Krakow Teknoloji Üniversitesi

0 out of 5

£3.000,00

Krakow Teknoloji Üniversitesi (Cracow University of Technology), 1945 yılından beri teknik alanda eğitim vermeye devam ediyor. Üniversitenin Lehçe ve İngilizce öğrenim sunan 7 fakültesi bulunuyor. Sayısı 1000’i aşkın akademik kadroya sahip olan üniversite, mimari yapısıyla da dikkat çekiyor.

 

Newsweek Poland tarafından 2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre, üniversiteden mezun olanların iş hayatında gösterdiği yüksek başarı, üniversitenin eğitim standartlarının üst seviyelerde olduğunu kanıtlıyor. Kişiye özel ve iş dünyasının ihtiyaçlarına odaklı olarak hazırlanmış programlar ise bu başarının en büyük kaynağı olarak gösteriliyor.

 

Üniversitede eğitim gören öğrenciler için 4 farklı yurtta, 2200 kişilik konaklama imkanı bulunuyor. Ayrıca okulun kampüsü sosyal aktiviteler için de oldukça elverişli bir yapı sergiliyor. Üniversitede, 42 farklı spor dalı ile ilgili aktif kulüplerin yanı sıra tenis kortu, yüzme havuzu, spor ve aerobik solanları da bulunuyor.

 

Krakow Teknoloji Üniversitesi; ABD, Avustralya, Kanada, Japonya ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerle öğrenci değişim programları uyguluyor. Üniversitede aktif olarak çalışan bir uluslararası ofis bulunuyor ve eğitim için Krakow Teknoloji Üniversitesini tercih edenler için bu durum büyük bir avantaj sağlıyor.

 

  • İnşaat Mühendisliği

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1301

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Krakow Teknoloji Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Krakow Teknoloji Üniversitesi’nden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.