Work and Travel ekşi

Work and Travel Ekşi Sözlük Yorumları

Sanal dünya sahip olduğu birçok platformla hayatımızın tam merkezine oturmuş durumda. Artık vereceğimiz kararlarda kulaktan kulağa ulaşan tüyolar yerine internet ortamında yapılan tavsiyeleri dikkate değer buluyoruz. “Damdan düşenin halini, damdan düşen bilir” sözünde de olduğu gibi herhangi bir deneyime adım atmadan önce daha önce bu tecrübeyi yaşamış kişilerin fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak neyle karşılaşacağımız konusunda oldukça faydalı oluyor. İşte tüm bu deneyimleri bir arada bulabileceğimiz platformlardan bir tanesi de Ekşi Sözlük. Work and Travel Ekşi Sözlük entry’leri yüzlerce farklı deneyimin bir arada derlenmesiyle büyük bir bilgi kaynağı oluşturuyor.

İşte Work and Travel Ekşi Sözlük yorumları:

1.

Sevgili sözlük yazarı giderbey’in de dediği gibi; Work and Travel programının sizin için nasıl bir deneyim olacağı yine tamamen size bağlı. Başvuru sürecinden Amerika’da geçireceğiniz zamana kadar tüm seçimlerinizi karakterinize uygun tercihler doğrultusunda yapmanız, pozitif anlamda unutulmaz bir deneyim geçirmeniz için hayati rol oynuyor.

2.

Bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi aslında “en iyi Work and Travel işi” diye bir şey yok. Size en uygun Work and Travel işi var. Bu seçim için işinin uzmanı bir Work and Travel acentesiyle iletişime geçmeli ve ideal iş pozisyonunu beraber belirlemelisiniz.

3.

“Açlık, sefillik, heyecan, korku ve yorgunluk” biraz korku filmini andırıyor evet. Kendi konforlu alanınızdan çıktığınızda bu durumların bazılarıyla karşılaşma olasılığınız yok mu, var.  Ancak sevgili sözlük yazarı zzynep’in de dediği gibi aslında bu durumlarla karşı karşıya kalmak kişisel gelişiminiz için çok büyük bir fırsat. Üstelik bu fırsattan yalnızca üniversite öğrencisi olduğunuz dönemde yararlanabileceğinizi de unutmayın.

4.

İşte tam bu noktada planlamanın önemi ortaya çıkıyor. Work and Travel programına katılmadan önce gideceğiniz yerleri ve zaman planlamanızı doğru yapmanız hayalinizdeki “travel” aksiyonlarını kolayca gerçekleştirebilmenize olanak sağlıyor.

5.

Sevgili sözlük yazarı “beniizlemeyedevamet” olayı birazcık milli müsabakaya çevirse de haklı olduğu konular yok demek yanlış olur. Evet, Amerika’da geçireceğiniz zaman boyunca dikkatli davranmanız hem sizin hem de Türkiye’den Work and Travel programına katılacak sonraki nesiller için önemli. Ancak siz yine de kendinizi bu kadar kasmayın. Bulunduğunuz ortamın keyfini çıkarmaya ve programdan hem eğitim hem de kişisel tecrübeler anlamında en üst düzeyde faydalanmaya çalışın.

6.

Work and Travel programının ana amacının para biriktirmek olmadığını hatırlatan bir entry yazılmış “triazu” tarafından. Work and Travel programına para biriktirmek hedefiyle değil Amerika’da size pozitif anlamda katkı sağlayacak bir deneyim yaşamak amacıyla katılmalısınız.

7.

“Büyümek” kilit kelimelerden biri gerçekten de. Work and Travel Ekşi Sözlük yorumlarında sıklıkla işaret edilen konulardan bir tanesi de bu. Work and Travel programı çok büyük ihtimalle bugüne kadar hayatınızda yaşadığınız en çarpıcı deneyim olacak. Bambaşka bir ülkede ve oldukça farklı bir kültürde var olabilme çabası eğlenceli aktivitelerle birleştiğinde ortaya daha önce hiç tanımadığınız bir “siz” çıkabilir.

8.

Work and Travel programının eğitim alanında değerlendirilmesinin sebeplerinden biri de bu aslında. Herhangi bir üniversite veya okulda alacağınız akademik derslerin yanında gerçek hayata dair bir şeyler öğrenmek için Work and Travel biçilmiş kaftan.

9.

Work and Travel’ın bağımlılık yaptığıyla ilgili önermelere katılmamak mümkün değil…

10.

Work and Travel şirket seçiminin önemini tek bir cümleyle özetleyen bir entry ile karşı karşıyayız. Yaklaşık 3 ay sürecek bu deneyimde işlerin istediğiniz gibi gitmesi için ilk adımınız çok önemli. Doğru şirketi seçerek Work and Travel maceranızın temellerini sağlam atmayı unutmayın.

Work and Travel Ekşi Sözlük başta olmak üzere birçok sanal platformda çeşitli bilgi ve deneyimlerden faydalanabileceğiniz bir program. Ancak tüm bu bilgi bombardımanı zaman zaman bilgi kirliliğine de sebep olabiliyor. Bu noktada alanında uzman yurt dışı eğitim danışmanlarından bilgi almak hayati bir öneme sahip. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman kadrosuyla WestLine International, Work and Travel programına katılmak isteyen öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader