work and travel konaklama

Work and Travel Konaklama Yöntemleri

Dünyanın dört bir yanından yüz binlerce öğrencinin rotasını yaz aylarında Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirmesini sağlayan Work and Travel programı, üniversite eğitiminiz boyunca yaşayabileceğiniz en etkileyici deneyimlerden bir tanesi. Her ne kadar Work and Travel acenteleri tarafından öğrencinin Amerika’da geçireceği süreç tüm detaylarıyla planlansa da, böylesine unutulmaz bir maceraya atılmadan önce nelerle karşılaşabileceğinizi önceden araştırmanızda fayda var. Work and Travel konaklama opsiyonları açısından limitli ama aynı zamanda esnek olanaklara sahip.

“Work and Travel’da konaklama nasıl olacak?” sorusu bu maceraya atılmayı kafasına koyan öğrencilerin akıllarını kurcalayan konuların başında geliyor. Talep ettiğiniz gibi bir Work and Travel süreci geçirmek için istediğiniz şartları karşılayan bir konaklama yöntemi seçmeniz büyük önem taşıyor. Work and Travel konaklama konusunda öğrencilere temelde iki farklı seçenek sunuyor.

İşvereniniz Konaklamanızı Ayarlayabilir

Work and Travel kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin çok büyük bir çoğunluğu işveren tarafından sağlanan konaklama çözümünü tercih ediyor. Bu seçenekte işveren öğrencinin Amerika’da geçireceği süre boyunca konaklayacağı yeri ayarlıyor. Bu sayede öğrenci, aşina olmadığı bir kültür ve tanımadığı bir ülkede konaklama yeri ayarlamakla uğraşmak zorunda kalmıyor.

Work and Travel konaklama çözümü olarak işveren tarafından ayarlanan yöntemi tercih ettiyseniz, ödeme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanızda da fayda var. İşveren tarafından ayarlanan konaklama imkanlarında genellikle iki farklı tipte ödeme yöntemi uygulanıyor. İlkinde öğrenci, konaklama için ayrılan bütçeyi programa başlamadan peşin olarak ödüyor. Bu uygulamada genellikle belirli bir bütçenin de depozito için ayrılması gerekiyor. Depozito ücreti, program tamamlandığında konaklama yerinde herhangi bir hasar veya ödemelerde gecikme oluşmamışsa öğrenciye iade ediliyor. Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ve kimi işverenlerin de uygun gördüğü bir diğer ödeme yöntemi ise konaklama ücretinin haftalık maaştan kesilmesi. Bu sayede öğrenciler konaklama için ilk etapta ödeme yapmak zorunda kalmıyor.

Kendi Evinizi Kendiniz Seçin

 Work and Travel başvuru yöntemlerinden bir tanesi de Self Placement Work and Travel başvurusu. Bir şekilde Amerika’yla bağlantısı bulunan öğrenciler veya iş bulma ve konaklama işlemlerini kendileri halletmek isteyen adaylar bu yöntemi de tercih edebiliyor. Bu yöntem öğrenci için daha zahmetli bir hazırlık süreci gerektirmesinin yanında konaklama seçimi açısından daha geniş bir özgürlük alanı da sağlıyor. Ancak bu yöntemde çalışılacak iş ile konaklama yerinin arasındaki mesafenin  de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Özellikle ilk kez Amerika’ya gidecek öğrencilerin Work and Travel acentaları ve işverenler vasıtasıyla konaklama işini çözmesi tavsiye ediliyor.

Work and Travel unutulmaz anılar yaşamanızı sağlayacak bir macera olmasının yanında dikkatlice planlanması gereken bir süreç olma özelliği de taşıyor. Yalnızca bu sebepten bile Work and Travel başvurusu yapmadan önce şirket seçimi konusunda oldukça özenli olmakta fayda var. Hem maddi hem de manevi anlamda tatmin edici bir Work and Travel süreci geçirmenin yolu Amerika’da geçireceğiniz keyifli anları önceden planlamaktan geçiyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader