verin ve programa uygun olup olmadığınızı öğrenmemize yardımcı olun.

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da öğrencilerimiz seçmiş oldukları işlere işverenlerin WestLine sponsorluğunda Türkiye’ye gelmesiyle yüz yüze görüşerek, Internet üzerinden ayarlanmış tarih ve saatlerde mülakata girerek veya direkt Westline’ın öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olarak refere ettiği işlere yerleştirerek bu 2021 macerasına atılıyorlar. Geçmiş sezonlarda hiçbir öğrencimiz işlerinden yana problem yaşamadı; işi konusunda pürüzler çıkan katılımcılarımız da yol masrafları karşılanarak farklı pozisyonlara yerleştirildi ve mağdur kalmadı. Bu yüzden bizi gidenlerden dinlemeniz yapacağınız en mantıklı şey olacaktır.

Gerek yazılı gerek görsel basında çıkan ve Work and Travel programını olumsuz temsil eden grubun parçası olmamaya gayret gösterin ve seçiminizi bu doğrultuda gerçekleştirin. Programınızı sorun yaşamadan ve mutlu bitirebilmeniz için iyi olduğunu düşündüğünüz pozisyonlar üzerine odaklanmayın ve profilinize uygun işi seçin. Bu aşamada WestLine danışmanınız ile birlikte hareket edecek ve en doğru seçimi yapacaksınız. Tekrar etmek gerekirse Work and Travel ciddi bir organizasyondur ve bu program işinizi riske atmaya gelmez.

Work and Travel 2021’de Erken Kayıt Hem Daha Ekonomik Hem Daha Avantajlı

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise programa eğer grup olarak katılacaksanız işlemlerinizi erken başlatmanız gerekir. Çünkü her gün yeni bir kayıt ile kontenjanların azalması grup olarak katılacakların ve aynı yerde çalışmak isteyecek kişilerin yerleşimlerini tehlikeye atar. Örneğin, New York’daki Six Flags eğlence parkının kontejanı ilk etapta 20 kişidir. Fakat zamanla bu kontenjan azalır ve 4 kişiye kadar iner. 6 kişi olarak programa katılan ve bu eğlence parkına gitmek isteyen katılımcıların böyle bir durumda topluca işe girişi imkansızlaşır tabii bu da planları alt üst etmeye yeter bir durumdur. Bu yüzden erken kayıt her zaman için avantajlı ve aynı zamanda ekonomiktir. Güncellenen program maliyetlerine göz atmak için  Work and Travel Fiyatları sayfamızı mutlaka ziyaret edin!

Son Sınıf Öğrencilerinin Work and Travel’a Katılma Durumu

2018 yılı itibarı ile son sınıf öğrencilerinin Work and Travel programına kabul edilmesi ile alakalı bazı değişikliklere gittik. Son sınıf Work and Travel katılımcı adaylarının ilgili sayfamızı incelemeleri ve ona göre başvuruda bulunmalarını tavsiye ederiz.

Sonuç olarak, katılımcıların kafasını en çok karıştıran sorulardan biri olan şirket seçimiyle ilgili dikkat etmeniz gerekenleri “Hangi Firma” başlıklı makalemizde görebilirsiniz. Hangi durumlarda mağduriyet riskinizi azaltacağınızı da yine “Mağduriyet Sigortası” başlıklı makalemizde bulabilirsiniz. En önemlisi programı mutlu şekilde bitirebilmeniz için erken kayıdın önemini tekrar vurgulamak isteriz.

Biz tecrübemize güveniyoruz ve Work and Travel programında bizi seçen katılımcılarımızla birlikte diğer tüm katılımcıların mutlu bir sezon geçirmesini diliyoruz.

Work and Travel  programı için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret etmeyi de unutmayın!

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader