Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi

0 out of 5

£3.000,00

1996 yılında kurulan Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi, ülkenin en büyük özel üniversitelerinden birisidir. Kuruluşundan itibaren pek çok bağımsız ankette kendisine üst sıralarda yer bulmuştur. Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi, bilgisayar sistemi tasarımcıları, bilgisayar sistemi yöneticileri ve BİT uzmanları yetiştirmektedir.

 

Üniversitenin, Microsoft, Atlas, Novell, Sun ve Cisco gibi dünyanın en iyi IT şirketleriyle ortaklığı bulunmaktadır. Öğrenciler resmi kursları tamamladıkları takdirde, CCNA veya Microsoft Certified Proffesional, Cisco Certified Networking Associate ve MCP gibi uluslararası tanınan sertifikaları almaya hak kazanırlar.

 

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi, Türkiye, Almanya, Fransa, Cezayir, Çin, Belarus, Hindistan, İran, Malezya, Moldova, Nijerya, Portekiz, Nepal, Rusya, Finlandiya, Ukrayna, Romanya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyanın pek çok ülke ve kıtasından yabancı uyruklu öğrenciye kapılarını açmıştır. Okulun nüfusu 9000 ve bu öğrencilerin 1000’i Polonya dışındandır. Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesinde isteğe göre Lehçe ve İngilizce eğitim vardır. Okulda lisans ve yüksek lisans programları mevcuttur.

 

  • Aviation Management
  • General Aviation

QS World University Rankings |  Genel Sıralama: 1801

Yurt dışından alınan diplomaların ülkemizde geçerliliğini koruyabilmesi için YÖK Denkliği prosedürlerinde belirlenen şartları karşılayabilmesi gerekiyor.*

Bu şartlar doğrultusunda:

  • Diplomanızı aldığınız üniversitenin dünya genelindeki sıralamalarda ilk 1000 üniversite arasında bulunması halinde alacağınız diploma YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.
  • İlk 1000 içerisinde bulunmayan bir üniversiteyi tercih edecekseniz; okuduğunuz bölümün ülkemizdeki eşdeğeri olan bölümlerden biri için gerekli puanı Türkiye’deki üniversite sınavlarında tutturabilmeniz gerekiyor. Bu durumda diplomanız YÖK Denkliği gerekliliklerini sağlamış sayılıyor.

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmadığı için; bu üniversiteden alacağınız diplomalar YÖK Denkliği gerekliliklerini taşımıyor. 

Rzeszow Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Üniversitesinden alacağınız diplomaların YÖK Denkliği gerekliliğini yerine getirebilmesi için, bu üniversitede okuduğunuz bölümün eşdeğerini kazanacak puanı YKS sınavında yakalayabilmeniz gerekiyor.

Polonya üniversitelerine kabul alabilmek için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Yalnızca lise diplomanız ile Polonya’daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

Yabancı dil seviyeniz ve lise not ortalamanız doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölüm ve hazırlık sınıfı süreci belirlenir ve başvurunuz gerçekleşmiş olur.