Work and Travel Firmaları Güvenilir mi? Firma Kriterleri Nelerdir?

Work and Travel acenteleri

Work and Travel Firmaları Güvenilir mi? Firma Kriterleri Nelerdir?

Work and Travel programına olan talep her geçen yıl artarken, bunun doğal bir etkisi olarak bu alanda hizmet veren Work and Travel firmaları da sayıca çoğalıyor. Ancak bu durum, Work and Travel programını olumlu bir deneyime çevirmenin ilk adımı olan şirket seçimi konusunda öğrencilerin kafalarında karışıklığa neden olabiliyor. Alternatiflerin çokluğunun yanında çok sayıda firmanın oldukça agresif bir reklam politikası izlemesi, adaylar için doğru ve yanlış bilginin ayırt edilebilmesi noktasında bazı sorunlar yaratıyor.

Work and Travel firmaları

Work and Travel’da Şirket Seçimi

Work and Travel programına katılmak isteyen adayın ilk etapta planladığı bu maceranın sıradan bir seyahat olmayacağını kavraması gerekiyor. Work and Travel tek başına bir yaz tatili anlamına gelmediği gibi turistik bir geziyi de ifade etmiyor. Yaklaşık 3 aylık bir süre boyunca Amerika’da geçirilecek zamanda Work and Travel programına katılan aday, Amerika’yı gezmek ve eğlenmek haricinde bazı sorumluluklar da üstleniyor. Yani bir diğer deyişle Work and Travel programını olumlu bir deneyime çevirmek için katılımcının katıldığı programın içeriği hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Aynı zamanda gerçekten bu konuda uzman kişiler tarafından danışmanlık almak da büyük önem taşıyor. Peki hangi şirketin doğru firma olduğunu anlamak için ne yapmak gerekiyor?

Yaz tatillerinizden de bileceğiniz üzere içinde seyahat olan her macera sürprizlere açık olmayı gerektirir. Seyahat kavramını bu denli temeline alan Work and Travel programı da sürprizlere oldukça açık bir program. İşte program öncesinde veya sırasında oluşabilecek sürprizlere karşı hazırlıklı olmanın yolu da tecrübeden geçiyor. Uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan Work and Travel acenteleri daha önceki tecrübelerinden dersler çıkararak karşılaşabilecekleri sorunlara hazır çözümler bulunduruyor. Bu doğrultuda Work and Travel üzerine yeni yeni çalışmalar yürütmeye başlamış bir şirketi tercih etmemek önem taşıyor.

Referansları Önemseyin

Work and Travel şirket seçimi konusunda öğrencilerin imdadına koşan diğer unsurlardan bir tanesi de tabii ki öğrenci değerlendirmeleri. Kafanızdaki Work and Travel acentesi için en objektif yorumları öğrenmek istiyorsanız yönelebileceğiniz en doğru adres söz konusu şirketle daha önce Work and Travel programına katılmış öğrenciler olarak görülüyor. Yani bir diğer deyişle Work and Travel firmalarının yaptıkları, yapacaklarının teminatları olarak değerlendirilebiliyor.

Work and Travel Şirketleri

Size Bir Yaz Tatili Vadediliyorsa Şüphelenmeye Başlayın

Yurt dışı eğitim danışmanlığı alanındaki rekabetin sonucu olarak bazı Work and Travel firmaları öğrencileri etkileyebilmek adına gerçeklikten uzak vaatler verebiliyor. Bu noktada öğrencinin katılacağı programın bilincinde olması, gideceği destinasyonda bir tatil köyü atmosferi beklememesi ve danışmanın ona “istediklerini” değil “gerçekleri” anlattığından emin olması gerekiyor. Örneğin Work and Travel başvurusu sırasında öğrencinin hayalindeki iş pozisyonundan çok ona en uygun olan işin değerlendirmeye alınması gerekiyor. Yalnızca öğrenciyi kazanabilmek adına tüm bunları göz ardı eden Work and Travel şirketleri büyük mağduriyetlere sebep olabiliyor.

Yurt dışı eğitim alanında uzmanlaşan kadrosu ve Work and Travel konusundaki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle WestLine International, öğrencilere en uygun Work and Travel programını sunmayı kendisine hedef ediniyor. Eğer siz de gerçek anlamda dilinizi geliştirebileceğiniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayacağınız ve tüm bunları yaparken bir yandan da eğlenerek keyifle Amerika’yı gezebileceğiniz bir Work and Travel deneyimi yaşamak istiyorsanız 0 212 241 02 83 numaralı telefondan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader