Work and Travel ortalama

Work and Travel Not Ortalaması Ne Kadar Önemli?

Work and Travel başvurusu sırasında aday, birçok kriter üzerinden değerlendiriliyor. Aktif olarak 4 yıllık bir üniversitede eğitim görüp görmediği, kaçıncı sınıf olduğu ve İngilizce seviyesi gibi kriterler göz önünde bulunduruluyor. Bu aşamada sorulan sorulardan biri de not ortalamanız oluyor. Bu durum size biraz garip hatta anlamsız gelebilir. Fakat not ortalamanız vize alma sürecinde oldukça önemli bir etken olabiliyor. Yani bir diğer deyişle Work and Travel ortalama başarı puanınızın da değerlendirildiği bir başvuru sürecini içeriyor.

Work and Travel ortalama

Work and Travel İçin Not Ortalaması En Az Kaç Olmalı?

Work and Travel not ortalaması aslında yalnızca vize başvurusu sırasında değerlendirilen bir durum. Üniversite eğitim hayatınız boyunca ya da son dönem not ortalamanızın 2.00 veya üzeri olması vize onay sürecini kolaylaştırıyor. Çünkü bu durum başarılı bir eğitim hayatına sahip olduğunuzu ve okulunuza devam edeceğinizi gösteriyor.

Diğer tüm vize başvurularından olduğu gibi Work and Travel başvurusu sırasında da konsolosluk görevlileri sizin ülkenize geri dönüp dönmeyeceğinizi bilmek istiyor. Bu nedenle geri dönmek için bir sebebiniz olduğunu belirleyen kriter ise başarılı öğrencilik hayatınız oluyor.

Elbette bunun çok katı bir kural olmadığını hatırlatmakta fayda var. 2.00 ortalamanın altında olup Work and Travel vizesi alabilen öğrenciler de bulunuyor. Burada önemli olan vize sorumlusunu ikna edecek gerekçelere sahip olmak.

Not Ortalamam Düşükse Ne Yapmalıyım?

İlk olarak not ortalamanızın neden düştüğü ile ilgili geçerli sebebinizi belgeleyebiliyor olmanız gerekiyor. Diyelim ciddi bir rahatsızlık geçirdiğiniz ve okula bir süre devam edemediniz. Bu nedenle sınavlarda istediğiniz başarıyı gösteremediniz ve bu da not ortalamanızı etkiledi. Bu rahatsızlık ile ilgili raporunuzu sunduğunuz takdirde vize görüşmesi sırasında not ortalamanızın düşük olması önemini yitirebiliyor ve olumlu sonuç alabiliyorsunuz.

Work and Travel ortalama değerlendirmesi sırasında dikkat edilen bir kriter de kredisi yüksek olan bir derste alınan başarısız sonucun etkisi. Dönem içerisinde aldığınız diğer derslerinizde başarı gösterdiyseniz ve zorlandığınız bir ders nedeniyle ortalamanız 2.00 altına düştüyse bu durum da vize onayını alabilmenizi sağlıyor. Ayrıca okuduğunuz bölümün ya da aldığınız derslerin zorluğu da değerlendirilen kriterler arasında.

Work and Travel Not Ortalaması

Not Ortalamam Ne Olursa Olsun Başvuru Yapmalı Mıyım?

Not ortalamanız düşükse başvuru yapamazsınız gibi bir kural bulunmuyor. Fakat bu durumun nedenlerini açıklamanız ve bu açıklamanın ikna edici olması önemli. Daha önce Work and Travel programına katılmadıysanız süreç ile ilgili olarak WestLine International uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Başvuru kriterlerine uygun olup olmadığınız ya da not ortalamanızın vize onay sürecinde nasıl bir etki yaratacağı ile ilgili uzmanlarımız en doğru değerlendirmeyi yapacak ve sizi bilgilendireceklerdir.

Tüm kriterleri göz önünde bulundurmadan kesin bir sonuca varılamayacağını unutmayın! Work and Travel hayaliniz için 0212 241 02 83 numaralı telefondan danışmanlarımız ile irtibat kurabilir, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Simdi Ara
Bilgi Istek Formu
preloader