Work and Travel İş Fuarı 3

Work and Travel 2019 İş Fuarı – Job Fair

Güncelleme: Work and Travel 2019 İş Fuarımız 11 Aralık 2018 Salı günü Hurry Inn Hotel’de gerçekleştirdiğimiz organizasyon ile başarıyla sonuçlandırılmıştır. Bir çok öğrencimiz fuar öncesi hazırlanmış oldukları iş yerlerine yerleşerek Work and Travel 2019 yazında işyerlerine gitti. 2019’daki fuarlarımız bitti ve 2020 kayıtlarımız 1 Temmuz 2019 itibarı ile açıldı. Work and Travel 2020 sayfamızı ziyaret ederek işlemler ve başvurular hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. 

 

Work and Travel 2019’un en çok tercih edilen ve beklenen iş fuarının tarihi belli oldu. “Bu iş fuarının diğerlerinden farkı nedir ki en çok tercih edilen olsun?” dediğinizi duyar gibiyiz. Sebebi ise fuarda yer alan işlerin tümü Amerika’nın iç turizm açısından en çok ziyaret edilen bölgesi olan Tennessee eyaletindeki Pigeon Forge ve Gatlinburg şehirlerinde yer almasıdır. Work and Travel 2019 İş Fuarı’nda yer alan işletmelerin adını, kontenjan durumlarını ve çalışma şartlarını aşağıda bulabilirsiniz; ancak öncesinde size fuarlardaki yerleştirmelerin diğer yerleştirme yöntemleri ile arasındaki farklardan bahsetmek istiyoruz.

Work and Travel’da 3 farklı yöntemle bir işe yerleştirilirsiniz. Bunlar fuar organizasyonlarında yüz yüze görüşme, Skype üzerinden online görüşme veya bir öğrenci ikinci defa programa katılıyorsa direkt işveren tarafından kabul edilerek yerleştirilir. Fuar organizasyonu ile bir işe yerleşmenin avantajı işveren temsilcisi ya da direkt işverenin kendisi ile yüz yüze görüşerek tanışması ve imkan dahilinde sorularını direkt sormasıdır. Dezavantajı ise iş yerleştirmesi bekleyen öğrencilerin fuara kadar bekliyor olmasıdır. O nedenle tecrübeli bir Work and Travel şirketinin yapması gereken öğrencisinin profili, ingilizce seviyesi ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak nokta atışı ile yerleşebilecek öğrencilerini fuara dahil etmesidir. Nitekim Skype ile online yapılan görüşmeler ile fuar organizasyonlarındaki görüşmeler arasında yüz yüze yapılan iş mülakatı dışında bir fark yoktur.

Fuarımız 11 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Şimdi Work and Travel 2019 için organizasyonunu yapacağımız Job Fair’deki işlere ve detaylarına göz atalım. İşte Work and Travel İşleri!

Başlamadan önce bunları biliyor muydunuz?

  • Gatlinburg, Pigeon Forge ve Sevierville Amerika’nın en çok iç turizm çeken şehirleridir.
  • Bu şehirlerde ikinci iş bulma olasılığı diğer eyalet ve şehirlere göre oldukça yüksektir.
  • Amerikalıların en çok tercih ettikleri turizm cennetidir.
  • Etik kurallar rivayet ettiğiniz ve performansınız iyi olduğu sürece tüm işler avantajlıdır
  • Work and Travel’da hangi işi seçtiğiniz değil kuracağınız ilişkiler güzel tecrübeler yaşatır
  • Asla ama asla ben bunu seçmem demeyin! Çünkü tüm işler vasıf gerektirmez ve birilerinin yaptıkları işlerdir.

Texas Road House – Gatlinburg, TN

Açık Pozisyonlar: Server – Busser/Dishwasher

Lokasyon: Gatlinburg – TN

Açık kontejanlar: 1 – 1

Saatlik Ücretler: $4 + Tip – $4 + Tip

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40 (Her ikisi de)

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Restaurant işlerinden birisidir. Doğa harikası Gatlinburg içinde yer alır. Yerleşen öğrencilerin İngilizce seviyesi ve performansına göre pozisyonlar ABD varışında değişebilir. Tip’li yani bahşişli işlerin ücretleri her zaman düşüktür ve yasal seviyededir. Amerika’da yasa gibi olan bahşiş kültürü nedeniyle kazançlar ortalamanın üzerindedir.

texas road house - wat

Food City – Gatlinburg ve Pigeon Forge, TN

Açık Pozisyonlar: Clerk

Lokasyon: Gatlinburg – TN ve Pigeon Forge, TN

Açık kontejanlar: 10

Saatlik Ücretler: $9

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Food City’nin Gatlinburg ve Pigeon Forge’da şubeleri vardır. Büyük bir markettir. İşyerinde bir çok farklı pozisyon yer alır. Çalışanların performansına göre görevler değişiklik gösterebilir.

