Cankurtaranlık Pozisyonları Neden Popüler?

Cankurtaranlık (Lifeguard) Pozisyonları Neden Çok Popüler?

Work and Travel katılımcılarının en çok aradığı cevaplardan birisi de hangi işte ne kadar kazanabileceği yönünde. Biliyoruz ki, programa katılan çoğu öğrenci yapmış olduğu maliyetleri olabildiğince çıkarma derdinde. Yine bir çoğu da bunu başarabilmektedir. Ancak yine belirtmekte fayda vardır ki Work and Travel programı bir para kazanma programı değildir; kültürler arası öğrenci değişim programıdır. Bunun anlamını Work and Travel Nedir? başlıklı makalede zaten anlatmıştık. Yine de bir çok öğrenci programı tecrübe ederken getirisi diğer iş pozisyonlarına göre yüksek olan Work and Travel işlerine yöneliyor; bu işlerden en popüler olanı da “cankurtaranlık pozisyonu”dur yani “lifeguard” işi.

Lifeguard Poziyonları Daha Fazla Saat ve Getiri Sağlıyor

Cankurtaranlık pozisyonunun popüler olmasının en büyük sebebi haftalık çalışma saatleri ve saatlik ücretleri diğer iş seçeneklerine göre daha fazla olmasıdır. Amerika’daki yasa gereği haftalık 40 saat üzeri çalışan kişiler 40 saat sonrasındaki her saat için 1,5 kat maaş almaktadır. Yani kaba bir hesapla saatliği 8 USD olan ve haftada 50 saat çalışan bir kişinin son 10 saati 12 USD üzerinden hesaplanmaktadır. Bu durum hem saatlerin fazla olması hem de maaş açısından öğrencilere cankurtaranlık pozisyonunu cazip kılmaktadır.

lifeguard-cankurtaranlık-workandtravel

Cankurtaran Olabilmek için Profesyonel Yüzücü Olmanız Gerekmiyor

Lifeguard pozisyonlarında çalışabilmeniz için profesyonel yüzücü olmanız gerekmiyor; ancak Amerika’da cankurtaran olarak görev almanız için “cankurtaranlık sertifikası” sahibi olmanız gerekiyor. Bu sertifikaların kendi içlerinde de çeşitli olanları olmakla birlikte en çok “Amerikan Red Cross” ve “Ellis & Associates” sertifikaları kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz yerleştiği havuz şirketine göre bu iki sertifikadan birine sahip oluyor. Bu sertifikaların alınma işlemleri Amerika’da girilen eğitimlerle yapılırken biz eğitmenleri Türkiye’ye getirip Şubat, Mart ve Nisan aylarında organize ettiğimiz eğitimlerle Türkiye’de iken öğrencilerimizin sahip olmasını sağlıyoruz.

Lifeguard Pozisyonları Türkiye’de En Çok WestLine’ın Listelerinde

Yıllardır Amerika’daki havuz partnerlerimizle uyumlu ve profesyonel bir çalışma içindeyiz. Yani öğrencilerin programa başlamadan önce eğitilmeleri, iş ve lokasyon hakkında bilgilendirilmeleri, problemlerine hızlı şekilde cevap verilmesi ve çözümüne yönelik uğraşlar sponsor, işveren ve WestLine üçgeninde sıkı bir işbirliğine zemin hazırlamıştır. O nedenle Amerika’nın önde gelen ve yüzlerce Work and Travel öğrencisini çalıştıran ABD’li firmalar listemizde bulunurken geniş lokasyon seçenekleriyle öğrencilerimize bol seçenekler arasından seçim yapmasına olanak sağlıyor. Bu da özellikle cankurtaranlık pozisyonlarında portföyümüzün kabarık olmasına vesile oluyor.

 

Lifeguard Dışında Başka Yüzlerce Pozisyon Seçeneğiniz de Var

WestLine portföyünde yüzlerce seçenek bulunuyor. Lifeguard pozisyonlarının yanı sıra eğlence parkları, oteller, marketler, restaurantlar yine listelerimizde farklı lokasyonlarda yer alacak şekilde yüzlerce pozisyon seçme şansı veriyor. İş yerleşimleriniz, diğer bilgilendirmelerimizde de anlatıldığı gibi İngilizce seviyeniz, ABD’ye gidiş tarihiniz ve profilinize göre değişkenlik gösterir.

Work and Travel İşleri ve Kazançlar” sayfamızdan diğer iş pozisyonlarının çalışma saatleri ve getirisi konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader