Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

0 out of 5

£2.500,00

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi’nde Ekonomi, İşletme, Bölgesel Ekonomi ve Turizm, Bilgi Sistemleri ve Finans ve Mühendislik Fakülteleri ve ayrıca Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve Kamu Yönetimi, Finans ve Bankacılık, Yönetim ve Üretim Mühendisliği, Yönetim ve Pazarlama, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bilgisayar Bilimleri ve Ekonometri bölümleri bulunmaktadır.

 

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Birliği Kredi Transfer Sistemiyle (ECTS) Avrupa’da kabul edilen bir eğitim sunmaktadır. Okul, Bologna kriterleri kapsamında eğitim vermektedir. Ayrıca MBA programı ile birçok mezuna İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika ve İrlanda’daki partner üniversiteler ile ortak olarak İngilizce veya Lehçe dillerinde eğitim vermektedir.

 

Turizm fakültesi haricinde okulun kampüsü şehir merkezine çok yakın mesafededir. Wroclaw Ekonomi Üniversitesi’nde sportif faaliyetler yapabilir, büyük kütüphanesinden ve ücretsiz lehçe kursundan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda okulun yaz programı sayesinde kredinizi yaz döneminde de arttırma şansına sahipsiniz.

 

  • Economics and Management or Finance
  • Uluslararası Lojistik
  • International Business
  • Business Management

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1501

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi’nden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.