wat food city gatlinburg tn

 

Corky’s – Gatlinburg, TN

Açık Pozisyonlar: Host

Lokasyon: Gatlinburg – TN

Açık kontejanlar: 1

Saatlik Ücretler: $9

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Corky’s Gatlinburg’un meşhur restaurantlarından biridir ve oldukça yoğundur. Restaurant pozisyonlarının tipik bir özelliği olarak görev değişikliği restaurant içindeki performansa göre mümkündür.

corkys gatlinburg work and travel

 

Golden Corral – Pigeon Forge, TN

Açık Pozisyonlar: Server – Back of the House

Lokasyon: Pigeon Forge – TN

Açık kontejanlar: 2 – 5

Saatlik Ücretler: $2,13 + Tip – $10

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40 (Her ikisi de)

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Golden Corral yine Corky’s gibi meşhur ve yoğun restaurantlardan biridir. Server pozisyonu öğrencilerin İngilizce seviyesine göre verilmektedir. Back of the House pozisyonu ise tam bir joker pozisyondur. Öğrenciler bu pozisyon altında restauranttaki performans, İngilizce seviyesi ve insan ilişkilerine göre Server pozisyonundan başlayıp daha aşağı pozisyonlarda görev alabilir. Kazançların bahşişli olması ve maaşın düşük olması sorun değildir çünkü bahşiş kültürü nedeniyle kazançlar ortalamanın üzerindedir.

golden corral pigeon forge wat

 

Nascar Speed Park – Sevierville, TN

Açık Pozisyonlar: Ride Attendant ve Food & Beverage

Lokasyon: Sevierville – TN

Açık kontejanlar: 10 – 2

Saatlik Ücretler: $10 – $9,5

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40 (Her ikisi de)

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Nascar Speed Park, Sevierville kentinde yer alır ve TN eyaletinin en ünlü eğlence parklarından biridir. Ride Attendant pozisyonu Go-Kart araçlarının parkı, müşterilerin güvenliği, bilet kontrolü gibi dış görevler içerir. Food & Beverage pozisyonu ise işletmenin içinde yer alır ve yiyecek içecek servisleri için görevlendirilen bir pozisyondur.

nascar speed park

Steak and Shake – Sevierville, TN

Açık Pozisyonlar: Server ve Back of the House

Lokasyon: Sevierville – TN

Açık kontejanlar: 5 – 10

Saatlik Ücretler: $2,13 + Tip – $9

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40 (Her ikisi de)

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Steak and Shake yine meşhur restaurantlardan biridir. Yaz aylarında oldukça yoğundur. Server pozisyonlarındaki bahşiş ve saatlik ücret ortalama üzeri bir kazanç getirir. Back of the House’da yine daha önce belirttiğimiz gibi joker bir pozisyondur ve tercih edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

steak and shake wat

 

Auntie Annes – Sevierville, TN

Açık Pozisyonlar: Team Member

Lokasyon: Sevierville – TN

Açık kontejanlar: 3

Saatlik Ücretler: $10

Ortalama Çalışma Saatleri: 35-40 (Her ikisi de)

Overtime: Mümkün

Kısa Özet: Auntie Anne’s Amerika’nın meşhur hamur işleri servis eden markasıdır. Sevierville’de Walmart ve Mall içerisinde şubeleri vardır. Öğrenciler bu şubelerden birinde reyon görevlisi olarak çalışır. Oldukça kolay ve rahat bir pozisyondur.

auntie annes wat

 

Ulaşım Nasıl Olacak?

TN bölgesine giden tüm öğrencilerimiz iniş günleri ne olursa olsun hava limanında karşılanıp konaklayacakları adrese götürülürler. Kalkış ve varış tarihleriniz danışmanınız tarafından alınır ve Amerika’daki temsilciye iletilir.

Konaklama Nasıl Olacak?

Tüm konaklamalar her sene olduğu gibi otel odalarındadır. Odalar paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Konaklamaların haftalık ücreti $300’dür ve 4 kişiye paylaştırılmaktadır.

Programa uygun olup olmadığınızı WAT Uygunluk Testi ‘ni çözerek öğrenebilirsiniz. Work and Travel başvuru şartları için tıklayınız.

Daha fazla sormak istediğiniz sorular mı var? Bizi arayın veya Bilgi İstek Formu üzerinden bilgilerinizi gönderin danışmanlarımız size en kısa sürede geri dönüp daha detaylı bilgi versinler.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader