Universities of Humanities and Economics

0 out of 5

£3.400,00

Polonya’da üniversite eğitimi almak için sıklıkla tercih edilen şehirlerden biri olan Lodz’da yer alan University of Humanities and Economics, ülkenin en iyi özel üniversiteleri arasında bulunuyor. 1993 yılında kurulmuş olmasına rağmen kısa sürede akademik anlamda prestijli bir konuma ulaşan üniversite, özellikle bilgisayar bilimleri ve siyaset bilimi alanında uzmanlaşmış durumda.

 

Her yıl 2500’ün üzerinde öğrenciye eğitim veren üniversite 350’nin üzerinde akademisyene sahip. Oldukça modern bir kampüse sahip olan üniversite, öğrencilerine sunduğu geniş imkanlarla da tercih edilebilirliğini artırıyor. Kampüs içerisinde spor salonu, dans kulüpleri ve birçok sosyal aktivite merkezine sahip olan okul, dünyanın dört bir yanından Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin radarında bulunuyor.

 

University of Humanities and Economics, uluslararası birçok kurum ile de iş birliği içerisinde. Bu sayede okul öğrencileri, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde staj yapma, eğitimlerine devam etme veya çalışma fırsatı bulabiliyorlar.

 

Polonya’da grafik tasarım eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal seçeneklerden biri olan University of Humanities and Economics, her geçen yıl başarılarını artırarak Avrupa’nın önde gelen özel üniversitelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1701

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

University of Humanities and Economics dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

University of Humanities and Economics’den alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

  • Grafik

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.